Neler Yeni

AMD vs NVIDIA Ekran Kartı

Sergeant Cross

80+ Bronze
Driver sorunu var, wattman, coil whine sorunu var. Doğru, ama bunlar çözülebilecek şeyler. AMD fanboyu değilim, sadece Nvidia'nın fiyatlarının düşmesini ve nvidia'nın daha çok fiyat konusunda gelişmesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece şaşırıyorum, GTX 950'yi satıp yaklaşık GTX 1650'ye denk olan RX 6400'ü aldığıma şaşırıyorum. NVIDIA'nın da fiyat avantajı olsaydı (daha çok imdirim gelse idi) amd çöptü zaten

lydran

80+
Performans olarak denk olan Amd ve Nvidia kartlar aynı fiyata satılsa hangisini alırsınız?

Bu sorunun cevabı hangi kartın daha iyi olduğunu gösterecektir.
Hayır Göstermeyecektir, Çünkü Aynı Para Değiller.

Aynı Para Olsa Zaten Amd Nvidia Tartışması Olmaz. Bu Samsung Ve Xiaomi Tartışması Gibi. Aynı Para'ya Aynı Performans Olsa Gider Samsung Alırsınız Xiaomi Değil.

Sergeant Cross

80+ Bronze
Performans olarak denk olan amd ve Nvidia kartlar aynı fiyata satılsa hangisini alırsınız?

Keşke aynı fiyatta olsa. Olsa idi zaten amd'yi dibine kadar kötüleyecektim.

NORRRMAAANNN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Mustafa Aydemir
Performans olarak denk olan Amd ve Nvidia kartlar aynı fiyata satılsa hangisini alırsınız?

hocam zaten patlakta orda başlıyor aynı fiyatta değiller olasılıklarla konuşursak ohoo o zaman amd nin aynı performanstaki kartı daha ucuz onu pahalandırmış oluyoruz

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Rx6400 kullanıyormuşsun bu bütçede bende driver hatası olup olmamasını pek sallamam. Ancak para biriktirip bütçeni zorlayıp 14, 15 bine ekran kartı alıp da watmann yersen koyar adama. İnsanlarda zaten forumlardaki "xxx kartta watman sorunu" vs gibi başlıklardan çekiniyor işte

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Dostum Fanboy'lar gelmesin demişsin de sen neden AMD fanboyluğu yapıyorsun :D

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Nvidia pahalı ve çoğu kartında düşük VRAM var. AMD wattman, oyun çökmeleri gibi yazılım hatalarına sahip ama fiyat performans ekran kartları var. Ben duruma göre ikisinden de tavsiye veririm. Mesela 3070 Ti alınmaz 6800 XT al derim. 6600 XT yerine RTX 3060 almak daha iyidir derim.

Sergeant Cross

80+ Bronze
Dostum Fanboy'lar gelmesin demişsin de sen neden AMD fanboyluğu yapıyorsun :D
Değilim. NVIDIA'ya biraz olsa da adam gibi indirim gelse AMD çöptü zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olum AMD kartlarda rtx var aloooooo
Yok. Ama RTX için AMD kötülemek çok iyi bir şey değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olum AMD kartlarda rtx var aloooooo

Şu fiyat farkına bak aloooooooooo. Sadece 1 kere garantiye göndermemek için kaç bin lira veriliyor.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Uyarı: AMD ve NVIDIA fanboyları gelmesin!
Bu konuyu arkadaşlarımızla çok konuştuk, ama net bir cevap alamadık.

AMD ekran kartı kullanan birisi olarak (RX 6400) hiç driver sorunu yaşamadım Minecraft oynayan birisi olarak. Ama insanlarda driver sorunu ön yargısı oluşmuş. Neymiş nvidia driver konusunda daha iyiymiş, ondan amd alınmazmış. Tamam, daha iyi bu konuda ancak bu amd'nin alınmayacağı anlamına gelmez. Hem çok ucuz hem de fsr 2.0 var. Ha fsr 2.0 konusuna değinmişken;
NVIDIA fanboyları dlss'nin, fsr'den daha iyi diye kafamızı şişiriyorlar ancak FSR 2.0 geldikten sonra fsr'nin dlss'den çok bir farkı kalmadı. RTX'e gelince, NVIDIA'yı sadece RTX için alan var. Ben bu hareketi mantıksız buluyorum çünkü sadece RTX için AMD almamak aptallık. (Bence)
Sizce AMD ekran kartları mı, NVIDIA ekran kartları mı?
Dostum ben para veriyorsam 0 hata ile mal almak istiyorum nokta. Amd umarım İşlemcilerde gösterdiği özeni Gpu kısmında da gösterir.
Nvidia sorunlu driver çıkartır 1 hafta sonra fixlenşr bitti gitti oldum olası böyledir. Ha dersen benım Rtx 3070 3070ti 3080 gücüm yetmiyor Rx6600xt yetiyor olası sorunlarda bilerek alıyorum yarın bir gün driver sorun yaşarım watman alırım Ram oc ederken ayarlarım sıfırlanır ben bunu biliyorum ve bilerek alıyoreum dersen başımın üstünde yerin var. Ama tutupta Nvidia 10k Amd 8k daha ucuz dersen kart istersen elinde kullanılmaz hale gelsin 1 gram acımam. Amd o kafada gidiyor benım gözümde.
Amd Rx500 serisi ve öncesinden başlayan ve bu zaman kadar süre gelen driver sorunu çökme sorunu yanıt vermeme sorunu ile boğuşmuyor görmezden geliyor. Senin de dediğin gibi çözülmeyecek sorunlar değil ama adamlar çözmüyor. Adamlar bu kartları alan millete koyun gözü ile yolunacak mal olarak bakıyor.
Bir amd güncelleme geldiğinde halen daha milletin aklında şu var oyun mu problemli driver mı problemli diye.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yok. Ama RTX için AMD kötülemek çok iyi bir şey değil.
Alooo kocaman rt core var
Screenshot_20220928-120234_Chrome~2.png

Top Bottom