Neler Yeni

apu sistemimi nasıl test ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
taha alkan
merhaba arkadaşlar ben itopya üzerinden bir biligsayar aldım apu sistem ve bilgisyar aldıktan sonra ne yapılması gerekir diye bir videosunu izledim donanım arşivinin ve bi ekran kartı testini birde işlemci testi açık bir şekilde kalması gerekirmiş 1 gün bende ekran kartı yok sadece işlemci testi mi açık kalsın birde benim psu kalitesiz değiştirmeye bütçem yetmiyor gece patlar diye fln da korkuyorum açıkçası bilgisayarı ve videoyu bırakıyorum

pc de 16gb ram var 2x yaptım

sizce ne yapmalıyım

ZoRaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Zorax
merhaba arkadaşlar ben itopya üzerinden bir biligsayar aldım apu sistem ve bilgisyar aldıktan sonra ne yapılması gerekir diye bir videosunu izledim donanım arşivinin ve bi ekran kartı testini birde işlemci testi açık bir şekilde kalması gerekirmiş 1 gün bende ekran kartı yok sadece işlemci testi mi açık kalsın birde benim psu kalitesiz değiştirmeye bütçem yetmiyor gece patlar diye fln da korkuyorum açıkçası bilgisayarı ve videoyu bırakıyorum

pc de 16gb ram var 2x yaptım

sizce ne yapmalıyım
PSU gece patlar diye korkuyorsan test etmeden ürünü iade et.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
tamamdır çok teşekkürler peki test için ne önerirsiniz
test konularını bilmiyorum hiç
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu yu ikinci elden 200 TL'ye sat az daha ekle https://www.gittigidiyor.com/bilgis...o1PweHAMlS70F-bPfiM8-2xTzgx4WaIxoC5f4QAvD_BwE bunu al korkun gider sistemi iade etme 3k TL çok iyi o sistem için
bu psu güvenilir düşük bütçede alınır https://www.hepsiburada.com/fsp-hyd..._mt5PhYnN5q-Pwi_425PY6empiV8WmZhoCy6gQAvD_BwE bütçen artarsa bunu alabilirsin çok iyi marka çok iyi model ve 80+ bronze sertifikası da var

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
taha alkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
test konularını bilmiyorum hiç

bu psu güvenilir düşük bütçede alınır https://www.hepsiburada.com/fsp-hydro-k-500-serisi-80plus-bronze-500w-guc-kaynagi-p-HBV00000S2MKY?magaza=Ofmat Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=CjwKCAjw2ZaGBhBoEiwA8pfP_iox4okTT-NEKerYQ1QvjJ_mt5PhYnN5q-Pwi_425PY6empiV8WmZhoCy6gQAvD_BwE bütçen artarsa bunu alabilirsin çok iyi marka çok iyi model ve 80+ bronze sertifikası da var
ama bana gelcek psu çok sorun çıkarmaz değil mi 1 ay içinde değiştirirm büyük ihtimalle günde 6-7 saat bilgisayar başındayım ilk gün açık bırakacağım birde hemen patlak vermez heralde

pexxrd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Furkan Güven
ama bana gelcek psu çok sorun çıkarmaz değil mi 1 ay içinde değiştirirm büyük ihtimalle günde 6-7 saat bilgisayar başındayım ilk gün açık bırakacağım birde hemen patlak vermez heralde
şansına bağlı

ZoRaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Zorax

Evin yakınında fabrika, inşaat türü faaliyetler yoksa, lokasyonunda çok sık voltaj değişikliği, elektrik kesintisi olmuyorsa elektrik tesisatın da topraklı ise bir şey olmaz. Sistemin APU sistem zaten. O kasaya ekran kartı takmış olsaydın bu tür tedirginliğe gerek vardı. ama şu haliyle paniklemene gerek yok. psu konusu yakın zamanda çok güç tüketen ekran kartlarının türemesi ile böyle hype oldu. yoksa biz geçmişte ne psular ile ne bilgisayarlar kullandık da bir şey olmadı.

bilgisayarı test ederken ramleri de unutma. Mestest86 ile bir ram testi yap. Gerçi 16gb ram testi uzun sürebilir :)

Allah'ın Kulu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
OCCT ile genel stabilite testi
(Stabil sürümü bu linkten indirin)
crystal disk mark ile ssd okuma yazma hız testi
memtest86 ile de ram belleklerinizi test edebilirsiniz

Crystal disk mark testinin sonuçlarını ekran görüntüsü olarak gönderin iyi akşamlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
taha alkan
Evin yakınında fabrika, inşaat türü faaliyetler yoksa, lokasyonunda çok sık voltaj değişikliği, elektrik kesintisi olmuyorsa elektrik tesisatın da topraklı ise bir şey olmaz. Sistemin APU sistem zaten. O kasaya ekran kartı takmış olsaydın bu tür tedirginliğe gerek vardı. ama şu haliyle paniklemene gerek yok. psu konusu yakın zamanda çok güç tüketen ekran kartlarının türemesi ile böyle hype oldu. yoksa biz geçmişte ne psular ile ne bilgisayarlar kullandık da bir şey olmadı.

bilgisayarı test ederken ramleri de unutma. Mestest86 ile bir ram testi yap. Gerçi 16gb ram testi uzun sürebilir :)
priz topraklı değil ama topraklı yapmayı düşünüyoruz çok uzun süredir elektirik kesintisi olmadı zaten

t

Crystal disk mark testinin sonuçlarını ekran görüntüsü olarak gönderin iyi akşamlar
tamamdır 1 hafta içerisinde atarım dün sipariş verdik perşembe gibi gelir diye tahmin ediyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,075
Üyeler
158,029
Son üye
waliswy
Top Bottom