Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You | 2. Sezon NİSAN'DA

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hepinize iyi günler. Bugün başka bir anime önerisi ile karşınızdayım. İyi okumalar ve izlemeler dilerim...
Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-

Tonikaku Kawaii /
TONIKAWA: Over the Moon For You

tonikaku.jpg

Yayın Tarihi=
3 Ekim 2020'den 19 Aralık 2020'ye kadar

Bölüm Sayısı= 12+1 Special

Türü
= Komedi, Romantizm ve Shounen

Yaş Kısıtlaması
= +13 kısıtlamaya sahip. Bir romantizm animesinden de fazlası istenemez zaten. Üstelik masum kategorilere sahipken.

Opening/Ending= Openingini aşırı beğendim. Biraz gözü yoruyor sanki ama güzel. Fakat ending kısmında bunu söylemeyeceğim. Animeden kısa kısa sahneler eklenmiş ve sakin bir şarkı konmuş gibi.
Opening:love:

Ending

Konu= (1. Bölümü İçerir)
Ana karakterimiz olan Nasa, akşam okul çıkışında yürürken bir kızı görür. Ona adını sormak için karşıya geçecekken koca bir kamyon çarpar. Ama o güzel kız, Nasa'yı son anda iterek kurtarır (kız yaralanmaz). Ve oradan uzaklaşır. Ayağa bile kalkamayacak halde olan Nasa, kıza adını sormak için adrenalinin etkisi ile ayağa kalkar ve yanına gider. Kız buraya gelmemesi gerektiğini söylese bile Nasa dinlemez. Bir otobüs durağına girerler ve kız Nasa'nın yaraları ile ilgilenir. Ona, hayatının her şeyden daha değerli olduğunu söyler. Ve duraktan ayrılır. Nasa pes etmez ve oda duraktan çıkar. Kıza onu sevdiğini söyler (daha birbirlerini tanımıyorlar). Kız ise tek şartının evlenmek olduğunu söyler Nasa anında onaylar fakat adrenalinin sonuna gelir ve oracıkta bayılır. Uyandığında bir hastanededir. Kız orada yoktur.

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)
Konuyu okuyup geliniz. Konunun devamıdır.

Olayın üzerinden yıllar geçer. Nasa 1 yıl boyunca o kızı tekrar görebilmek için çeşitli işlerinde çalışır ama nafile, kız ile bir daha buluşma fırsatı olmaz.
Bir akşam evinde otururken kapı çalar. Kapıyı merakla açan Nasa şok olur.
Kapıda o kız vardır. Gözlerine inanamaz. Adının Tsukasa olduğunu söyledikten sonra içeri girer. Daha pek bir şey konuşmadan Tsukasa, masaya evlilik belgesini koyar ve Nasa'dan doldurmasını ister. Nasa hiç karşılık vermeden doldurur.
Gecenin geç saatlerinde bölge ofisine giderler. O sırada görevli kızın reşit olmadığını söyler. Kız veli onayını uzattıktan sonra görevli işlemlere devam eder.
İşlemler sona erer ve beraber bölge ofisinden çıkarlar. Tsukasa, birkaç işinin olduğunu, evde buluşacaklarını söyler ve oradan ayrılır.

Önerenin Notları=
Spoiler

Öncelikle anime bana çok rahatlatıcı geldi. 1 günde bitirmiştim. Çok sevdiğim animeler arasına giriyor.
Aslında bu sezon evlenmiş gibi değiller de çıkıyorlarmış gibi oldu. Evliler ama daha birbirlerini yeni yeni tanıyorlar.
2. sezonunu merakla bekliyorum. Gelmemesinin imkanı yok diye düşünüyorum çünkü anime finalinde hatırladığım kadarıyla hikaye devam edecek diyor (tabii satışlar vs. düşükse gelmeyebilir).
OVA'sının gelecek olması çok iyi bir haber oldu benim için. OVA fragmanları daha çok merak etmemi sağladı.
Bu yıl içerisinde 2. sezon ile ilgili bir tarih verilmezse ingilizce bile olsa mangasını okumayı düşünüyorum. Çünkü aşırı meraklandırdı beni üstteki olay.
Şimdi gelelim 2. sezon ile ilgili içerikleri okurken istemeden gördüğüm manga spoilerlerine.

Manga Spoiler

Tsukasa'nın ölümsüz olduğunu öğrendim. Aslında animede de arada kendileri söylüyor.
Mesela Tsukasa'nın birkaç yıl önce 16 yaşında iken Chitose'yi kurtarması. Ve hala 16 yaşında olması.
Nasa ile Tsukasa'nın aile ziyaretinden önceki gezisinde tarihi yerlerde gezerken bir dağ hakkında "Yıllar geçse de hala aynı görünüyor" demişti.
Nasa hastalandığında Nasa'nın Tsukasa'nın da hastalanmasından korktuğunda Tsukasa "Endişelenme, ben hastalanmam" gibi bir cümle kullanmıştı.
Ve bunlar gibi birkaç şey daha animede söyleniyor.
2. sezonun Tsukasa'nın 1000 yıl önceki hikayesini anlatacağı söyleniyor. (Kendim mangayı okumadım ama çoğu kaynak bunları söylüyor)

Önerilerin 4. bölümünü de atlatmış olduk. Yine yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır. Tamamlanması 1.5 saat sürmüştür.

Gelecek Anime Önerileri= (İzleniyor/İzlenecek)
High School DxD (4 sezon) (5. sezon 2021'de) (2 sezonu izlendi)
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (2 sezon) (1 sezonu izlendi)
Kaguya-sama: Love is War (2 sezon) (3. sezon duyuruldu)
Bunny Girl Senpai (1 sezon)
Tensei shitara Slime Datta Ken (2 sezon 2 parça) (2. sezon part 2, Temmuz'da)
Vivy: Fluorite Eye's Song (1. sezonu yayınlanıyor)

Gelecek Anime önerileri; (İzlendi)
Rent-a-Girlfriend 😝(1 sezon)(2. sezon 2022'de)
Date A Live 🤭(3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 🥰(2 sezon) (Final filmi onaylandı😢)
Eromanga-sensei :love:(1 sezon) (2. sezon artık gelmeli)

Karışık MAL Listem;
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

6ff0d182286af5b19eeb0c7957c34bd0.gif
c64f9c3b6d850631cf5e7602cc6b37ac.gif

Kaynakça=
Tonikaku Kawaii
Tonikaku Kawaii: Kaisou
Tonikaku Kawaii OVA
Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©

Son düzenleme:

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Horimiya, charlotte olabilir.

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Horimiya, charlotte olabilir.
Horimiya'yı öncelikli izleneceklerden sonrası için eklemişim MAL listeme. Birkaç defa Youtube'de kesitlerine denk gelmiştim. Güzel anime sanırsam. Teşekkür ederim önerin için.
Charlotte'yi muhtemelen izlemeyeceğim. Pek bana göre değil.

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu kadar animeyi ne kadar sürede izleyeceksin?
Dediğim gibi oldukça karışık liste. Net bir süre yok, muhtemelen hepsini izleyemem ama sırayla ilgimi çekenleri izlerim artık o.O2
Youtube'de kesitlerini gördüğüm her animeyi ekliyordum nedense. Birkaç gün önce yaklaşık 50'den fazla hiç izlemeyeceğim anime sildim listeden. Aralarda gözden kaçırdıklarım daha vardır elbet 😁

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,118
İsim
Emre Kaplan
Hepinize iyi günler. Bugün başka bir anime önerisi ile karşınızdayım. İyi okumalar ve izlemeler dilerim...
Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-

Tonikaku Kawaii /
TONIKAWA: Over the Moon For You

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi=
3 Ekim 2020'den 19 Aralık 2020'ye kadar

Bölüm Sayısı= 12+1 Special

Türü
= Komedi, Romantizm ve Shounen

Yaş Kısıtlaması
= +13 kısıtlamaya sahip. Bir romantizm animesinden de fazlası istenemez zaten. Üstelik masum kategorilere sahipken.

