Neler Yeni

Yardım AMD Ryzen 5 3600 CPU Offset voltaj ayarı hk.

Merhaba, DA Sistem-2 alanlar bilir. Ryzen 5 3600 yüksek voltaj değerlerinde çalışıyor. Voltajı düşürmek istediğimizde auto ve offset modu bizi karşılıyor (Override mod yok maalesef). Standart voltaj 1.100 bunun üstüne "+" ve "-" değerlerden neler girilmesi uygun olur ısıyı düşürmek için.

Not: Sadece bilgilenmek istiyorum. CPB kapat veya CPU Ratio'yu düşür gibi şeyler yazılmazsa sevinirim.

Anakart: ASUS PRIME B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600

Tecan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Duhan Can
Merhaba, DA Sistem-2 alanlar bilir. Ryzen 5 3600 yüksek voltaj değerlerinde çalışıyor. Voltajı düşürmek istediğimizde auto ve offset modu bizi karşılıyor (Override mod yok maalesef). Standart voltaj 1.100 bunun üstüne "+" ve "-" değerlerden neler girilmesi uygun olur ısıyı düşürmek için.

Anakart: ASUS PRIME B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Onlar ýerine amd cbd mi cbs mi oradan core performance boostu kapat yada ai tweakerden cpu core ratio yu 38 yap

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Onlar ýerine amd cbd mi cbs mi oradan core performance boostu kapat yada ai tweakerden cpu core ratio yu 38 yap
O ayarları biliyorum ama tam performans almak için kapatmak istemiyorum böylesi iyi stok soğutucu ile maks 80 dereceyi görüyorum oyunlarda çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama ryzen masterdan baktığımda voltajın 1.35 lere kadar geldiğini gördüm. Standart voltaj 1.100 hani bunun üstünden offset olarak ne verirsek iyi olur bir ön bilgi verilse güzel olur.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,235
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
O ayarları biliyorum ama tam performans almak için kapatmak istemiyorum böylesi iyi stok soğutucu ile maks 80 dereceyi görüyorum oyunlarda çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama ryzen masterdan baktığımda voltajın 1.35 lere kadar geldiğini gördüm. Standart voltaj 1.100 hani bunun üstünden offset olarak ne verirsek iyi olur bir ön bilgi verilse güzel olur.
Ryzen master kullanması daha kolay. S2H (emekli oldu) anakartında OFFSET. Bu yüzden hep Ryzen Master kullandım. Aşırı kolay. 3.9 1.25 ile başla denemeye OFFSET voltajla pek bir şey yapamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Umut Ata
Yazılımla oc yapılmaz deneme amaçlı yaparsın ama sonrasında biosdan yapılması gerek. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve sabit voltajdan ayrı bişey kimse ne işe yaradığını detaylı bilmiyor recep baltaşın bile bildiğinden şüpheliyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,306
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom