Neler Yeni

amd ekran kartı kullananların savunacak bir şeyleri kalmaması

pexxrd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Furkan Güven
Sıkı bir nvidia kullanıcısıyım ama amd markasınıda severim yani gömülücek kadar kötü değil güzel eserleri var bence.

batuu123

80+ Bronze
Tr de yaşıyorken vatan savunur gibi marka savunmak çok saçma. 4080 ve üzerine çıkmıyorsan o paraları vermenin 25-35 bandına çıkmanın hiçbir manası yok. Her marka kullanıcını savunmak zorundadır yoksa satın alan kalmaz bu kadar basit. Yıllardır nvidia kullanıcısıydım ve hep nispeten üst kartlarını kullandım 470gtx /gtx780ti/1080ti. Şimdi neden 7800xt geçtim? Marka benim cebimi düşünmüyorsa forumlarda bayrak sallamanın bir mantığı yok :D
markanın cebini düşünmesi 50-100 dolar ucuza onlarca özellikten seni mahrum bırakıp sorunlarla boğuşmanı sağlamasıysa oyna devam..

Thyphon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Paramedik
fsr 3müş frame genmiş anti lagmış falan diye kaç aydır kafa ütülediler tamam bunlar duyuruldu ve o rezil kaliteyi o rezil görüntüyü üstelik sadece 2 oyunda desteğinin olmasını gördükten sonra hala savunmaya çalıştılar ama şu an hepsi sessizliğe büründü.. üstelik antilag dediğiniz özellik o kadar rezalet çıktı ki bu ayar açıksa steam da ki tüm oyunlardan vac ban yediler şimdi girseler yine yiyecekler hala düzeltilmedi 1 haftayı geçti.. hayır koskoca amd diyorsunuz da son kullanıcıya 1 kez bile test etmeden mi yayımlıyor driverleri özellikleri.. bu kadar mı önemsemiyorlar sizi? oyunlar destek ekleyecekte amd driveri güncelleyecekte banlar açılacakta falan derken 2-3 ayı siz kafadan unutun.. ona keza son 2 aydır çıkardığı driverlerde 1 tane sorun yaşamayan yok kiminin sistemi durduk yere donmaya başladı kimilerinin fpsleri düştü kimileri yazılımı bile açamadı vs vs.. tabi tüm bunlar olurken NVİDİA kullanıcılarına da sadece arkalarına yaslanıp izlemek düştü.. 5fps fazla alayım diye amd alanlar şu anda ne düşünüyor merak ediyorum
ya nvidia bu kadar kendini savunmuyor. amd ile ne yaşadıysa eleman

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
RX 7000 vs RTX 4000 serisi tartışmasında AMD savunan o kadar fazla kişi yok zaten. Bu nesilde başarılı bulduğum tek AMD kartı 7800 XT. O da gerekenden 6-7 ay geç piyasaya çıktı.

Ama RX 6000 vs RTX 3000 serisine geri dönersek NVIDIA kartları orta seviyede beklenetileri pek karşılamadı. 3070 ve 3070 Ti gibi modeller şimdiden 1080p kartı olarak görülmeye başladı, güç tüketimi konusunda da 3070 Ti verdiği performansa oranla çok abartılı.

Bir dönem 3060 ve 6700 XT, 3070 ve 6800 XT gibi kartlar aynı fiyatlara satılıyordu ve durum böyleyken sadece oyun için alan birisinin NVIDIA tercih etmesinin bir mantığı kalmıyor.

batuu123

80+ Bronze
BU adamı forumda hep Nvidia savunup AMD kullananlara sallarken görüyorum başka pek bir vasfı yok, kazık yemiş topladığı PC de sıktı onu eğlendirmiyor millete sarmaya çalışıyor yazık kafasına.
r5 7500f
b650m k gigabyte
ls520se sıvı soğutma
4070ti gainward
deepcool matrexx mesh 700w
1tb samasung 980 pro m2 ssd
xpg rgb 6000mhz cl30 32gb 2x16 ram
43500tl sıfır alalı 10 gün oldu nasıl bir kazık yemişim acaba anlatsana yada bu fiyata daha iyi amd ekran kartlı sistem vardı da ben mi almadım veya şuan var mı?
ekran kartsız parçalar zaten 24k falan tutuyor 4070ti ayrı olarak 30kya satılıyor ama ben ona 20k ödemiş oldum dediğim gibi hazır sistemlerde nvidia halen daha avantajlı ve fiyat olarak amd kartlı sistemlere göre aynı veya çok çıtırından dişe dokunmayacak kadar pahalı.. sadece ekran kartı alıyorsan da evet 30k 4070ti için pahalı gelebilir ama en yakın rakibi 7900xt de aynı fiyata satılıyor bu bağlamda neden amd alayım? amdnin günümüzde ki tek avantajı 3060 yerine rx 6600, 4060ti yerine 7700xt, 4070 yerine ise 7800xt almak olabilir tek tek alınıyorsa ama hazır sistem içindeyse nvidia tabi ki daha iyi olacaktır aynı paralara

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Baran Aygül
markanın cebini düşünmesi 50-100 dolar ucuza onlarca özellikten seni mahrum bırakıp sorunlarla boğuşmanı sağlamasıysa oyna devam..
100-150 dolar fazlaya aynı kartı trde alabildiğine emin misin abicim?

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Can ŞİMŞEK
fsr 3müş frame genmiş anti lagmış falan diye kaç aydır kafa ütülediler tamam bunlar duyuruldu ve o rezil kaliteyi o rezil görüntüyü üstelik sadece 2 oyunda desteğinin olmasını gördükten sonra hala savunmaya çalıştılar ama şu an hepsi sessizliğe büründü.. üstelik antilag dediğiniz özellik o kadar rezalet çıktı ki bu ayar açıksa steam da ki tüm oyunlardan vac ban yediler şimdi girseler yine yiyecekler hala düzeltilmedi 1 haftayı geçti.. hayır koskoca amd diyorsunuz da son kullanıcıya 1 kez bile test etmeden mi yayımlıyor driverleri özellikleri.. bu kadar mı önemsemiyorlar sizi? oyunlar destek ekleyecekte amd driveri güncelleyecekte banlar açılacakta falan derken 2-3 ayı siz kafadan unutun.. ona keza son 2 aydır çıkardığı driverlerde 1 tane sorun yaşamayan yok kiminin sistemi durduk yere donmaya başladı kimilerinin fpsleri düştü kimileri yazılımı bile açamadı vs vs.. tabi tüm bunlar olurken NVİDİA kullanıcılarına da sadece arkalarına yaslanıp izlemek düştü.. 5fps fazla alayım diye amd alanlar şu anda ne düşünüyor merak ediyorum
sizin beyninizin almadığı şey paramızın az olması, bunu nasıl anlamıyorsunuz yav kardeşim benim param buna yetti anladınmı parası olupta 4080 yerine 7900xtx alan yada 3070 yerine 6700xt alan gördünmü neden ÇÜNKİ ADAMIN PARASI BUNA YETİYOR, 7900xtx 27k ya aldım ozaman 4080 35k idi anladınmı, adam bunu ucuz olduğu için savunuyor, sıkıldık artık ya yok amd böle amd söyle sidik yarıştırmayın artık

BabaVoss7

80+ Silver
'' İlkkan yani seni hiç dinlemedim ama bence yani haksızsın ya''

TahinPekmez

80+ Silver
katılıyorum yazına sonuna kadar ama genel çerçeveden bakınca şöyle kıyaslamak daha doğru olur

amd ekran kartı almanın artıları: taş çatlasa rakip kart ile arasında 100-150 dolar fiyat farkı bulunması

eksileri: 2 kat kötü render performansı, 2 kat kötü ray tracing performansı, nvidianın teknolojilerini sunmaması, her sürümde ayrı sorunları olan driverler, yazılım uyumsuzluğu olan oyunlar, görüntüyü bozan ve açılmaması daha iyi olan fsr, frame gen gibi yazılım bazlı teknolojileri, sorunlu driverler yüzünden haftalarını çalarak seni oyundan banlatması, ekranının donması, wattman hatası, yüksek watt tüketimi ve daha çok ısınması.. satarken alıcı bulamaması ve fiyatının çok düşmesi.. daha sayamadıklarım var

nvidia ekran kartının eksileri: nispeten 100-150 dolar daha pahalı olması

artıları: rakipsiz render performansı, rakipsiz ray tracing performansı, rakipsiz dlss ve
frame gen performansı, reflex, shadowplay, broadcast, ansel gibi kusursuz teknolojileri, sorunsuz ve hatasız driver yazılım desteği. 2. el satarken fiyatını nispeten koruması ve alıcısının çok olması, daha az watt tüketimi ve daha az ısınmaları, daha çok model yelpazesi, daha geniş oyun desteği vs vs..

kısacası aslında tüm mevzu 100 dolar fazla verip bu kadar eksiye maruz kalmak mı yoksa 100 dolar fazla verip bu kadar artıdan faydalanmak mı.. saf güç arıyorsan tercihin 100 dolarının cebinde kalması olabilir karar senin. lakin zaten hazır sistem alıyorsan aynı fiyatlara daha iyi nvidia kartlı sistemleri bulabilirsin. örnek olarak 1 ay önce çıkan ve fiyatının 30k olduğu 7700xtli donanım arşivi sistemi ile bugün çıkan technopatın 4070li sisteminin fiyatları aynı neredeyse üstelik özellik ve parça bakımından bu gün çıkan nvidia sistem çok daha iyi..
dedigim.gibi beklenti meselesi, tabii ki de kötü mala az para vereceğime iyisine cok.vereyim uzun kullanayim. lakin o kadar para veremem ve sıkıntı yaşamıyorum zaten en ucuzunu alsam arc750 alırdım yada kartımın en alt muadilini alırdım. zaten bu yüzyılda en önemli ve para eden şey yazılımdır. bunu herkes biliyor. tartismaya gerek yok nvdia dsha üstündür. Seçim meselesidir bizim için, kim ne icin kullanacaksa ona göre alir,.kullanmadığım özelliklere.fazla.para veremem dedigim.gibi.

Top Bottom