Opening/Ending= Openingini aşırı beğendim. Biraz gözü yoruyor sanki ama güzel. Fakat ending kısmında bunu söylemeyeceğim. Animeden kısa kısa sahneler eklenmiş ve sakin bir şarkı konmuş gibi.
Opening:love:

Ending

Konu= (1. Bölümü İçerir)
Ana karakterimiz olan Nasa, akşam okul çıkışında yürürken bir kızı görür. Ona adını sormak için karşıya geçecekken koca bir kamyon çarpar. Ama o güzel kız, Nasa'yı son anda iterek kurtarır (kız yaralanmaz). Ve oradan uzaklaşır. Ayağa bile kalkamayacak halde olan Nasa, kıza adını sormak için adrenalinin etkisi ile ayağa kalkar ve yanına gider. Kız buraya gelmemesi gerektiğini söylese bile Nasa dinlemez. Bir otobüs durağına girerler ve kız Nasa'nın yaraları ile ilgilenir. Ona, hayatının her şeyden daha değerli olduğunu söyler. Ve duraktan ayrılır. Nasa pes etmez ve oda duraktan çıkar. Kıza onu sevdiğini söyler (daha birbirlerini tanımıyorlar). Kız ise tek şartının evlenmek olduğunu söyler Nasa anında onaylar fakat adrenalinin sonuna gelir ve oracıkta bayılır. Uyandığında bir hastanededir. Kız orada yoktur.

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)
Konuyu okuyup geliniz. Konunun devamıdır.

Olayın üzerinden yıllar geçer. Nasa 1 yıl boyunca o kızı tekrar görebilmek için çeşitli işlerinde çalışır ama nafile, kız ile bir daha buluşma fırsatı olmaz.
Bir akşam evinde otururken kapı çalar. Kapıyı merakla açan Nasa şok olur.
Kapıda o kız vardır. Gözlerine inanamaz. Adının Tsukasa olduğunu söyledikten sonra içeri girer. Daha pek bir şey konuşmadan Tsukasa, masaya evlilik belgesini koyar ve Nasa'dan doldurmasını ister. Nasa hiç karşılık vermeden doldurur.
Gecenin geç saatlerinde bölge ofisine giderler. O sırada görevli kızın reşit olmadığını söyler. Kız veli onayını uzattıktan sonra görevli işlemlere devam eder.
İşlemler sona erer ve beraber bölge ofisinden çıkarlar. Tsukasa, birkaç işinin olduğunu, evde buluşacaklarını söyler ve oradan ayrılır.

Önerenin Notları=
Spoiler

Öncelikle anime bana çok rahatlatıcı geldi. 1 günde bitirmiştim. Çok sevdiğim animeler arasına giriyor.
Aslında bu sezon evlenmiş gibi değiller de çıkıyorlarmış gibi oldu. Evliler ama daha birbirlerini yeni yeni tanıyorlar.
2. sezonunu merakla bekliyorum. Gelmemesinin imkanı yok diye düşünüyorum çünkü anime finalinde hatırladığım kadarıyla hikaye devam edecek diyor (tabii satışlar vs. düşükse gelmeyebilir).
OVA'sının gelecek olması çok iyi bir haber oldu benim için. OVA fragmanları daha çok merak etmemi sağladı.
Şimdi gelelim 2. sezon ile ilgili içerikleri okurken istemeden gördüğüm manga spoilerlerine.
Tsukasa'nın ölümsüz olduğunu öğrendim. Aslında animede de arada kendileri söylüyor.
Mesela Tsukasa'nın birkaç yıl önce 16 yaşında iken Chitose'yi kurtarması. Ve hala 16 yaşında olması.
Nasa ile Tsukasa'nın aile ziyaretinden önceki gezisinde tarihi yerlerde gezerken bir dağ hakkında "Yıllar geçse de hala aynı görünüyor" demişti.
Nasa hastalandığında Nasa'nın Tsukasa'nın da hastalanmasından korktuğunda Tsukasa "Endişelenme, ben hastalanmam" gibi bir cümle kullanmıştı.
Ve bunlar gibi birkaç şey daha animede söyleniyor.
2. sezonun Tsukasa'nın 1000 yıl önceki hikayesini anlatacağı söyleniyor. (Kendim mangayı okumadım ama çoğu kaynak bunları söylüyor)
Bu yıl içerisinde 2. sezon ile ilgili bir tarih verilmezse ingilizce bile olsa mangasını okumayı düşünüyorum. Çünkü aşırı meraklandırdı beni üstteki olay.

Önerilerin 4. bölümünü de atlatmış olduk. Yine yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır. Tamamlanması 1.5 saat sürmüştür.

Gelecek Anime Önerileri= (İzleniyor/İzlenecek)
High School DxD (4 sezon) (5. sezon 2021'de) (2 sezonu izlendi)
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (2 sezon) (1 sezonu izlendi)
Kaguya-sama: Love is War (2 sezon) (3. sezon duyuruldu)
Bunny Girl Senpai (1 sezon)
Tensei shitara Slime Datta Ken (2 sezon 2 parça) (2. sezon 2. parça Temmuz'da)
Vivy: Fluorite Eye's Song (1. sezonu yayınlanıyor)

Gelecek Anime önerileri; (İzlendi)
Rent-a-Girlfriend 😝(1 sezon)(2. sezon 2022'de)
Date A Live 🤭(3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 🥰(2 sezon) (Final filmi onaylandı😢)
Eromanga-sensei :love:(1 sezon) (2. sezon artık gelmeli)

Karışık MAL Listem;
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

6ff0d182286af5b19eeb0c7957c34bd0.gif
c64f9c3b6d850631cf5e7602cc6b37ac.gif

Kaynakça=
Tonikaku Kawaii
Tonikaku Kawaii: Kaisou
Tonikaku Kawaii OVA
Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
oldukça hoş bir anime haftalık rahatlama seansım bu animeydi bitince üzülmedim değil

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Squex

80+ Silver
tsukasanın tam kimliğini hala merak ediyorum mangadan da adam akıllı bir şey anlamadım
güzel rehber ellerine sağlık

• Muhteşem

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
oldukça hoş bir anime haftalık rahatlama seansım bu animeydi bitince üzülmedim değil
Aslında üzücü bir şey olmadığı halde duygulanmıştım finalde. Gerçekte böyle bir olay olmayacağından dolayı mıdır bilmem o.O2
Devamının gelecek olması daha çok sevindiriyor. Çünkü böyle güzel bir hikayenin devam etmesi gerek. En azından bir OVA yolda. Bu bile kafi benim için.
Dün OVA'dan bir resim paylaştılar çok güzel bir bölüm bizi bekliyor bence. Fragmanları da güzel. Anlaşılan daha da yakınlaşıyorlar.
TonikakuKawaii.jpg

tsukasanın tam kimliğini hala merak ediyorum mangadan da adam akıllı bir şey anlamadım
güzel rehber ellerine sağlık
2. sezon mangaya göre Tsukasa ile ilgili olacak sanırsam (tabii gelirse). Okumadım ama bazı sitelerde öyle söyleniyor. Daha açıklayıcı olur o zaman.

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan
işte aradığım rehber 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

ohaaa neredeyse izlendi yazdıklarının hepsini izlemişim ,anime manyağı olmuşuz haberimiz yok :)

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Top Bottom