Neler Yeni

aoc vs wiewsonic hangisini almalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yusuf
Bütçe
6000
arkadaşlar merhabalar 2 monitör arasında kaldım hangisini almalıyım
aoc
Viewsonic
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Fantastiktürk

Son düzenleme:

Fantastiktürk

80+ Bronze
Alttaki model fazlasiyla kötü. Rakip bile değiller. Bknz.:
VX2779-HD PRO da aynı şekilde.

Üstteki model segmentinin en iyisi olmasına rağmen son zamanlarda sorun çıkardığı için önermiyorum. Hatalı bir parti VS. var belli ki. Çıkan sorun garanti kapsamında. 2-3 haftada da olabiliyor 2-3 ayda da. Eğer garanti ile uğraşırım diyorsanız yine alınabilir.

VG27Q3A önermiyorum. İncelemesi yok + önceki serisi iyi değildi + Asus'un kağıt üstü verileri de iyi değil.

MSI MAG 275F eğer 256F'in 27 versiyonuysa düşünülebilir. İncelemesi yok bilemiyorum.

MSI G2712F orta segment 1080P 144-180Hz olur üst seviyelerin rakibi değil. Ama fiyatından dolayı eğer G2712 (G2412) ile aynı güçlü yanlarını korkuyorsa alınabilir. Bunların yeni modeli oluyor. Ancak incelemesi olmadığı için bilemiyorum çok risk. Dolayısıyla önermiyorum.

Bu durumda şunu öneririm:

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alttaki model fazlasiyla kötü. Rakip bile değiller. Bknz.:
VX2779-HD PRO da aynı şekilde.

Üstteki model segmentinin en iyisi olmasına rağmen son zamanlarda sorun çıkardığı için önermiyorum. Hatalı bir parti VS. var belli ki. Çıkan sorun garanti kapsamında. 2-3 haftada da olabiliyor 2-3 ayda da. Eğer garanti ile uğraşırım diyorsanız yine alınabilir.

VG27Q3A önermiyorum. İncelemesi yok + önceki serisi iyi değildi + Asus'un kağıt üstü verileri de iyi değil.

MSI MAG 275F eğer 256F'in 27 versiyonuysa düşünülebilir. İncelemesi yok bilemiyorum.

MSI G2712F orta segment 1080P 144-180Hz olur üst seviyelerin rakibi değil. Ama fiyatından dolayı eğer G2712 (G2412) ile aynı güçlü yanlarını korkuyorsa alınabilir. Bunların yeni modeli oluyor. Ancak incelemesi olmadığı için bilemiyorum çok risk. Dolayısıyla önermiyorum.

Bu durumda şunu öneririm:
hocam bu modelde hoparlör yok ayrıca şey gördüm 27 inç monitörlerde 2k olamdıktan sonra pixel görünüyormuş doğrumu ?

mychar276

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammed
Şu Aoc monitörü 3 yıldır kullanıyorum. (Görselinden seçtim model numarası bire bir tutmayabilir)
1729325915449.png

Bir riske girip daha önce hiç kullanmadığım bu markayı deneme kararı almıştım, şuan absürt derecede memnunum. Önümde 3 tane monitör var biri Asus 4K IPS, biri Acer Nitro FH IPS, biri de AOC IPS pivot (bacakları ters V olan versiyonu). İnanılmaz iyi bir monitör. Ne ghosting sorunu var, ne ölü piksel vs. Işık sızması varsa bile görünmüyor. Arka bölümündeki kablo alanları işimi inanılmaz kolaylaştırdı. Üzerine bir de inanılmaz iyi çalışan bir usb arttırıcı kısım ile geliyor. 5-6 tane usb takabiliyorsunuz direk monitör üzerinden. Ben çok memnunum paylaşmak istedim.

Top Bottom