Neler Yeni

Anakartım bios menüsünde kalıyor yardım !!

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,534
İsim
Emre Zengin
@Emmree sanırım boot sequence bölümünde daha önce ssdmi görürken şu an görmüyor neden olmuş olabilir ? Ne yapabilirim ?
Boot sekmesine bir bak hocam. Windows Boot Manager için sana seçenek sunuyor mu?

El-Turco

80+ Bronze
Hocam bios menüsünde arama tuşu olur genelde F7 falan oluyor sanırım sende varsa ona bas ve csm yazıp sonuçlara bak veya uefi yazıp sonuçlara bak hatta boot yazıp da sonuçlara bak neler çıkıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

F2 ile advanced moda geçip bakar mısın arama tuşu hangisinde diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emre hocamın dediği ayarı görememiş olabilirsin çünkü durduk yerw böyle bi hata alman normal değil uefi kuruluysa windows , csm de kalmıştır ayarınız. Olmazsa format diski takıp onarmayı deneyin yapamazsanız dediğim gibi diskinizi başka bir sisteme takıp içindeki özel dosyaları alın ve formatlayın en garanti ve kolay çözüm bu olur

serkanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
serkan ünal
@Emmree @myildiray bir şey sormak istiyorum. eski bilgisayarımdaki win10 yüklü ssdiyi sistemime takıp başlatsam daha sonra şu anki ssdmi boşaltma şansım var mıdır ? win10 kurulu ssdiyi direkt takıp başlatsam kendisi görür mü yapmam gereken bir şey var mı?

El-Turco

80+ Bronze
M2 ssd ise ikisini aynı anda nasıl takacaksın anlamadım hocam anakartın uymaz muhtemelen

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,534
İsim
Emre Zengin
@Emmree @myildiray bir şey sormak istiyorum. eski bilgisayarımdaki win10 yüklü ssdiyi sistemime takıp başlatsam daha sonra şu anki ssdmi boşaltma şansım var mıdır ? win10 kurulu ssdiyi direkt takıp başlatsam kendisi görür mü yapmam gereken bir şey var mı?
Şu yolu dene bakalım. Direk format ekranında verileri kurtarabilirsin belki.

El-Turco

80+ Bronze
Eğer iki sistem kurulu ssd taksan bile pc açılırken genelde sorar hangi sistem ile açılsın diye eğer o ayar kapalıysa da biosta da yer alır bu ayar ama emre hocamın yöntemine de bir bakın ben detaylı çözümlere bakamıyorum çalışıyorum şu an

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,534
İsim
Emre Zengin
bunu denedim her şey oldu ancak 500gblik ssd mi 512mb olarak görüyor bilgisayar. bunun bir çözümü var mıdır ?
Yedeklerini aldıysan formata geçelim hocam. Eğer formatı attıysan görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayıp Disk Yönetiminin tam ekran fotoğrafını atar mısın?

serkanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
serkan ünal
Yedeklerini aldıysan formata geçelim hocam. Eğer formatı attıysan görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayıp Disk Yönetiminin tam ekran fotoğrafını atar mısın?
geçemedim çünkü 512mb gözüküyor ve ne açılıyor ne de içerisinde bir dosya gözüküyor. ssd de bir sorun var ama sanırım bir servise götürmem gerek ssdyi. herhangi bir çözüm bulamazsam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,534
İsim
Emre Zengin
geçemedim çünkü 512mb gözüküyor ve ne açılıyor ne de içerisinde bir dosya gözüküyor. ssd de bir sorun var ama sanırım bir servise götürmem gerek ssdyi. herhangi bir çözüm bulamazsam
Format ekranında direk 512 MB mı yazıyor? BIOS'ta SSD'nin adında falan bir değişiklik var mı?

serkanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
serkan ünal
Format ekranında direk 512 MB mı yazıyor? BIOS'ta SSD'nin adında falan bir değişiklik var mı?
Şu şekilde göstereyim. Sadece ssd ve Windows kurulum USB’si takılı bilgisayarımda. Bu yüzden herhangi bir bölüme ulaşamıyorum ssd’deki.

Ekler

• 62DCDB67-C696-4A80-98B9-2994887238B5.jpeg
    62DCDB67-C696-4A80-98B9-2994887238B5.jpeg
    2.3 MB · Hit: 23
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,846
Üyeler
152,761
Son üye