Neler Yeni

Annemin babaannesi ve büyükbabası göçmen nasıl vatandaşlık alabiliriz?

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Annemin babaannesi Gürcistan göçmeni Büyükbabası Azerbaycan göçmeni e devletten baktığımızda babaannesi Gürcistanın bir şehrinde doğmuş diye o yazıyor ama büyükbabasında Azerbaycan değil türkiye de doğmuş diye kaydedilmiş o zamanlar Gürcü veya Azeri vatandaşlığı alabilir miyiz ve nasıl alabiliriz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baya büyük bir kısım akraba Azerbaycan da galiba ama hiç birini tanımıyoruz.

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Annemin babaannesi Gürcistan göçmeni Büyükbabası Azerbaycan göçmeni e devletten baktığımızda babaannesi Gürcistanın bir şehrinde doğmuş diye o yazıyor ama büyükbabasında Azerbaycan değil türkiye de doğmuş diye kaydedilmiş o zamanlar Gürcü veya Azeri vatandaşlığı alabilir miyiz ve nasıl alabiliriz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baya büyük bir kısım akraba Azerbaycan da galiba ama hiç birini tanımıyoruz.
Yav meraktan soruyorum yakın bir kısım akrabası göçmen olan vatandaşlığı sorguluyor.
Gerçekten bu vatandaşlık olayı mevzusu ne yani neden mesela siz bunu soruyorsunuz veya istiyorsunuz?
Meraktan soruyorum gerçekten.
Gelgelelim konuya sanırsam babanın ve anneniz önemli bu konuda onların varsa bildiğim kadarı ile alabilyirosnuz ama büyükanne ve büyükbaba bildiğim kadarı anne baba gibi olmuyor .
Daha iyi bilen birisi beni düzeltir umarım

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yav meraktan soruyorum yakın bir kısım akrabası göçmen olan vatandaşlığı sorguluyor.
Gerçekten bu vatandaşlık olayı mevzusu ne yani neden mesela siz bunu soruyorsunuz veya istiyorsunuz?
Meraktan soruyorum gerçekten.
Gelgelelim konuya sanırsam babanın ve anneniz önemli bu konuda onların varsa bildiğim kadarı ile alabilyirosnuz ama büyükanne ve büyükbaba bildiğim kadarı anne baba gibi olmuyor .
Daha iyi bilen birisi beni düzeltir umarım
Ben normal de sorgulamıyorum ama bu aralar arkadaşlarım arasında da bu muhabbet çok dönünce merak edip sorma gereği durdum hocam.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ben normal de sorgulamıyorum ama bu aralar arkadaşlarım arasında da bu muhabbet çok dönünce merak edip sorma gereği durdum hocam.
Ben de fark ettim konular bu aralar sanki daha fazla açıldı bunun hakkında ben de merak ettim.
Teşekkür ederim cevabınız için

milenix

80+ Gold
Benim de annemin dedesi Gürcistan göçmeni ama sorun şu ki: dedemden üstü kayıtlı değil.

Sen nerelisin bu arada merak ettim de?

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Benim de annemin dedesi Gürcistan göçmeni ama sorun şu ki: dedemden üstü kayıtlı değil.

Sen nerelisin bu arada merak ettim de?
Hocam annemin babaaneesi gögye de doğmuş gözüküyor o da şuan ki Gürcistan sınırları içerisin de.

milenix

80+ Gold
Hocam annemin babaaneesi gögye de doğmuş gözüküyor o da şuan ki Gürcistan sınırları içerisin de.
Hocam benimde anne tarafım Gürcistan göçmeni. Ama işte dedemden üstü kayıtlı değil. Soy ağacında gözükmüyorlar.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Hocam benimde anne tarafım Gürcistan göçmeni. Ama işte dedemden üstü kayıtlı değil. Soy ağacında gözükmüyorlar.
Annemin büyükbabası ve büyükannesi Türkiye'ye farklı yerlerden gelmişler. Büyükannesi Gürcistan dan Türkiye'ye büyükbabası Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelmiş ve büyükannesinin doğum yeri Gürcistan Gögye gözükürken Büyükbabasının doğum yeri Türkiye de bir yer olarak kayıt ettirilmiş.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,168
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam