Neler Yeni

Android vs İOS bu konuya son verelim

LİAN_G

80+
Arkadaşlar merhaba sizinle toplumsal bir kavga niteliğine dönüşen bir olay tartışmak istiyorum.

Android ve iOS vakası .

Mesela görüyorum adam telefon önerisi istemiş bir bütçe belirtmemiş mesela birisi 14 pro Max öneriyor diğeri de diyor ki o alınır mı? yok S 23 ultra al yok 14 pro Max > S 23 ultra veya tam tersi. Ve bu konu hakkında çok büyük kavgalar çıkıyor toksik vakalar ortaya geliyor sebebini bir türlü anlayamıyorum.

Mesela ben kendi açımdan konuşayım benim bu konu hakkında düşüncem şu şekilde sistem olarak iOS 10 daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat özgürlük anlamında da Android'in daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ve her şeye rağmen kimin parası ne yetiyorsa onu alması gerektiğini düşünüyorum. Mesela ben öğrenciyim yazılım okuyorum aynı zamanda tüm yazılım dillerini biliyorum bugüne kadar yapmış olduğum 2000'e yakın proje var ve freelance olarak çalışıyorum sanalda dört yıldır. Bu yüzden aylık kazancım 30.000 TL'ye yakın oluyor günde 1 saat bilgisayar başına çalışıyorum ve hepsi bu kadar. Fakat benim bir fatura harcamam olmadığı için bir borcum olmadığı için daha doğrusu bir ev geçindirmek zorunda olmadığım için bu para bir öğrenciye göre aylık 30.000 TL'den bahsediyoruz çok büyük bir para yalan değil. Mesela ben şu an Apple ekosistemindeki en yeni en güncel cihazları kullanıyorum adam bana kalkıp bir ton laf ediyor mesela baba parası yemediğini bilmiyor veya zengin ya da fakir olduğumu bilmiyor veya ne kadar uğraştığını bilmiyor ama mesela Sırf hava atmak için aldığımı düşünüyor ki öyle değil yıllarca Samsung note serisi kullandım. s9 - s10 servise falan kullandım ve gayette memnunum beni hiçbir zaman üzmedi fakat Apple kullanmaya başlayınca daha çok mutlu oldum bana daha çok hitap etti ve Apple fanboyum fakat Samsung'a bayılıyorum gayette güzel bir firma fiyat performans anlamında mükemmel bir firma mesela. Ve her şeye rağmen bütçe meselesi. Mesela ben çoğu insanın bir laf vardır ya insan erişemediği şeyim kölesi olur diye. Adam sırf baba parası yiyor öğrenci veya boşta geziyor ve babasının yetebildiği kadar bir android telefon kullandığı için tüm Apple ekosistemine küfür edebiliyor taraflı bir şekilde eleştirebiliyor laf edebiliyor fakat androidi deli gibi övüyor mesela bunuda anlayamıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple'ın asla para peşinde koşan bir firma olduğunu düşünmüyorum şarj başlığı vakasından sonra tabi. Aksine Türkiye'de vergilerin çok fazla tutulduğunu düşünüyorum. Ki düşünelim biliyorsunuz Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere vergisi telefon vaadinde bulunmuştu ve herkes hemen hemen iPhone almayı planlıyordu çünkü 14 pro Max dahi 30.000 TL civarı falan tutuyordu. O zaman neden kimse s23 ultra değilde iPhone beşe düştü anlamıyorum her neyse :D sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren
Bu işin sonu yok son veremezsin. ios vs android intel vs amd, adidas vs nike bu böyle gider tercih meselesi

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Emre Küçük
Bu işin sonu yok son veremezsin. ios va android intel vs amd, adidas vs nike bu böyle gider tercih meselesi
tercih meselesi harici bir de şu görgüsüz sırf iphone olsun diye bi dünya para veren insanlar varken bu tartışmada androidi savunan 1 elin parmağını geçmez sonuçta kaçımız telefonu tam performansıyla kullanıp sonuna kadar sömürüyoruz o yüzden ucuz bitane alıp iş görmesi yeter diye düşünüyorum

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,550
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
İos daha iyi daha kaliteli.İphone 14 alacak param olsa Androidin yüzüne bakmam.Androidin İos dan tek iyi yanı özelleștirilebilir olması.

omer_34

80+ Silver
bana göre
fiyat; android>ios
kullanış kolaylığı =
kamera android>ios
ekosistem ios>android

iosun bu saçma ekosistem dışında hiçbir artısını göremiyorum.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
C.S.
okumadım ama bence haksızsın
Noktalama işaretlerine uyulmadan, dümdüz çivi yazısı gibi olan yazıları ben de okumuyorum.
Arkadaş noktalama işaretlerini neredeyse hiç kullanmamış. Paragraflarla anlatmak istediği konuları birbirinden ayırmamış.
İlk birkaç cümlesini okumaya çalıştım, resmen gözüm acıdı. Cümlelerini aklından geçtiği gibi yazmış. Devrik olanlar var, anlam karmaşasına sahip olanlar var. Bir de gereksiz uzun bir yazı yazmış.
Bir arkadaşımız bu destan gibi uzun yazıyı özetlerse, topluma büyük faydası dokunur.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Mesela S23 bile oyunda kasıyor ama iPhone hiç kasmıyor öyle durumlar var. Ama pil ömrü çok kötü ve özgür değil diye kullanmıyorum.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,270
İsim
Ahmet Sevinç
Arkadaşlar merhaba sizinle toplumsal bir kavga niteliğine dönüşen bir olay tartışmak istiyorum.

