Neler Yeni

amd ekran kartı kullananların savunacak bir şeyleri kalmaması

QCerberusQ

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Furkan Enes Kaplan
Ben savundum mu şuan? Sinirden ne diyeceğini şaşırdın geçmiş olsun
dostum boşver etkileşim için irdeleyip duruyor, zaten herkes neyin ne olduğunu görüyor ve biliyor aynı konuyu dolandırıp tekrar irdelemenin mantığı yok

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Eray
dostum boşver etkileşim için irdeleyip duruyor, zaten herkes neyin ne olduğunu görüyor ve biliyor aynı konuyu dolandırıp tekrar irdelemenin mantığı yok
Geçmiş olsun arkadaşa kötü bir olay yaşamış yani ben dedim neden konu açıp amd ye bu kadar sinirlendi diye nedeni buymuş yani desteğe yazip bekleyecekler artık bir sıkıntı gelmiş üzücü bir olay olmuş

QCerberusQ

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Furkan Enes Kaplan
Geçmiş olsun arkadaşa kötü bir olay yaşamış yani ben dedim neden konu açıp amd ye bu kadar sinirlendi diye nedeni buymuş yani desteğe yazip bekleyecekler artık bir sıkıntı gelmiş üzücü bir olay olmuş
bu arada valve'nin ban sistemi hilecileri görmez amd'nin antilag yazılımını algılar bu da ayrı bir trajikomik durum

batuu123

80+ Bronze
1660 ti yetersiz gelince 3070 alırım diyordum ama 6700xt makul fiyata denk geldi aldım. amd nin tek sıkıntısı yazılım ve aynı modelin kalitesiz alt muadilleri. bu yüzden amd kart alacağında kaliteli üreticiden almak daha mantıklı. Kart alırken beklenti çok önemli olduğundan kimseye laf edemeyiz. nvidia bana göre de çook önde lakin parası da çoook önde. aynı gücü verecek ve bir yarısı kadar fazla para alacak. veremem abi o kadar Allah Allah. yani sürekli oyunda hata, zart zurt çökme, satarken kimsenin almaması gibi bir durumu olsa bedava olsa almam zaten ama maşşalah takır takır.
Fsr 3, anli lag bunlara gelince tamamen haklısın. pazar satışları fırladı duyurunca, bu bile yetti amd ye, nede olsa güncelleriz ayağına 2 sene önceden çıkardılar.
Amd kullanıcıların mantığı şu: ben dahil. ucuz olsun kaliteli olsun, ayar mayar yapmadan fazla fps versin. FSR açıyorum ekran kararıyor, vs vs gerek yok abi. tak kartı zıbam zıbam zıbam
katılıyorum yazına sonuna kadar ama genel çerçeveden bakınca şöyle kıyaslamak daha doğru olur

amd ekran kartı almanın artıları: taş çatlasa rakip kart ile arasında 100-150 dolar fiyat farkı bulunması

eksileri: 2 kat kötü render performansı, 2 kat kötü ray tracing performansı, nvidianın teknolojilerini sunmaması, her sürümde ayrı sorunları olan driverler, yazılım uyumsuzluğu olan oyunlar, görüntüyü bozan ve açılmaması daha iyi olan fsr, frame gen gibi yazılım bazlı teknolojileri, sorunlu driverler yüzünden haftalarını çalarak seni oyundan banlatması, ekranının donması, wattman hatası, yüksek watt tüketimi ve daha çok ısınması.. satarken alıcı bulamaması ve fiyatının çok düşmesi.. daha sayamadıklarım var

nvidia ekran kartının eksileri: nispeten 100-150 dolar daha pahalı olması

artıları: rakipsiz render performansı, rakipsiz ray tracing performansı, rakipsiz dlss ve
frame gen performansı, reflex, shadowplay, broadcast, ansel gibi kusursuz teknolojileri, sorunsuz ve hatasız driver yazılım desteği. 2. el satarken fiyatını nispeten koruması ve alıcısının çok olması, daha az watt tüketimi ve daha az ısınmaları, daha çok model yelpazesi, daha geniş oyun desteği vs vs..

kısacası aslında tüm mevzu 100 dolar fazla verip bu kadar eksiye maruz kalmak mı yoksa 100 dolar fazla verip bu kadar artıdan faydalanmak mı.. saf güç arıyorsan tercihin 100 dolarının cebinde kalması olabilir karar senin. lakin zaten hazır sistem alıyorsan aynı fiyatlara daha iyi nvidia kartlı sistemleri bulabilirsin. örnek olarak 1 ay önce çıkan ve fiyatının 30k olduğu 7700xtli donanım arşivi sistemi ile bugün çıkan technopatın 4070li sisteminin fiyatları aynı neredeyse üstelik özellik ve parça bakımından bu gün çıkan nvidia sistem çok daha iyi..

targutay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Murat Kaya
Olayları izleme şeklim aynen bu suan çok keyifli 😁😁
images.jpeg

