Neler Yeni

Modding ApRa Ping Tester - 2023 Yayında!

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
9 Ekim 2023 itibariyle güncellenmiştir.

Öncelikle bu program nedir?
  • Programa eklenmiş (Oyun, DNS, gibi) sunuculara ping atarak bu değerleri size gösterir ve o sunucularda kaç ping aldığınızı görebilirsiniz.
  • Oyunlarda oyunu kurmadan veya anlık test yapmak adına kullanabilirsiniz.
Zararlı yazılım veya veri toplama gibi şeyler mevcut mu?
  • Program açık kaynak üzerinden geliştirilmiştir ve istenilmesi durumunda kodlar kontrol edilebilir, ek olarak bir veri tutması çekme durumu söz konusu değildir.
Kullanım
  • İsterseniz .exe üzerinden arayüzden başlatabilirsiniz, isterseniz CMD komutları ile çalıştırabilirsiniz.
  • Tracert testleri, bulunduğu dosyaya not defteri oluşturup kendi otomatik kayıt etmektedir.
İndirme Linki:
Virüs Total:
4 tane False-Positive mevcuttur.
##################

Ping kontrolu sağlarken oyunun hangi firmanın sunucularında olduğuna dikkat edin!

##################

ÖRNEK TABLO

##################

Steam: CS2 vb.

Epic Games: Fortnite / Rocket League / Fall Guys vb.

Riot Games: Valorant / LoL / TFT vb.

Blizzard: Overwatch / World of Warcraft / Diablo / StarCraft / Heroes of the Storm

Faceit: CS2 / Valorant vb.

Değerlerini baz alabilirsiniz, oynadığım oyun yok demeyin :) Eksik oyunlar yine olabilir,
bunun için iletişime geçebilirsiniz.

##################
[*]
Github
Tanıtım.png

19 Haziran 2023 Güncelleme notları
  • Hatalı IP adresleri güncellendi/kaldırıldı.
  • Faceit IP adres ağı genişletildi. (UK-SW-FR)
  • Mini ping tester üzerinde değişiklikler yapıldı.
  • WEB sayfa notları eklendi (Yakında web kısmı düzenlenecek)
  • Diablo 4 IP'leri eklenmesi planlandı fakat BLZ'ın paylaştığı IP adreslerine ping/tracert atılmıyor, sorun giderilirse eklenecek.
9 Ekim 2023 Güncelleme notları
  • Hatalı IP adresleri güncellendi/kaldırıldı.
  • CS2 Faceit IP adresleri güncellendi.
1696854218436.png

Son düzenleme:

ErenMaiky

80+ Bronze
Öncelikle bu program nedir?
  • Programa eklenmiş (Oyun, DNS, gibi) sunuculara ping atarak bu değerleri size gösterir ve o sunucularda kaç ping aldığınızı görebilirsiniz.
  • Oyunlarda oyunu kurmadan veya anlık test yapmak adına kullanabilirsiniz.
Zararlı yazılım veya veri toplama gibi şeyler mevcut mu?
  • Program açık kaynak üzerinden geliştirilmiştir ve istenilmesi durumunda kodlar kontrol edilebilir, ek olarak bir veri tutması çekme durumu söz konusu değildir.
Kullanım
  • İsterseniz .exe üzerinden arayüzden başlatabilirsiniz, isterseniz CMD komutları ile çalıştırabilirsiniz.
  • Tracert testleri, bulunduğu dosyaya not defteri oluşturup kendi otomatik kayıt etmektedir.
İndirme Linki:
Virüs Total:
4 tane False-Positive mevcuttur.
##################

Ping kontrolu sağlarken oyunun hangi firmanın sunucularında olduğuna dikkat edin!

##################

ÖRNEK TABLO

##################

Steam: CS:GO vb.

Epic Games: Fortnite / Rocket League / Fall Guys vb.

Riot Games: Valorant / LoL / TFT vb.

Blizzard: Overwatch / World of Warcraft / Diablo / StarCraft / Heroes of the Storm

Faceit: CS:GO / Valorant vb.

