Neler Yeni

İnceleme AOC GK200 Klavye İncelemesi

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Forumda hatta internette AOC GK200 klavye ile ilgili pek fazla bilgi bulamadım, ben de ilk bakışı ve eğer satın alacaksınız bilmeniz gerekenleri anlatmak istedim.
Normal fiyatı 500 TL civarında olan AOC GK200 klavye yi ben indirdimli fiyat ile 300 TL ye aldım, öncelikle şunu söylemem gerekiyor bu yaptığım incelemeyi ve puanlmayı 300 TL lik bir klavye segmentinde değerlendirerek yaptım.
Benim fikrimce kesinlikle 500 TL verilecek bir klavye değil.

[ Gövde ve Kullanılan Materyaller ] 10/10

• Gövde kısmı metal, yanları ve arkası plastik.

IMG_20230121_173549.jpg

IMG_20230121_173228.jpg

[ Tuşlar ve ışıklandırma ] 4/10

IMG_20230121_180824.jpg

IMG_20230121_180841.jpg

• Tuşlardaki harfler saydam baskı, soyulma ihtimali var.
• Tuşların yüzeyi düz, bundan dolayı tuşlar parmakları kavramıyor.
• Klavyenin herhangi bir yazılımı bulunmuyor.
• Tuşların basım hisiyatı benim hoşuma gitti, ayrıca çok sessiz.
• Işıklandırma rainbow, her açıdan rahatlıkla görünüyor.
• Işıklandırmanın 2 modu var sabit modu ve yavaş bir şekilde yanıp sönme efekti olan modu, aydınlığın 3 kademesi var.

1. Kademe
IMG_20230121_175526.jpg

2. Kademe
IMG_20230121_175541.jpg

3. Kademe
IMG_20230121_175556.jpg

Not:
• ScrLk + Fn : Klavyenin ışıklarını açar ve 2 mod arasında geçiş sağlar.
• Fn + PgUp : Işığın kademesini yükseltir.
• Fn + PgDn : Işığın kademesini düşürür.

[ Bilek desteği ] 10/10

• Bilek desteği ince ve hafif, masadan ya da elinizden düşürmeniz ile muhtemelen kırılmaz ya da çatlamaz ama daha yüksek bir yerden sert bir zemine düşürürseniz muhtemelen kenarından kırılacak ya da çatlayacaktır.
• Mıknatısı çok güçlü, klavye ve bilek desteği birbirine güzel bağlanıyor ayrıca klavyenin altındaki ve bilek desteğinin altındaki kauçuk sayesinde masada sağa sola oynamıyor.
• Bu fiyat segmentinde kesinlikle bilek desteğinin ayrı olması çok güzel, ayrıca dikkatli kullandığınız taktirde işinizi fazlasıyla görecektir.

IMG_20230121_173526.jpg

IMG_20230121_173619.jpg

Ek olarak söylemek istediklerim şunlar;
Kesinlikle 500 TL segmentinde bir klavye değil, klavyenin malzemesi kaliteli, ışıklandırma ve tasarımda çok hoş ama tuşlar kalitesiz bir plastikten yapılmış ve saydam baskı ile harfler basılmış.

Fiyatı göz önünde bulundurarak Detaylı puanlamam;

Klavye malzemesi : 10/10
Klavye tasarımı : 10/10
Tuş malzemesi: 2/10
Tuş basım hisiyatı: 5/10
Işık kalitesi : 5/10
Bilek desteği : 10/10

Umarım yardımcı olabilmişimdir forumda paylaştığım ilk incelme konum olduğu için yanlışım ya da hatam olduysa kusura bakmayın.

Kafanızda başka sorular varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olup cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:

ye_t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Efe Taşkıran
İyi günler ilk önce çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür ediyorum, sorularım olacaktı, üründen genel olarak memnun kaldınızmı,ışıklar sönebiliyorumu ve aynı fiyata başka klavye önerileriniz varmıdır?

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi günler ilk önce çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür ediyorum, sorularım olacaktı, üründen genel olarak memnun kaldınızmı,ışıklar sönebiliyorumu ve aynı fiyata başka klavye önerileriniz varmıdır?
Bence 300 TL segmentinin en iyi klavyesi ben memnun kaldım, evet klavyenin ışıkları tamamen sönebiliyor.

QRuder

80+ Silver
Forumda hatta internette AOC GK200 klavye ile ilgili pek fazla bilgi bulamadım, ben de ilk bakışı ve eğer satın alacaksınız bilmeniz gerekenleri anlatmak istedim.
Normal fiyatı 500 TL civarında olan AOC GK200 klavye yi ben indirdimli fiyat ile 300 TL ye aldım, öncelikle şunu söylemem gerekiyor bu yaptığım incelemeyi ve puanlmayı 300 TL lik bir klavye segmentinde değerlendirerek yaptım.
Benim fikrimce kesinlikle 500 TL verilecek bir klavye değil.

[ Gövde ve Kullanılan Materyaller ] 10/10

• Gövde kısmı metal, yanları ve arkası plastik.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

[ Tuşlar ve ışıklandırma ] 4/10

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

• Tuşlardaki harfler saydam baskı, soyulma ihtimali var.
• Tuşların yüzeyi düz, bundan dolayı tuşlar parmakları kavramıyor.
• Tuşların basım hisiyatı benim hoşuma gitti, ayrıca çok sessiz.
• Işıklandırma rainbow, her açıdan rahatlıkla görünüyor.
• Klavyenin herhangi bir yazılımı bulunmuyor, • • Işıklandırmanın 2 modu var sabit modu ve yavaş bir şekilde yanıp sönme efekti olan modu, aydınlığın 3 kademesi var.

1. Kademe
Alıntıyı görüntüle

2. Kademe
Alıntıyı görüntüle

3. Kademe
Alıntıyı görüntüle

Not:
• ScrLk + Fn : Klavyenin ışıklarını açar ve 2 mod arasında geçiş sağlar.
• Fn + PgUp : Işığın kademesini yükseltir.
• Fn + PgDn : Işığın kademesini düşürür.

[ Bilek desteği ] 10/10

• Bilek desteği ince ve hafif, masadan ya da elinizden düşürmeniz ile muhtemelen kırılmaz ya da çatlamaz ama daha yüksek bir yerden sert bir zemine düşürürseniz muhtemelen kenarından kırılacak ya da çatlayacaktır.
• Mıknatısı çok güçlü, klavye ve bilek desteği birbirine güzel bağlanıyor ayrıca klavyenin altındaki ve bilek desteğinin altındaki kauçuk sayesinde masada sağa sola oynamıyor.
• Bu fiyat segmentinde kesinlikle bilek desteğinin ayrı olması çok güzel, ayrıca dikkatli kullandığınız taktirde işinizi fazlasıyla görecektir.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Ek olarak söylemek istediklerim şunlar;
Kesinlikle 500 TL segmentinde bir klavye değil, klavyenin malzemesi kaliteli, ışıklandırma ve tasarımda çok hoş ama tuşlar kalitesiz bir plastikten yapılmış ve saydam baskı ile harfler basılmış.

Fiyatı göz önünde bulundurarak Detaylı puanlamam;

Klavye malzemesi : 10/10
Klavye tasarımı : 10/10
Tuş malzemesi: 2/10
Tuş basım hisiyatı: 5/10
Işık kalitesi : 5/10
Bilek desteği : 10/10

Umarım yardımcı olabilmişimdir forumda paylaştığım ilk incelme konum olduğu için yanlışım ya da hatam olduysa kusura bakmayın.

Kafanızda başka sorular varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olup cevaplamaya çalışırım.
ekstradan şu var, ben 200 TL ye aldım evet 200 TL ye daha iyisini alamazsın 300 e de, klavyede fabrikasyon hatası var yamukk

halil22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
halil kaan
tuşların birtanesini söküp fotoğraf atma imkanınız varsa atabilir misiniz

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk
sade ve şık duruyor açıkcası fiyatı da güzel geldi bana ne yalan söyleyeyim. kısa sürede tuş problemi, takılması vs yoksa harika.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,765
İsim
Murat Orhan
400 TL civarına T60 var.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim