Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #3= Re:ZERO Starting Life in Another World | Ölümlü Ölümsüzlük?

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
Emre Kaplan
DİKKAT= BİRKAÇ ŞİDDET İÇEREN SÖZ BULUNMAKTADIR! (kan)
Hepinizi yeni bir öneri ile selamlıyorum. Bugün karmaşık ama güzel bir anime ile karşınızdayım. İyi okumalar ve izlemeler dilerim...
Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu /
Re:ZERO -Starting Life in Another World-

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi=
1. Sezon= 4 Nisan 2016'dan 19 Eylül 2016'ya kadar,
2. Sezon= 8 Temmuz 2020'den 30 Eylül 2020'ye kadar,
2. Sezon Part 2= 6 Ocak 2021'den 24 Mart 2021'e kadar.

Bölüm Sayısı=
1. Sezon= 25
2. Sezon
= 13
2. Sezon Part 2
= 12
Toplam 50 bölüm

Türü= Psikolojik, Drama, Gerilim ve Fantastik Biraz da Romantizm var sanki...

Yaş Kısıtlaması= Animemiz fazlasıyla kan içermekte. Şiddet ve küfür bulunuyor. Bundan dolayı +17 kısıtlaması alıyor.

Opening/Ending= Animede bazı opening ve endingleri sevdim kalanları pek güzel gelmedi bana. Beğendiklerimi ekleyeyim.

Konu= (1. Bölümü İçerir)
Subaru adlı 18 yaşında bir genç, akşam alışveriş yaparken farklı bir evrene çağırılır. Haydutlar tarafından saldırıya uğrar ve Satella tarafından kurtarılır. Satella'nın kaybettiği eşyayı aramasına yardım eder.
Eşyanın nerede olduğunu bulur fakat oracıkta Subaru ve Satella canice öldürülür. Subaru ilk çağırıldığı zaman ve yerde yeniden doğar. Ve ana karakterimiz çıkış yolu bulana kadar böyle bir paradoksa girer.

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)

Ana karakterimiz Subaru, akşam vakti market alışverişini yaparken "Seni Kurtaracağım" diyen sesler duyar ama kafasına takmaz. Marketten çıkar ve dakikalar sonra başka bir evrene çağırılır.
Şehirde bir sokak arasına ışınlanan Subaru, eşkiyalara denk gelir. O sırada yanlarından çok hızlı bir şekilde sarı saçlı kız geçer ve çatıya çıkıp oradan uzaklaşır. Mangalarda okuduğu gibi başka bir evrene çağırılan kişinin çok iyi güçleri olduğunu sanan Subaru, haydutlara biraz erkeklik taslar ama başarısız olur. Güzel bir dayak yemiştir ve eşyalarını kaptırmak üzeredir. Bir anda arkalarından gümüş saçlı, mor gözlü bir kız çıkar ve biraz özel güç gösterisi ile adamları kaçırır.
Baygın olan Subaru, uyandığında insan boyutunda bir kedinin dizinde yatıyordur ve yanlarında gümüş saçlı kız vardır. Subaru'ya bir şeyi çaldırdığını, koşan birisini görüp görmediğini, nereye gittiğini sorar. Subaru sadece yüzünü görebilmiştir ama iyiliğinin karşılığını vermek için onunla beraber aramaya başlar. Gümüş saçlı kız isminin Satella, kedinin ise Puck adında bir ruh olduğunu söyler.
Çeşitli ipuçlarını takip eden iki genç kaçan sarı saçlı kızın isminin Felt olduğunu öğrenir. Bu onların hedeflerine daha da yaklaşmasını sağlar.
Akşam olur. Fakir bir kasabaya kadar gelirler. Kenarda oturan adama Felt isimli birini tanıyıp tanımadıklarını sorarlar. Gittikleri yolda İhtiyar Rom'un Ganimet Evinden başka bir yer olmadığını söyler.
Ganimet evinin kapısına gelirler. Subaru, yine erkeklik taslayarak kıza bunu kendisinin halledebileceğini, onun içeriye girmesinin gerekmediğini söyler. Satella gerek olmadığını söylese de Subaru ısrar eder ve önden içeriye girer.
İçerisi sessiz ve karanlıktır. İçerisi dopdolu olan ganimet evinde neden kimsenin olmadığını merak eder. Etrafı ararken yerde kan ve ilerledikten sonra kopmuş bir kol görür. Şoka uğrayan Subaru geri geri yürürken kolu kopan adamın cansız bedeni ile karşılaşır. Delirmek üzere olan Subaru, evden çıkmak isterken arkasından "Buldun demek" diye bir ses duyar ve ileriye doğru itilir.
Yere yığılmış Subaru, karnının kesildiğini farkeder. Bağırarak Satella'ya içeriye girmemesini söylemeye çalışır fakat kan kusmaktan konuşamaz bile. Satella, Subaru'yu kontrol etmek için içeriye girer ve bir şey söyleyemeden Subaru'nun yanına ölü bir şekilde yığılır.
Ana karakterimiz Subaru, ölmeden önce Satella'nın elini tutar vaziyette "Seni mutlaka kurtaracağım" der.
Ve işte her şey burada başlar. Çünkü Subaru, şehre ilk geldiği saat ve mekanda yeniden doğar. Karnında en ufak bir kesik bile yoktur. Hiçbir şeyi anlayamayan Subaru, bu sefer direkt ganimet evine doğru yol alır...

Önerenin Notları=
Spoiler

Her şeyden önce ana karakter 2. sezon 2. parta kadar biraz, hatta baya sorunlu (1. sezonun sonlarına doğru güzel işler yapıyor inkar etmem). Her kötü şeyde sinirden patlayan tipte. Karşısındakinin iyiliğini düşünürken sözleriyle yanlış anlaşılmasını sağlıyor. Tabii onun yerinde olsam ve içerisinde bulunduğum durumu söyleyemesem bende mi öyle olurdum bilemiyorum. Ölümden dönebildiğini söyleyememek, birine yardım edecekken bunu nereden biliyorsun diye sorguya tutulmak zor bir his olmalı.
Bir diğer beğenmediğim tarafı Rem'in öylece bırakılması oldu. Hani anıları yeniden getirme gibi bir umut yok muydu. En azından Beatrice'ye sormasını beklerdim. Romanında Rem yeniden senaryoya dahil olur umarım.
Konu olarak çok iyi bir anime. 2. sezon 1. part hariç keyifle izledim. 2. sezon 1. partta cidden sıktı. Hiçbir gelişme gösteremedi karakter. Ölüp durdu. Bilgi hariç bir şey kazanmadı. Olay açısından eksik kalmayacak olsaydı 1. partı atlayabilirdim.
En çok yaptığım hatalardan biri anime tam final verdiğini düşünerek başladım. Hatta finalde tamamen bitti sandım fakat site yorumlarında romana göre hikayenin daha yeni başladığını söylüyorlar. Kim yeni sezon için 1-2 yıl bekleyecek şimdi?

Önerilerin 3. bölümünü de tamamlamış olduk. Yine yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır. Tamamlanması 1.5 saat sürmüştür.

Gelmesi muhtemel öneriler; (İzlenecek)
High School DxD (4 sezon) (5. sezon 2021'de)
Jujutsu Kaisen (1 sezon)
Anime stoklarım azalmaya başladı!

Gelecek çerezlik anime önerileri; (İzlendi)
Tonikaku Kawaii :love: (1 sezon) (OVA'sı çıkacak) (2021 en iyi çift ödülü)
Kanojo, Okarishimasu 🤗 (1 sezon)(2. sezon 2022'de)(Sıradaki kısa inceleme animesi)
Date A Live :sneaky: (3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 🥰 (2 sezon) (Final filmi onaylandı :cry:)
Eromanga-sensei :LOL: (1 sezon)(2. sezon artık gelmeli)

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

iCXS7.gif
1ESPT.gif

Kaynakça=
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2
Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
izlediğim çok beğendiğim ama fazla abartıldıgını düşündüğüm bir anime. anime iyi kitlesi malesef merak edenlere kötü gösteriyor ama izlenir kite animeyi kötü yapmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

izlediğim çok beğendiğim ama fazla abartıldıgını düşündüğüm bir anime. anime iyi kitlesi malesef merak edenlere kötü gösteriyor ama izlenir kite animeyi kötü yapmaz
tabi ben novel okumayı cok seven biriyim 1 yıldır karantinada full novel okudum animeler bana artık yavaş işleniyor gibi geliyor bir kaç aydır anime yüzü bakamaz oldum ya ondan bir eleştirmiş olabilirim

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Bir tek ben mi Asia'dan nefret ediyorum? Her güzel sahnede araya girip işin içine ediyor. Sıktı artık :mad:
2. sezon 9. bölüme geldim daha.
Cidden bıktım asia dan hem sonradan geldi hemde riastan önce kapmaya çalışıyor

• Muhteşem

Takizawa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Cevahir Teğek
Daha önce yaptınmı bilmiyorum ama, Attack on titan Best Animedir btw

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Necati Serin
Bence en iyi animelerden biri gerek konusu olsun gerek karakter bakımından olsun çerezlik değil
Yani konusu bana göre çok yavan ve karakter gelişimi kötüydü yan karakterlerle bağ kuramadım yani biraz daha açabilir misin çerezlik değildi tanımı

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Redo of Healer izleyin high school dxdye şükredersiniz o.O2

• Muhteşem