Gözlemci⚔️

80+ Bronze
fsr 3müş frame genmiş anti lagmış falan diye kaç aydır kafa ütülediler tamam bunlar duyuruldu ve o rezil kaliteyi o rezil görüntüyü üstelik sadece 2 oyunda desteğinin olmasını gördükten sonra hala savunmaya çalıştılar ama şu an hepsi sessizliğe büründü.. üstelik antilag dediğiniz özellik o kadar rezalet çıktı ki bu ayar açıksa steam da ki tüm oyunlardan vac ban yediler şimdi girseler yine yiyecekler hala düzeltilmedi 1 haftayı geçti.. hayır koskoca amd diyorsunuz da son kullanıcıya 1 kez bile test etmeden mi yayımlıyor driverleri özellikleri.. bu kadar mı önemsemiyorlar sizi? oyunlar destek ekleyecekte amd driveri güncelleyecekte banlar açılacakta falan derken 2-3 ayı siz kafadan unutun.. ona keza son 2 aydır çıkardığı driverlerde 1 tane sorun yaşamayan yok kiminin sistemi durduk yere donmaya başladı kimilerinin fpsleri düştü kimileri yazılımı bile açamadı vs vs.. tabi tüm bunlar olurken NVİDİA kullanıcılarına da sadece arkalarına yaslanıp izlemek düştü.. 5fps fazla alayım diye amd alanlar şu anda ne düşünüyor merak ediyorum
valla agarx7800xt kulanıyırom 4k da bile fsr3 ihtiyacı duymuyorum

batuu123

80+ Bronze
valla agarx7800xt kulanıyırom 4k da bile fsr3 ihtiyacı duymuyorum
normal şartlarda duymazsın zaten ama ray tracing açarsan ihtiyacın olacak cyberpunkta ultra da bende 150 fps falan alıyorum dlsse gerek yok ama ray tracing açarsam fps 40-50 arasına düşüyor mecbur frame gen + dlss açıyorum ki tekrar 120lere çıksın görüntüde de gram bozulma olmuyor keskinliği 1 yaptığımdan yani dediğim gibi ekran kartını taktığı gibi oynayanlar için amd avantajlı olabilir ama günümüz teknolojisinde hala 10 yıl önce ki mantık bence saçma tak çalıştır saf güç mevzusu yani

Gözlemci⚔️

80+ Bronze
normal şartlarda duymazsın zaten ama ray tracing açarsan ihtiyacın olacak cyberpunkta ultra da bende 150 fps falan alıyorum dlsse gerek yok ama ray tracing açarsam fps 40-50 arasına düşüyor mecbur frame gen + dlss açıyorum ki tekrar 120lere çıksın görüntüde de gram bozulma olmuyor keskinliği 1 yaptığımdan yani dediğim gibi ekran kartını taktığı gibi oynayanlar için amd avantajlı olabilir ama günümüz teknolojisinde hala 10 yıl önce ki mantık bence saçma tak çalıştır saf güç mevzusu yani
valla cyberpunk ı 2k da rtx modu açık oynadım yine ihtiyaç duymadım

emiliano

80+ Bronze
fsr 3müş frame genmiş anti lagmış falan diye kaç aydır kafa ütülediler tamam bunlar duyuruldu ve o rezil kaliteyi o rezil görüntüyü üstelik sadece 2 oyunda desteğinin olmasını gördükten sonra hala savunmaya çalıştılar ama şu an hepsi sessizliğe büründü.. üstelik antilag dediğiniz özellik o kadar rezalet çıktı ki bu ayar açıksa steam da ki tüm oyunlardan vac ban yediler şimdi girseler yine yiyecekler hala düzeltilmedi 1 haftayı geçti.. hayır koskoca amd diyorsunuz da son kullanıcıya 1 kez bile test etmeden mi yayımlıyor driverleri özellikleri.. bu kadar mı önemsemiyorlar sizi? oyunlar destek ekleyecekte amd driveri güncelleyecekte banlar açılacakta falan derken 2-3 ayı siz kafadan unutun.. ona keza son 2 aydır çıkardığı driverlerde 1 tane sorun yaşamayan yok kiminin sistemi durduk yere donmaya başladı kimilerinin fpsleri düştü kimileri yazılımı bile açamadı vs vs.. tabi tüm bunlar olurken NVİDİA kullanıcılarına da sadece arkalarına yaslanıp izlemek düştü.. 5fps fazla alayım diye amd alanlar şu anda ne düşünüyor merak ediyorum
Screenshot_669.png

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Nvdia halk arza açıldı galiba.

The Semih

80+ Silver
AMD böyle devam ederse İNTEL GPU yetişiyor arkadan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Baran Aygül
Tr de yaşıyorken vatan savunur gibi marka savunmak çok saçma. 4080 ve üzerine çıkmıyorsan o paraları vermenin 25-35 bandına çıkmanın hiçbir manası yok. Her marka kullanıcını savunmak zorundadır yoksa satın alan kalmaz bu kadar basit. Yıllardır nvidia kullanıcısıydım ve hep nispeten üst kartlarını kullandım 470gtx /gtx780ti/1080ti. Şimdi neden 7800xt geçtim? Marka benim cebimi düşünmüyorsa forumlarda bayrak sallamanın bir mantığı yok :D

Sora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Gökhan
BU adamı forumda hep Nvidia savunup AMD kullananlara sallarken görüyorum başka pek bir vasfı yok, kazık yemiş topladığı PC de sıktı onu eğlendirmiyor millete sarmaya çalışıyor yazık kafasına.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,083
Üyeler
151,168
Son üye
Taha bulut
Top Bottom