Değerlerini baz alabilirsiniz, oynadığım oyun yok demeyin :) Eksik oyunlar yine olabilir,
bunun için iletişime geçebilirsiniz.

##################
[*]
Github
Alıntıyı görüntüle
hocam 2.ye atmışınız. elinize sağlık

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Çok kapsamlı, güzel arayüzlü bir tester olmuş hocam. Ellere sağlık.
Geri bildirimlerim olarak;
Riot tarafında Paris sunucusunun IP'si yanlış, doğrusunu özelden iletiyorum. Koyduğunuz IP CDN ağına yani riot ağından dışarı çıkan bir IP.
Riot'un kendi IP adresleri arasında 184'lü bir blok yok.

Bir de BAT çalıştığında sıra sıra sonuç çıkartan çizgilerin vs hizalanması konusunda bilerek mi sağa yakın yaptınız emin değilim ama ben tam ortalanmış olmasını tercih ederdim.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@alpolojix Bildirim için teşekkürler fakat Riot'un bana sağladığı ip'leri geçtim direkt olarak. Bu konuda bir şey diyemem. Tekrar kontrolleri sağlayıp gerekiyorsa düzenlemeyi sağlayacağım.

Görüntü içinde sağ kısımdan 1'er boşluk bırakılmıştı sizde farklı mı bir görüntü mevcut? Öniz. gibiyse sorun yok hocam herkesin kendi görüşü :)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
@alpolojix Bildirim için teşekkürler fakat Riot'un bana sağladığı ip'leri geçtim direkt olarak. Bu konuda bir şey diyemem. Tekrar kontrolleri sağlayıp gerekiyorsa düzenlemeyi sağlayacağım.
Benim ilettiğim IP'nin kaynağı da Riot merak etmeyin.
Oyuncu destek vs. herhangi bir ekip hiçbir şekilde Riot'un IP adreslerini çıkıp size söylemez :D

Bkz. Kaynak

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim ilettiğim IP'nin kaynağı da Riot merak etmeyin.
Oyuncu destek vs. herhangi bir ekip hiçbir şekilde Riot'un IP adreslerini çıkıp size söylemez :D

Bkz. Kaynak
O kadar emin olmasaydınız keşke, bizzat ticket üzerinden dönüş alabiliyorsunuz bu konuda :) Her oyun destek sağlamıyor örnek Pubg ve Call of duty için bir dönüş alamazken, Riot ve Faceit kısmı benimle paylaşıyor

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
O kadar emin olmasaydınız keşke, bizzat ticket üzerinden dönüş alabiliyorsunuz bu konuda :) Her oyun destek sağlamıyor örnek PUBG ve Call of duty için bir dönüş alamazken, Riot ve Faceit kısmı benimle paylaşıyor
Riot'un topluluğunda son 3 yıldır en aktif kişi olabilirim. Oyuncu destek ekibinin paylaştığı IP'nin RIOT DIRECT ağıyla bir bağlantısı olmadığını oyuncu destek ekibi bile biliyor. Onlara ne verildiyse sana da onu iletiyorlar.
Ne ilettiklerini bana özelden atabilir misin?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Riot'un topluluğunda son 3 yıldır en aktif kişi olabilirim. Oyuncu destek ekibinin paylaştığı IP'nin RIOT DIRECT ağıyla bir bağlantısı olmadığını oyuncu destek ekibi bile biliyor. Onlara ne verildiyse sana da onu iletiyorlar.
Ne ilettiklerini bana özelden atabilir misin?
Özelden dönüş sağladım.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
DNS kısmına Türktelekom ve diğer issleride ekle istersen.

Ekleyeceksen bazılarınınkini atayım dm den

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
DNS kısmına Türktelekom ve diğer issleride ekle istersen.

Ekleyeceksen bazılarınınkini atayım dm den

Hiçbir şey yapılmadığında standart olarak geldiği için açıkcası kasıtlı olarak eklemeyi düşünmedim. Yine gönderebilirsiniz, ileride belki ekleme durumum olabilir.

JSezar

80+ Silver
C# ile mi yaptın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,815
Üyeler
153,613
Son üye
kizaws