Android ve iOS vakası .

Mesela görüyorum adam telefon önerisi istemiş bir bütçe belirtmemiş mesela birisi 14 pro Max öneriyor diğeri de diyor ki o alınır mı? yok S 23 ultra al yok 14 pro Max > S 23 ultra veya tam tersi. Ve bu konu hakkında çok büyük kavgalar çıkıyor toksik vakalar ortaya geliyor sebebini bir türlü anlayamıyorum.

Mesela ben kendi açımdan konuşayım benim bu konu hakkında düşüncem şu şekilde sistem olarak iOS 10 daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat özgürlük anlamında da Android'in daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ve her şeye rağmen kimin parası ne yetiyorsa onu alması gerektiğini düşünüyorum. Mesela ben öğrenciyim yazılım okuyorum aynı zamanda tüm yazılım dillerini biliyorum bugüne kadar yapmış olduğum 2000'e yakın proje var ve freelance olarak çalışıyorum sanalda dört yıldır. Bu yüzden aylık kazancım 30.000 TL'ye yakın oluyor günde 1 saat bilgisayar başına çalışıyorum ve hepsi bu kadar. Fakat benim bir fatura harcamam olmadığı için bir borcum olmadığı için daha doğrusu bir ev geçindirmek zorunda olmadığım için bu para bir öğrenciye göre aylık 30.000 TL'den bahsediyoruz çok büyük bir para yalan değil. Mesela ben şu an Apple ekosistemindeki en yeni en güncel cihazları kullanıyorum adam bana kalkıp bir ton laf ediyor mesela baba parası yemediğini bilmiyor veya zengin ya da fakir olduğumu bilmiyor veya ne kadar uğraştığını bilmiyor ama mesela Sırf hava atmak için aldığımı düşünüyor ki öyle değil yıllarca Samsung note serisi kullandım. s9 - s10 servise falan kullandım ve gayette memnunum beni hiçbir zaman üzmedi fakat Apple kullanmaya başlayınca daha çok mutlu oldum bana daha çok hitap etti ve Apple fanboyum fakat Samsung'a bayılıyorum gayette güzel bir firma fiyat performans anlamında mükemmel bir firma mesela. Ve her şeye rağmen bütçe meselesi. Mesela ben çoğu insanın bir laf vardır ya insan erişemediği şeyim kölesi olur diye. Adam sırf baba parası yiyor öğrenci veya boşta geziyor ve babasının yetebildiği kadar bir android telefon kullandığı için tüm Apple ekosistemine küfür edebiliyor taraflı bir şekilde eleştirebiliyor laf edebiliyor fakat androidi deli gibi övüyor mesela bunuda anlayamıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple'ın asla para peşinde koşan bir firma olduğunu düşünmüyorum şarj başlığı vakasından sonra tabi. Aksine Türkiye'de vergilerin çok fazla tutulduğunu düşünüyorum. Ki düşünelim biliyorsunuz Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere vergisi telefon vaadinde bulunmuştu ve herkes hemen hemen iPhone almayı planlıyordu çünkü 14 pro Max dahi 30.000 TL civarı falan tutuyordu. O zaman neden kimse s23 ultra değilde iPhone beşe düştü anlamıyorum her neyse :D sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.
o androidi övenler kendilerini avutmak için övüyorlar yalan yok zengin olsam veya senin kadar karım olsa alacağım ilk telefon iphone 14 tür çünkü bugüne kadar samsung kullandım ve nem sensörü olsun sıkıntı çıkarması olsun beni sıktı xiaomi de zaten her yazılım sonrası sıkıntı diğerleride ya kamerası kötü ya da osu busu oppo gibi markalar birkaç model dışında güzel telefonlar yok bu samsung dada geçerli gidip a34 alırsanız apple kadar uzun ömür ve performans sunmayacak android aslında fakirin malıdır kim nederse desin ya da iphone 8/x gibi eski modellere bakacaklar ki bence onları almanın bir mantığı kalmadı
kesinlikle tr de vergiler çok fazla yani 2 telefon alıyoruz ülkecek artık bunlara isyan etmemiz lazım ulan araba alıyoruz ama 2 tane harbiden saçma vergi var
herkesin ooo iphone alıcaz diye sevinmesi muhtemelen apple ın değerli olmasındandır bende yeni telefon almadan önce 12 almak istiyordum ama nasip olmadı eğer insanlara ucuz iphone verirsen herkes isteyecek çünkü kamerası olsun her şeyi iyi güzel uzun ömürlü
son olarak bazı insanlar s23 ultranın daha iyi olduğunu söylüyor...

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Özcan Karakaya
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,774