Neler Yeni

Anadolu lisesine gidilir mi?

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Çorlu Fen'e girmeye çalışın. Bende şuan İzmir'de Buca Fen Lisesinde okuyorum %0,51'le girdim bu yıl. Diğer arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla fen liseleri ile anadolu liseleri arasında imkan anlamında fark oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yavuz selim
Anladım, fakat LGS ile düzgün bir yere yerleşemesem bile OBP ile Anadolu'ya çok yüksek ihtimalle gidebilirim. Ortalamam yetiyor eğer hedeflediğim şekilde olursa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

EA veya Sözel düşünüyorum.
Ozaman Anadolu'ya git bende Anadolu dayım EA seçtim hocalarım da gayet iyi

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Gideceğin okula göre değişir. Ben 3 yıl fen lisesinde okudum son senemi de anadolu lisesine geldim. Anadolu lisesindeki hocalar fen lisesindekinden çok daha iyiydi. Anadolu lisesi dediğimde adrese dayalı okul.
Hocam genelde şansa bağlı hoca işi

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Çorlu Fen'e girmeye çalışın. Bende şuan İzmir'de Buca Fen Lisesinde okuyorum %0,51'le girdim bu yıl. Diğer arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla fen liseleri ile anadolu liseleri arasında imkan anlamında fark oluyor.
Hocam fen lisesi şehir dışında kalıyor, aşırı uzak evime.
1671218915341.png

sol üst evimin bulunduğu kısım

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yavuz selim
Anladım, fakat LGS ile düzgün bir yere yerleşemesem bile OBP ile Anadolu'ya çok yüksek ihtimalle gidebilirim. Ortalamam yetiyor eğer hedeflediğim şekilde olursa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

EA veya Sözel düşünüyorum.
He birde bu ulaşım olayını hafife alma 4 sene boyunca her gün her gün insanı bezdiriyor

NightWish2434

80+ Silver
Arkadaşlar bu sene 8. sınıfım ve LGS'ye gireceğim. Fakat şahsen Anadolu lisesine daha sıcak bakıyorum. Çünkü konum olarak benim için daha iyi yerde, imkanları daha fazla. Fakat okulun öğrencilerinin genel bir kalitesini bilmiyorum o beni şüpheye düşürüyor biraz açıkçası. Ayrıca okul OBP ile alıyor.

LGS ile tutturabilirsemde Mehmet Akif Fen Lisesi bulunuyor, fakat Google Haritalar üzerinden baktığımda cidden çok ıssız ve konum olarak bana daha uzak bir yerde bulunuyor, imkanları da daha az ve daha küçük bir lise.

Sizce Anadolu lisesine gitmeliyim? Mesleki Anadolu değil bahsettiğim lise düz anadolu.

Bulunduğum şehirde meslek liseleri cidden rezalet ötesi, asla gidilmeyecek bir lise.

Yaşadığım yer: Çorlu/Tekirdağ ona göre yorum yaparsanız sevinirim.

Okul sınıftaki kişi sayılarına dikkat edin. Özellikle lisede 20 kişiden fazla olursa çok zor yürür eğitim hayatın. (Güzel lisede hem az kişi olur hemde akıl sağlığı daha yerinde insanlar gelir. Hedeflerini yüksek tut, patlarsan imam hatiplere de bakabilirsin.)

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer

Kaan ÇABUK