Neler Yeni

Anakart, işlemci,ram degişmeme rağmen bilgisayar açılmıyor

Sasua42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batuhan

Technopat Sosyal

sasbasa48

R5 3600 sistem açılmıyor​

Takip etmeyi bırak
[IMG alt="sasbasa48"]https://www.technopat.net/sosyal/data/avatars/m/300/300620.jpg?1580329242[/IMG]

sasbasa48

Centipat​

Merhabalar, Mount and Blade Bannerlord oyunu oynarken bilgisayarim kapandı geri açtığımda fark ettim ki işlemci 80 dereceleri geçiyor. AIDA64 stres testinde 1 saniye geçmeden sistem kapanıyor. İşlemcim AMD Ryzen 3600, anakartım MSI B450A Pro-Max modeli, soğutucum ise SilverStone PF240 model. Bende termal macun sıkıntısı herhalde diye düşünüp Cooler Master mastergel Pro macunu alıp yeniledim fakat sıcaklıklar yine aynıydı. Bir kere daha reset attığında default BIOS yaptım ve XMP özelliğini açtım açar açmaz bilgisayar dondu ve yanık kokusu gelmeye başladı. Tekrar açmaya çalıştığımda ise görüntü gelmiyordu. İnternetten Ryzen 5600X, MSI MAG B550 Tomahawk, yeni iki adet RAM siparişi verdim. Yeni parçalarla kurulum yaptım fakat anakartımda dram ışığı sürekli kırmızı yanıyor yeni RAM'lere rağmen hâlâ görüntü gelmiyor. Klavye, mouse gibi ekipmanların ışığı yanmıyor. Yardım edebilecek birisi varsa lütfen esirgemeyin daha ne yapabilirim anlamıyorum.
PSU olarak Cooler Master 750 Watt MWE Bronze V2 80+ modelimi kullanmaktayım.

Top Bottom