Neler Yeni

AMD vs NVIDIA Ekran Kartı

Sergeant Cross

80+ Bronze
Uyarı: AMD ve NVIDIA fanboyları gelmesin!
Bu konuyu arkadaşlarımızla çok konuştuk, ama net bir cevap alamadık.

AMD ekran kartı kullanan birisi olarak (RX 6400) hiç driver sorunu yaşamadım Minecraft oynayan birisi olarak. Ama insanlarda driver sorunu ön yargısı oluşmuş. Neymiş nvidia driver konusunda daha iyiymiş, ondan amd alınmazmış. Tamam, daha iyi bu konuda ancak bu amd'nin alınmayacağı anlamına gelmez. Hem çok ucuz hem de fsr 2.0 var. Ha fsr 2.0 konusuna değinmişken;
NVIDIA fanboyları dlss'nin, fsr'den daha iyi diye kafamızı şişiriyorlar ancak FSR 2.0 geldikten sonra fsr'nin dlss'den çok bir farkı kalmadı. RTX'e gelince, NVIDIA'yı sadece RTX için alan var. Ben bu hareketi mantıksız buluyorum çünkü sadece RTX için AMD almamak aptallık. (Bence)
Sizce AMD ekran kartları mı, NVIDIA ekran kartları mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Selim Ege Aydemir
Uyarı: AMD ve NVIDIA fanboyları gelmesin!
Bu konuyu arkadaşlarımızla çok konuştuk, ama net bir cevap alamadık.

AMD ekran kartı kullanan birisi olarak (RX 6400) hiç driver sorunu yaşamadım Minecraft oynayan birisi olarak. Ama insanlarda driver sorunu ön yargısı oluşmuş. Neymiş nvidia driver konusunda daha iyiymiş, ondan amd alınmazmış. Tamam, daha iyi bu konuda ancak bu amd'nin alınmayacağı anlamına gelmez. Hem çok ucuz hem de fsr 2.0 var. Ha fsr 2.0 konusuna değinmişken;
NVIDIA fanboyları dlss'nin, fsr'den daha iyi diye kafamızı şişiriyorlar ancak FSR 2.0 geldikten sonra fsr'nin dlss'den çok bir farkı yok. RTX'e gelince, NVIDIA'yı sadece RTX için alan var. Ben bu hareketi mantıksız buluyorum çünkü sadece RTX için AMD almamak aptallık. (Bence)
Sizce AMD ekran kartları mı, NVIDIA ekran kartları mı?
Rtx özelliğini kullanacaksa Nvidia alır aptallık değil bu amd de rtx yok aptallık değil

zeuskeydrop

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Mert Aydınlı
bende 6500 xt var oyunlarda driver cok geç açılıyo 2 kere valorantda wattman aldım bence 1660 daha iyi 6500 xt den
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rtx özelliğini kullanacaksa Nvidia alır aptallık değil bu amd de rtx yok aptallık değil
6500 xt rtx varmı

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Bu sorunun cevabı uzun. Yapacağınız işe göre değişir. Profesyonel kullanım için Nvidia, sadece oyun için ucuz olan derim ben.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,947
İsim
tümen dağ

Sergeant Cross

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende 6500 xt var oyunlarda driver cok geç açılıyo 2 kere valorantda wattman aldım bence 1660 daha iyi 6500 xt den

6500 xt rtx varmı
Yok ama AMD'yi sadece RTX için aşağılamak aptallıktır dedim. Ayrıca herkes biliyor sadece NVIDIA'da RTX var diye.

ön yargı yok öyle zaten
Nasıl? Bende hiç olmadı, ayrıca yakınlarımdakilerde de hiç olduğunu görmedim. Bilmem belki şans işi midir nedir?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,947
İsim
tümen dağ
Nasıl? Bende hiç olmadı, ayrıca yakınlarımdakilerde de hiç olduğunu görmedim. Bilmem belki şans işi midir nedir?
her gpu da olan bir şey değil zaten öyle olsa asla kart satamazlar, şans işi

Sergeant Cross

80+ Bronze
AMD NVIDIA'yı ezip geçer demiyorum, NVIDIA'yı aşağılamıyorum. Sadece soruyorum hangisi daha alınabilir diye?

ön yargı yok öyle zaten
İnsanlar sanki bütün modellerde driver sorunu var diye AMD'yi aşağılıyorlar. Ama öyle değil. Zaten sorun olursa garantiye gönderirsin yenisini alır, kullanmaya devam edersin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
LuciFeriaNx
Fanboylar gelmesin yazmışsınız ancak yazınız tek taraflı ve objektiflikten uzak olmuş. Siz almak istediğiniz cevabı almak için yazmışsınız ve cevaplarınızdan sizinle zıt görüşte olan görüşlere de kapalısınız.

Öte yandan bu kıyaslama her zaman yapıldı, yapılıyor ve yapılacaktır da. BMW ile Mercedesi kıyaslamak gibi bir şey bu. Her iki markanın da alıcısı olduğu gibi sevmeyeni de var. Her iki markanın ürünlerini de kullanmış ve hala da kullanan birisi olarak her iki markayı da başarılı buluyorum ben.​

Sergeant Cross

80+ Bronze
Fanboylar gelmesin yazmışsınız ancak yazınız tek taraflı ve objektiflikten uzak olmuş. Siz almak istediğiniz cevabı almak için yazmışsınız ve cevaplarınızdan sizinle zıt görüşte olan görüşlere de kapalısınız.

Öte yandan bu kıyaslama her zaman yapıldı, yapılıyor ve yapılacaktır da. BMW ile Mercedesi kıyaslamak gibi bir şey bu. Her iki markanın da alıcısı olduğu gibi sevmeyeni de var. Her iki markanın ürünlerini de kullanmış ve hala da kullanan birisi olarak her iki markayı da başarılı buluyorum ben.​
Doğru. Ancak ben Nvidia'yı kötülemiyorum. Sadece nvidia pahalı olmasın, amd'yi çöpe atacağım zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,162
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom