Neler Yeni

Anadolu lisesine gidilir mi?

NightWish2434

80+ Silver
@Isolation32 komik olan ne kanka? Meslek lisesi daha iyidir değil mi? Trajikomiksin

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Ata Şen

uydu3

80+ Silver
Öncelikle alanını belirle el becerin varsa elektrikle falan uğraşıp yaparım diyorsan meslek lisesi çok iyi bir imkan bence, eğer sayısalı seviyorsan fen lisesi tutturmaya çalış sayısal sevmiyorsan fen lisesi çok iyi diye sevmediğin alanda kendini zorlaman saçma olur bence, sayısalı sevmiyorsan en mantıklısı anadolu olur bence, sosyal bilimler liseleride var sanırım onlar hakkında bilgim yok, ben 11.sınıfım kendin anadolu lisesinde okuyorum mesleğe fene giden arkadaşlarımda var onlara göre kendi gözlemimi söyledim

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Cihan Mert Karagöz
Hocam makif iyi lise idi ama en son (ben 2 yıl önce mezun oldum) öğrenci kalitesi bi düşmüştü şu an o öğrencilerde mezun oldu. Toparlamıştır diye düşünüyorum. Öğretmenler iyi ama sınavlarda fazla zorluyolar. şu anki konumu olsun bahçesi olsun güzel değil beton hapishane gibi ayrıca eski bina olsa gözün kapalı git derdim. Bana sorarsan Cemile yeşile de gidebilirsin.

Tsuu

80+ Bronze
Arkadaşlar bu sene 8. sınıfım ve LGS'ye gireceğim. Fakat şahsen Anadolu lisesine daha sıcak bakıyorum. Çünkü konum olarak benim için daha iyi yerde, imkanları daha fazla. Fakat okulun öğrencilerinin genel bir kalitesini bilmiyorum o beni şüpheye düşürüyor biraz açıkçası. Ayrıca okul OBP ile alıyor.

LGS ile tutturabilirsemde Mehmet Akif Fen Lisesi bulunuyor, fakat Google Haritalar üzerinden baktığımda cidden çok ıssız ve konum olarak bana daha uzak bir yerde bulunuyor, imkanları da daha az ve daha küçük bir lise.

Sizce Anadolu lisesine gitmeliyim? Mesleki Anadolu değil bahsettiğim lise düz anadolu.

Bulunduğum şehirde meslek liseleri cidden rezalet ötesi, asla gidilmeyecek bir lise.

Yaşadığım yer: Çorlu/Tekirdağ ona göre yorum yaparsanız sevinirim.

puanı tuttur ona göre plan yap

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,055
İsim
Mert Metshi
Hocam okulda değilseniz niye diyorsunuz ki ben fen lisesinde okuyorum haftada 7 gün değil
fen lisesine 7 gün demedim ki hocam dersler manasında sıkan dedim katı okuldayım

.RBO.

80+ Silver
Olabilir kanka valla o zaman şanslısın. Bizim okuldaki çoğu hoca türkce konusmayı bile bilmiyor. Zaten feni fen yapan içindeki öğrenciler. Hoca mevzusu şans işi. Ama kesinlikle özel taraftarıyım ben aga
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trdeki öğrencilerin düsünme analitik becerisi -sınav sistemi gereği- emin ol çoğu ülkede yoktur
Analatik düşünüyor diye kaliteli olmaz çoğu köle olmaya hazır vizyonsuz öğrencilerden oluşuyor (sistemin sorunundan kaynaklı) çoğunun insanlığı yok belki %20 si iyidir

Alin24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Can
Dürüstçe konuşalım, sıkıca çalışsan da gideceğin liselerde alacağın eğitim benzer. Fen Liselerini tutturamayacağını biliyorsan evine yakın olan liseye gitmek mantıklı olabilir. Eğitim gördüğün sınıf bir tık etki edecek, gelecek için düşüncen varsa arkadaş ortamlarına pek bulaşma lisede. Kendi çalışmana odaklan sadece, çalışan kişilerle arkadaşlık kur. Anadolu lisesi, fen lisesi, meslek lisesi ayrımı bir tık geride kaldı artık, eskisi gibi değil sistem.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Ata Şen
fen lisesine 7 gün demedim ki hocam dersler manasında sıkan dedim katı okuldayım
Hocam fen lisesinin diğer okullardan çok bir farkı yok az müfredat farkı var ve sayısal hocaları daha ciddi

Masked Sniper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
550
İsim
Yusuf Arda Çiftçi
Analatik düşünüyor diye kaliteli olmaz çoğu köle olmaya hazır vizyonsuz öğrencilerden oluşuyor (sistemin sorunundan kaynaklı) çoğunun insanlığı yok belki %20 si iyidir
o zaman öğrenciye değil ülkeye kalitesiz diyeceksin aga öğrencilerin bi seçenekleri yok bu durumda

Top Bottom