Neler Yeni

Anakart işlemci soketine macun bulaştı. Ne yapmalıyım?

ysuflix

80+ Gold
Peki madem hocam, diş fırçasına spreyden döküp fırça ile temizleme yapıcam sanırım. Diş fırçasının üstüne ne kadar dökmeliyim spreyden?
spreyi diş fırçasına değil boldan boldan sıkıcaksın sokete o macunu çözücek akıtıcak bozmaz anakartı boldan boldan sık sokete anakarta hiç sorun olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam deliklere kaçanları nasıl çıkarttın? Bir de kuruması için ne kadar beklemiştin?
deliklere kaçanları çıkaramazsın hocam spreyle akıtıcaksın başka yolu yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
hocam termal macunlar iletken değildir korkcak durum yok. linkteki üründen bul nalburlardan yağsız kontak sprey. yumuşak uçlu diş fırçasıyla temizle içine falan girerse fırçayla içinide fırçalar iletken değil. sonra fön makinesiyle kurula uzaktan uçucu sıvı uçsun. 1 günde beklet kurusun tak dewamke.

öyle olmaz macun hemen kurumaz. içinede girdiyse kontak sprey şart macunu eritiyo resmen taş macunları sıvı hale getirdim ben öyle. 750ml kola ile yıkanmış ekran kartı anakart ve işlemci temizledim bu spreyle çatır çatır çalışıyo.
Hocam selülozik tiner bulabildim. Diş fırçası yardımıyla temizlemeyi deniyim mi sizce?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,367
İsim
Yusuf
Arkadaşlar, işlemciyi bir an ters takıyordum. Tam takarken farkettim ama macun kısmı temas etti. Ne yapmalıyım?
saf alkol ve yumuşak uçlu diş fırçasıyla sokete bir miktar döküp hafif hafif çıkarmaya çalış peçeteyle sıvılaşan macunu hafif hafif sil ve bunu tekrarla. en en sonunda kurumaya bırak. AMA ÖNEMLİ NOKTA ŞU fakat bu işlemi yaparken bile soketin içerideki temas noktalarına zarar verebilirsin veremeyedebilirsinde. sokete bu denli termal macunu dökmek cidden enteresan nasıl başardın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Behlül Uluada
saf alkol ve yumuşak uçlu diş fırçasıyla sokete bir miktar döküp hafif hafif çıkarmaya çalış peçeteyle sıvılaşan macunu hafif hafif sil ve bunu tekrarla. en en sonunda kurumaya bırak. AMA ÖNEMLİ NOKTA ŞU fakat bu işlemi yaparken bile soketin içerideki temas noktalarına zarar verebilirsin veremeyedebilirsinde. sokete bu denli termal macunu dökmek cidden enteresan nasıl başardın.
Hocam peki bu işlemden sonra işlemciyi takınca, işlemcimin zarar görme ihtimali var mıdır? Sıfır aldım ilk kez takacağım da... Bir de kurumak için ne kadar süre gerekir sizce?

ysuflix

80+ Gold
Hocam selülozik tiner bulabildim. Diş fırçası yardımıyla temizlemeyi deniyim mi sizce?
selülozikte olur elektriği iletmez yumuşak uçluyla dene gerekirse fırça tellerini sokete sok yumuşak olması o sebeple

Hocam peki bu işlemden sonra işlemciyi takınca, işlemcimin zarar görme ihtimali var mıdır? Sıfır aldım ilk kez takacağım da... Bir de kurumak için ne kadar süre gerekir sizce?
hocam kurutmak için fön makinesinin en sıcağıyla yüzeysel olarak tineri uçur sonra sonra açıkta bırak havalansın kendi ev ortamında uçsun 1 gün boyunca bırak öyle kurusun sonraki gün o saatlerde tak devam

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,367
İsim
Yusuf
o kısmı malesef bilemem varsayımlara kalmışsın artık çünkü o termal macunu o şekilde dökerek. denemesi temizlemesi riski sende.

Top Bottom