Neler Yeni

Ana Konu AMD Radeon RX 7000 Serisi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Gelin Tartışalım

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

AMD Radeon RX 7900 serisi kartlar ilk etapta tanıtıldı. İncelemelerini muhtemelen izlemişsinizdir. RX 7900 XT genel anlamda pek beğenilmedi, çünkü fiyat farkı çok azdı. RX 7900 XTX modeline ise biraz daha fiyat/performans odaklı bakılıyor, yani daha fazla beğenildi.

Benim şahsi düşüncelerim Radeon tarafının bu yeni nesilde RX 6000 serisindeki kadar başarılı olmadığı yönünde. Çünkü biliyorsunuz RX 6900 XT, RX 6950 XT gibi modeller Nvidia'nın tepe seviye kartlarıyla net olarak yarışabiliyordu. Fakat RX 7000 serisinde RTX 4090 ile yarışabilecek bir kart şu anlık görünmüyor. Bu durumu devam ettirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Fakat aradaki fark şu anlık çok büyük.

Ayrıca ışın izleme konusunda da hâlâ bir hayli geride kaldıkları durumlar var. FSR 3'ü ise beklemekteyiz, şu an için yorum yapmak doğru olmaz.

Peki sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Radeon tarafı RX 7000 serisinde sizce başarılı oldu mu? Saygı çerçevesinde tartışalım.

Livaković

80+ Silver

AMD Radeon RX 7900 serisi kartlar ilk etapta tanıtıldı. İncelemelerini muhtemelen izlemişsinizdir. RX 7900 XT genel anlamda pek beğenilmedi, çünkü fiyat farkı çok azdı. RX 7900 XTX modeline ise biraz daha fiyat/performans odaklı bakılıyor, yani daha fazla beğenildi.

Benim şahsi düşüncelerim Radeon tarafının bu yeni nesilde RX 6000 serisindeki kadar başarılı olmadığı yönünde. Çünkü biliyorsunuz RX 6900 XT, RX 6950 XT gibi modeller Nvidia'nın tepe seviye kartlarıyla net olarak yarışabiliyordu. Fakat RX 7000 serisinde RTX 4090 ile yarışabilecek bir kart şu anlık görünmüyor. Bu durumu devam ettirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Fakat aradaki fark şu anlık çok büyük.

Ayrıca ışın izleme konusunda da hâlâ bir hayli geride kaldıkları durumlar var. FSR 3'ü ise beklemekteyiz, şu an için yorum yapmak doğru olmaz.

Peki sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Radeon tarafı RX 7000 serisinde sizce başarılı oldu mu? Saygı çerçevesinde tartışalım.
Sinerji üzerinden siparişini sağladım referans modelini şuanda elime ulaştı hali hazırda 2 3 oyun oynadım driverlerini kurdum hiç wattman almadım ve 4090 4080e kıyasla yarı fiyatında e daha ne fanboyluk yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum oyun anlamında nvidia ile eşdeğer ama render konusunda beklediğim beklentiyi vermedi tek eksisi bu olabilir kesinlikle wattmanı yok ettiğini düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
muhammet baysak

bence ileride ki amd ekran kartları sorun yaratacak

abcdefg1234

80+ Silver
Işın izleme konusunda hala zayıflar ama bunun sebebinin FSR 3.0 ile daha çok ilgilendiklerinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

XTX modelinin 4080 le kafa kafaya performans vermesi çok iyi. XT modeli F/P konusunda XTX e göre zayıf kalmış .

TDP değerlerinin çok yüksek olmaması ve 3x8 pin girişini devam ettirmelerinden dolayı PSU değiştirmeye gerek olmaması da büyük bi artı bence.

Render performansında da RX 6000 serisine göre pek bi değişim olmamış gördüğüm kadarıyla.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
yunus günaydın
Diğer segmentlerin fiyatlarını bekliyorum açıkçası. Şimdi segmentler arası bir sorun oluştu gibi. 4070 in rakibi 7800xt mi olacak gibi düşünceler var kafamda çünkü 4080'in rakibi 7900 xtx. 2k oyunculukta f/p olarak iyi bir konuma gelirse AMD iyi iş yapmış derim kendi adıma ama teknoloji konusunda da gol yediler. Nvidia yeni nesilde çalım attı diyebilirim. Tabi fiyat çok önemli bizim için. Yine Amd iyi iş yapıyor, iyi ki var diyeceğim gibi duruyor.

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Cevdet Suna
Bence 6000 serisinden geçmeye değecek fark olacağını sanmıyorum.Asıl 8000 serisi ile ortalığı kasıp kavuracaklar.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,850
İsim
İsim İSİMOĞLU
Bence iyiler 6900 XT çok sevilmedi ama bence iyi kart 20GB , 4080 rakibi (genellikle 4080 performansı vermiyor yaklaştığı yerler oluyor ama çok nadir... Yine de 4080 100 alıyorsa 90+ veriyor yani...)

RX 7000 bence iyi seri Driver çökme gibi bir saçmalığın da aşıldığını düşünüyorum...

Erda Yıldırım

80+ Gold
RTX 4080 daha iyi. NVIDIA teknolojileri varken AMD ne ile uğraşıyor anlamadım. Adamlar DLSS 3.0 ile bildiğin işlemci masrafını düşürdü AMD ise hala watman ile uğraşıyor . Ben 6900XT kullanan birisi olarak NVIDIA kart almayı planlıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Furkan

Abudllah abinn son videosunun altına watt değerleri ile ilgili bir yorum yazdım pek ilgilenen olmadı ama

bu video da biraz olsun dediğimin önemi yatıyor amd bence bu kartları watt değerlerini aşağıda tutarak heba ediyor mhz düşmüş olsa dahi bir miktar, 4080e bu denli yaklaşmasını beklemiyordum o da 360 watt dı sanırım boostla videoya bakabilirsiniz @Mehmet Yılmaz bence eline fırsat geçerse soğutması ve yongası kaliteli çiplerden oluşan watt değerlerini yukarı çeken bir video gelmesi lazım abdullah abiden okur mu bilmiyorum ama bunu deneyebilecek tandığım nadir bir kaç kanaldan biri ve denemeye değer ama kartlar pahalı olduğı için başına bir şey gelme durumuda var kartın gerçi eskisi gibi değil kartlar direkt kapatıyor kendini acil durumlarda yani 4080 ve 90 o watt değerlerine çıkamasa bile yaklaşabileceği max değerlerde ben çok rahat 4090 a yaklaşacağını düşünüyorum 7900xtx in.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Emir Acar
RTX 4080 daha iyi. NVIDIA teknolojileri varken AMD ne ile uğraşıyor anlamadım. Adamlar DLSS 3.0 ile bildiğin işlemci masrafını düşürdü AMD ise hala watman ile uğraşıyor . Ben 6900XT kullanan birisi olarak NVIDIA kart almayı planlıyorum.
Hangi karta geçmeyi düşünüyorsun merak ettim

Top Bottom