Neler Yeni

Annem babam,teşekkür aldım diye demediğini bırakmıyor.

Abdullah021

80+ Bronze
Arkadaşlar 10.sınıf öğrencisiyim.Ortalamam 81 di ve teşekkür belgesi aldım sırf bu yüzden annem,babam her zaman bunu yüzüme vuruyor.Bugün bilgisayara bakarken babam kızdı küfürlü bir biçimde "sanki karnen çok iyi de..... bilgisayar oynuyorsun."dedi ve ben bayağı üzüldüm çünkü sınavlara çalışırken bayağı emek vermiştim sırf 2 hafta yani yazılı haftası hep gece 2 ye kadar çalıştım abartmıyorum ama bazı insafsız hocalar sözlüme yazılıdan daha düşük verince takdir alamadım ve bayağı üzgünüm ama annem,babam her fırsatta bunu yüzüme vuruyorlar ve ben çok üzülüyorum ne yapmalıyım?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Her şeyin bu sınavlar olmadığını, asıl sınavın YKS olduğunu ama bunlardan daha önemli olduğunu hatırlatman gerekiyor sadece. Ayrıca gece 2'ye kadar değil verimli çalışın. Gece 2'de çalışmak bana hiç mantıklı gelmiyor.

Abdullah021

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her şeyin bu sınavlar olmadığını, asıl sınavın YKS olduğunu ama bunlardan daha önemli olduğunu hatırlatman gerekiyor sadece. Ayrıca gece 2'ye kadar değil verimli çalışın. Gece 2'de çalışmak bana hiç mantıklı gelmiyor.
Hocam haklısınız,ama verimli çalışmaya özen gösterdim.Ben ne kadar çalışırsam çalışayım bir türlü hazır hissetmiyorum kendimi.

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Mert
Arkadaşlar 10.sınıf öğrencisiyim.Ortalamam 81 di ve teşekkür belgesi aldım sırf bu yüzden annem,babam her zaman bunu yüzüme vuruyor.Bugün bilgisayara bakarken babam kızdı küfürlü bir biçimde "sanki karnen çok iyi de..... bilgisayar oynuyorsun."dedi ve ben bayağı üzüldüm çünkü sınavlara çalışırken bayağı emek vermiştim sırf 2 hafta yani yazılı haftası hep gece 2 ye kadar çalıştım abartmıyorum ama bazı insafsız hocalar sözlüme yazılıdan daha düşük verince takdir alamadım ve bayağı üzgünüm ama annem,babam her fırsatta bunu yüzüme vuruyorlar ve ben çok üzülüyorum ne yapmalıyım?
Anne ve babanın tavrı tamamen yanlış. Notlarının yükselmesini istiyorlarsa seni motive etmeliler demoralize değil.

Rulep

80+ Gold
düzenli bir şekilde çalışırsan hem daha yüksek not alırsın hem de gece 2 ye kadar çalışmana gerek kalmaz. her ne kadar özellerde çatır çutur 100 verseler de obp yüksek tutmalısın
SAĞLAM program hazırla ve 15 tatilde eksiklerini kapatmalısın eğer verimli çalıştığına inanıyorsan annengil kızsada yaptıklarını çatır çutur anlat isteselerde morelinin düşüremezler

bwNN

80+ Silver
Sana tavsiye son gün çalışıyorsan bunları yap.
Tüm konu videolarını izle not tut.
Tüm yazılı soru videolarını izle
Okula gidince notu oku.
Ben bunları yaptım ve 11 de ortalamam 97. YTD.
AMA SANA KESİN BİR TAVSİYEÖ VAR GÜNÜ GÜNÜNE ÇALIŞ

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
her ne kadar özellerde çatır çutur 100
Akademik derslerde 100 veriliyor mu?
Benim bilgim dahilinde Beden, görsel, müzik gibi YKS ile uzaktan yakından alakası olmayan derslere sadece 100 veriliyor. Özel okullarda ortaokul kısmında evet keyife göre not yükseltiliyor fakat lisede çok görmüyorum bunu.

Abdullah021

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bilgim dahilinde Beden, görsel, müzik gibi YKS ile uzaktan yakından alakası olmayan derslere sadece 100 veriliyor. Özel okullarda ortaokul kısmında evet keyife göre not yükseltiliyor fakat lisede çok görmüyorum bunu.
Reis sana yemin ediyorum bedenciye beni sorsan varlığımdan haberi yok herif 80,85 verdi beden ortalamam 83.75 düştü resim hocası 90 yazılıya vermiş sözlüye böyle notlarla takdir almam zaten mümkün değil.Ayrıca İngilizce hocası 95 aldım sınavdan 65 vermiş bir arkadaş 32 aldı ona 85 vermiş yani şu sözlüleri doğru düzgün verseler net alıyordum takdir belgesi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis sana yemin ediyorum bedenciye beni sorsan varlığımdan haberi yok herif 80,85 verdi beden ortalamam 83.75 düştü resim hocası 90 yazılıya vermiş sözlüye böyle notlarla takdir almam zaten mümkün değil.Ayrıca İngilizce hocası 95 aldım sınavdan 65 vermiş bir arkadaş 32 aldı ona 85 vermiş yani şu sözlüleri doğru düzgün verseler net alıyordum takdir belgesi.
Resim ortalaması 85.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Çıtayı yüksek tuttuysan sürekli yani hep taktir aldıysan teşekkür bozmuştur anan baban ondan tavır yapıyordur bunu alamayanlar da var de geç bidahakine daha çok çalışırsın

Rulep

80+ Gold
lisede de var özel okullar başarısını yükseltmek için her türlü şeyi yaparlar. sınav soruları kesin veriliyor. bir zahmet 100 alsın yani alamasa bile puan ekliyorlardır

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ahh, lanet 10. Sınıf. Lise döneminin en boktan yılı olabilir. Dersler bir anda zorlaşır, ortalama hep diğer sınıflara göre düşük gelir. Normal.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
lisede de var özel okullar başarısını yükseltmek için her türlü şeyi yaparlar. sınav soruları kesin veriliyor. bir zahmet 100 alsın yani alamasa bile puan ekliyorlardır
Açıkçası bunu yaşamadım. Her derste ne yaptıysam onu aldım ama evet şu sözlü problemi var. Ben her derste her şeyi cevaplarken armut gibi bakanlar ile aynı sözlüyü aldım 100. Kendimin hak ettiğini düşünüyorum çünkü her derste katılan, sorulan soru hakkında bilgi sahibi olup, verilen sorumluluğu yaparken ders hakkında bir bilgisi olmayanın 100 ya da 90-95 filan alması cidden büyük üzüyor beni. Keşke sesim çıksa da itiraz edebilsem fakat itiraz edince hem öğretmen tavır alıyor hem de sınıftaki bilgisizler.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
De ki, (bence) insanlar artık kaç ortalamamız olduğuna bakmıyor, bildiğimi şeylere bakıyor, şimdi ben bir işe gitsem adam diplomam var mı? diye bakmayacak adam bilip bilmediğime bakıyor de. böyle diyebilirsin bence, eğer kendinin bilgili olduğunu düşünüyorsan o küçücük rakamcıklar senin önünü kesmez.

Top Bottom