Neler Yeni

AMD & Intel Bilgisayara macOS Hackintosh Kurulum Rehberi Videolarım

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kemal ALKIN
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemleri
Ben Kemal Alkın; 2007, 2008 ve özellikle 2009, 2010 yıllarından itibaren işletim sistemleri üzerinde yoğunlaşarak takip edenlerin bildiği üzere macOS işletim sistemi ve buna bağlı olarak Hackintosh alanında hobim tecrübe ve işe dönüştü.
Kısaca özetlersek:
Tam olarak 10+ yılı aşkın bir süredir tecrübe ve bilgi birikimimine sahibim. Yerli ve yabancı topluluklarda gönüllü olarak hizmet verdim. Ayrıca çeşitli topluluklarda Türkçe yerel moderatörlük yaptım. Son yıllarda şahıs şirketim üzerinden talep eden kişi veya şirketlere macOS, Hackintosh gibi yazılımsal çözüm ve danışmanlık veriyorum. İsmi bilinen bir dağıtım sahibiyim (Hackintosh). Yaklaşık olarak 2009 yılından bu yana binlerce (1000+) hatta daha fazla; sayısız Hackintosh kurulumu sağladım.
Herkes için macOS sloganımdan yola çıktığım:
macOS ile işletim sistemleri gibi Hackintosh tutkumu; tüm bilgi birikimim ve tecrübemle sizlere severek fayda sağlayacağıma inanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şahin kılıçaslan
Dostum önce "Reset NVRAM" diyeceksin. Sonra macOS Installer'ı seçeceksin.
ya ben çokuğraştım abidik kubidik şekilde oraya kadar geldim nvram dedim biosa attı tekrar usb ile geldim install dedim daha bişi demedim pişmanım bana yardım edin adam 2000 TL istiyor kurmak için dell latiude 3410 10th gen i3 8 gb ddr4 3200 ram intel r uhd graphic 256 gb ssd bu sistem hangisini destekler

Ekler

• 4.jpg
    4.jpg
    174.3 KB · Hit: 47
  • 1.png
    1.png
    211.4 KB · Hit: 45
  • 2.jpg
    2.jpg
    179.5 KB · Hit: 51

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Hoca ryzen laptoplara neden kurulmuyor kurmanın yolu yok mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şahin kılıçaslan
Hoca ryzen laptoplara neden kurulmuyor kurmanın yolu yok mu

Ryzen işlemcili laptop cihazlar AMD dahili grafik işlemcisi APU kullanır ve APU sistemlerin hiç bir şekilde macos desteği yoktur. Yani AMD laptoplar ile hackintosh yapılmaz.

(üzülerek söylüyorum:(

AMD CPU'lar çalışabilir, ancak yerel olarak desteklenmedikleri için hala onları rahatsız eden sayısız sorun nedeniyle onlara karşı tavsiyede bulunuyoruz . Kurulum için biraz daha uğraşmaları gerekiyor ama AMD'yi tercih edenler için AMD Vanilla Guide var. AMD CPU'lar: AMD Ryzen 1000 Serisi.18 Mart 2021
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende 1 aydır uğraşıyorum şu lanet laptoba krumak ıcın 12.000 17.000 TL de ne olmuş kurulmuyor meret apple logoda 24saat kaldı

Ekler

• q.jpg
    q.jpg
    233 KB · Hit: 34
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şahin kılıçaslan
Ben Kemal Alkın; 2007, 2008 ve özellikle 2009, 2010 yıllarından itibaren işletim sistemleri üzerinde yoğunlaşarak takip edenlerin bildiği üzere macOS işletim sistemi ve buna bağlı olarak Hackintosh alanında hobim tecrübe ve işe dönüştü.
Kısaca özetlersek:
Tam olarak 10+ yılı aşkın bir süredir tecrübe ve bilgi birikimimine sahibim. Yerli ve yabancı topluluklarda gönüllü olarak hizmet verdim. Ayrıca çeşitli topluluklarda Türkçe yerel moderatörlük yaptım. Son yıllarda şahıs şirketim üzerinden talep eden kişi veya şirketlere macOS, Hackintosh gibi yazılımsal çözüm ve danışmanlık veriyorum. İsmi bilinen bir dağıtım sahibiyim (Hackintosh). Yaklaşık olarak 2009 yılından bu yana binlerce (1000+) hatta daha fazla; sayısız Hackintosh kurulumu sağladım.
Herkes için macOS sloganımdan yola çıktığım:
macOS ile işletim sistemleri gibi Hackintosh tutkumu; tüm bilgi birikimim ve tecrübemle sizlere severek fayda sağlayacağıma inanıyorum.
@kemal Alkın kardeşim bir bak ya burdan konu aç butonu da yok m11

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
580
İsim
Ahmet Emre Işık
Ryzen işlemcili laptop cihazlar AMD dahili grafik işlemcisi APU kullanır ve APU sistemlerin hiç bir şekilde macos desteği yoktur. Yani AMD laptoplar ile hackintosh yapılmaz.

(üzülerek söylüyorum:(

AMD CPU'lar çalışabilir, ancak yerel olarak desteklenmedikleri için hala onları rahatsız eden sayısız sorun nedeniyle onlara karşı tavsiyede bulunuyoruz . Kurulum için biraz daha uğraşmaları gerekiyor ama AMD'yi tercih edenler için AMD Vanilla Guide var. AMD CPU'lar: AMD Ryzen 1000 Serisi.18 Mart 2021
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende 1 aydır uğraşıyorum şu lanet laptoba krumak ıcın 12.000 17.000 TL de ne olmuş kurulmuyor meret apple logoda 24saat kaldı
hocam bu laptopu 9500 e mi aldiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,449
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom