Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD Ryzen 7 5800X3D işlemciyi,Noctua NH-U12A ,Asus ProArt LC420 iyi soğutur ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ItachiDKurosaki
AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-U12A chromax.black, Asus ProArt LC420
Arkadaşlar konuda belirtiğim gibi bu işlemciyi hangisi daha iyi soğutur fiyat performans olmasından ziyade ben tamamen soğuması ve oyunlarda donma kasma gibi sorunlar yaşamak istemediğim için nacizhane fikirlerinizi rica ediyorum, Şimdiden teşekkür ederim.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Hasan
:D Hayatımda böyle saçma soru görmedim

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,749
İsim
Toxpox
Neredeyse hiçbir kondisyonda -aşırı uç örnekler dışında- hiçbir hava soğutucu sıvı soğutucu kadar performans gösteremez.

O bütçe için anlık piyasa durumunu bilmiyorum ancak 240mm ve üstü radyatöre sahip, kronik sorunu olmayan bir sıvı soğutucu bulduysanız hava soğutmayı düşünmenize gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ItachiDKurosaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neredeyse hiçbir kondisyonda -aşırı uç örnekler dışında- hiçbir hava soğutucu sıvı soğutucu kadar performans gösteremez.

O bütçe için anlık piyasa durumunu bilmiyorum ancak 240mm ve üstü radyatöre sahip, kronik sorunu olmayan bir sıvı soğutucu bulduysanız hava soğutmayı düşünmenize gerek yok.
Hocam şimdi buna benzer siz söyleyince aşağıdaki model var dediğim gibi ilk defa kendim topladığım için bu tarz konulara hakim biri değilim bu yüzden sizin fikirlerinize ihtiyacım var

Asus ROG Ryujin III 240 İşlemci Soğutucu

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Mert Uysal
7950x3d'de biz bu işlemciye sunucuda phantom sprit
ev olan tipinde be quiet dark pro 4
kullanıyoruz ortalama %80 85 cpuda 7/24 calısıyor crash yada mavi ekran birkere vermedi
bu 2 kule tipi 240lık sıvı sogutuculardan daha iyi

eger kasan 360lık destekliyorsa
buz gibi olsun dersen 360lık artic al onun dısında kule tipi yeterli

noctua olur gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ItachiDKurosaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7950x3d'de biz bu işlemciye sunucuda phantom sprit
ev olan tipinde be quiet dark pro 4
kullanıyoruz ortalama %80 85 cpuda 7/24 calısıyor crash yada mavi ekran birkere vermedi
bu 2 kule tipi 240lık sıvı sogutuculardan daha iyi

eger kasan 360lık destekliyorsa
buz gibi olsun dersen 360lık artic al onun dısında kule tipi yeterli

noctua olur gibi
hocam kasam haf 700 model tüm sıvı soğutmaları destekliyor 360 420 ws hepsini destekliyor benim amacım sesiz ve durmadan çalışıcak bilgisayarım için yüksek performanslı bir şey arıyorum,parasından ziyade benim için performansı önemli kurucağım bilgisayar 7 24 oyunlar için açık durucak öneriniz olan noctua sitesinde şöyle bir şey buldum nacizene bakmanızı rica ediyorum hangisi daha uygundur https://ncc.noctua.at/cpus/model/Ryzen-7-5800X3D-1597

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Mert Uysal
hocam kasam haf 700 model tüm sıvı soğutmaları destekliyor 360 420 ws hepsini destekliyor benim amacım sesiz ve durmadan çalışıcak bilgisayarım için yüksek performanslı bir şey arıyorum,parasından ziyade benim için performansı önemli kurucağım bilgisayar 7 24 oyunlar için açık durucak öneriniz olan noctua sitesinde şöyle bir şey buldum nacizene bakmanızı rica ediyorum hangisi daha uygundur https://ncc.noctua.at/cpus/model/Ryzen-7-5800X3D-1597
senin ürünün be quiet dark pro 5 , bizde ev tipi sunucularda ses istemedigimiz icin evde be quiet , datacenterde phantom sprit. 360lık articte var pompa ve fan sesi olabiliyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Hasan
2-3 Bin liralık bi soğutucu +10 bin liralık bi ürünle karşılaştırılır mı sence önceliğin "soğutma"ysa. :D

TR'de alabileceğin en iyi ve sessiz soğutucu budur muhtemelen.

Her kasa 420mm sıvı soğutma desteklemez. Desteklediğinden eminsen 420 de alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ItachiDKurosaki
senin ürünün be quiet dark pro 5 , bizde ev tipi sunucularda ses istemedigimiz icin evde be quiet , datacenterde phantom sprit. 360lık articte var pompa ve fan sesi olabiliyor
Hocam çok teşekkür ederim hemen listeme ekliyorum,diğer arkadaşlarında önerileri varsa açığım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2-3 Bin liralık bi soğutucu +10 bin liralık bi ürünle karşılaştırılır mı sence önceliğin "soğutma"ysa. :D

TR'de alabileceğin en iyi ve sessiz soğutucu budur muhtemelen.

Her kasa 420mm sıvı soğutma desteklemez. Desteklediğinden eminsen 420 de alabilirsin.

Teşekkür ederim bunlarada göz atıcağım

Son düzenleme:

adroxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Şahin Saydan
Ustam merhaba uyandım postunu gördüm bu işlemciyi soğutmak ayrı bi mevzu hala kullanırım senin gibi sessizliğe önem veren biriyim o yüzden çok soğutucu denedim ilk başta pbo -30 all curve negative yapacaksın sonra kasana göre ls520 bile olur fanları dışardan içeri hava üfleyecek şekilde takacaksın sonra bana dua edersin fantazi olsun diye thermalright phantom spirit 120 se aldım taktım ls520 kadar tutamıyor bu işlemci rog strix b550-f gibi kartlarda kuduruyor o yüzden hava soğutmaya girme 1 kere al güzel bir sıvı soğutma al eğer ki 3d işlemcilerle devam edeceksen tavsiyem kasan müsaitse ön tarafa arctic 3 360 yapıştır arkana yaslan sessizliğin ve performansın tadını çıkar :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ItachiDKurosaki
Ustam merhaba uyandım postunu gördüm bu işlemciyi soğutmak ayrı bi mevzu hala kullanırım senin gibi sessizliğe önem veren biriyim o yüzden çok soğutucu denedim ilk başta pbo -30 all curve negative yapacaksın sonra kasana göre ls520 bile olur fanları dışardan içeri hava üfleyecek şekilde takacaksın sonra bana dua edersin fantazi olsun diye thermalright phantom spirit 120 se aldım taktım ls520 kadar tutamıyor bu işlemci rog strix b550-f gibi kartlarda kuduruyor o yüzden hava soğutmaya girme 1 kere al güzel bir sıvı soğutma al eğer ki 3d işlemcilerle devam edeceksen tavsiyem kasan müsaitse ön tarafa arctic 3 360 yapıştır arkana yaslan sessizliğin ve performansın tadını çıkar :)

Çok teşekkür ederim öneriniz için evet sessizlik çok önemli gönderdiğiniz ürünleri incleyeceğim tekrar çok teşekkür ederim yorum yapan tüm arkadaşlara

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,171
Üyeler
151,698
Son üye
ItachiDKurosaki
Top Bottom