Neler Yeni

Araba sürmekten çok korkuyorum nasıl öğrenebilirim?

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Sürücü kursunda öğretiyorlar. Hatta trafik kurallarını da öğretiyorlar. Üstüne bir de ehliyet veriyorlar.

Arabayı bir yere vurma çok ta önemli değil. Vurduğun bir kişiy se ve ölür veya sakat kalırsa daha vahim bir durum olur.

Ehliyetsiz bir kişinin kullandığı bir araca kuş ta pislese, suçlu olan sürücü veya araç sahibi. Sigorta kapsamı dışında kalır. Her iki tarafın hasarı babana kalır. Faizler de yükseliyor, öde babam öde.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Bnde aynı şekilde korkuyorum birine fln carparim diye otomatiği kullanabiliyorum ama manuelde Cok zorlanıyorum
Bende aynı şekil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen babanla öğrenmeye çalışıyorsan geçmiş olsun. Hele birde sinirliyse..

Herkeste g29 yok reis.
Babam deli resmen ya fırsat buldukça annemle çalışıyorum

Şahin varsa çevrendekilerde al boş arazide sür. Şahini sürünce diğerleri vız gelir. Dayım 2 sefer arazide öğretti. Direksiyon dersinde ilk gün hoca trafiğe çıkarttı beni daha önce hiç çıkmamıştım dediğim gibi arazide sürüyordum sadece. Sınavda da tek attım ehliyeti aldım.
Vay anasını be köyde deneyecem

Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Talha Açıkgöz
kanka araç ney bazı araç 300 de bile hissettirmez bazısıda 50 de ortadan ikiye yarılacakmış hissi verir ondan da olabilir

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Sürerek öğreniyorsun. Korkma. Boş yollarda sür ve oralarda yokuş kalkış, yavaş fren testi falan yap. Böyle 1 hafta devam et. Sonra çarşıda trafiğe çıkmaya basla yavaştan. Kalkislarin hâlâ sorunlu olacaktir kavramak zor oluyor ilk öğrenen kişilere göre. Ondan sonrası çorap söküğü. Bol bol sür. Babana gerekirse hatalarımı durduktan sonra söyle dikkatimi dağıtıyor heyecan yapıyorum de. Vura vura öğrenmek bana boş laf vurmayarak çok rahat öğrenirsin :) ---- bunlar kendi tecrübelerim tavsiye ederim---
Teşekkürler hocam

kanka araç ney bazı araç 300 de bile hissettirmez bazısıda 50 de ortadan ikiye yarılacakmış hissi verir ondan da olabilir
Citroën c elyesee 2014

Teşekkürler hocam

Citroën c elyesee 2014
Öyle kütük gibi bir araba değil de boş alanda pratik yapmaya devam edicem bakalım

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,937
İsim
uwu
Teşekkürler hocam

Citroën c elyesee 2014

Öyle kütük gibi bir araba değil de boş alanda pratik yapmaya devam edicem bakalım
Gaza gelip babamdan anahtarı istesem yollar iyi değil ya inş en kısa sürede sürersin

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,330
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
sürücü kursu diye bir kurum var. orada öğrenebilirsin. sana ufak da bi bilgi vereyim. eğer başarılı bitirirsen saha ehliyet diye bir şey veriyorlar o senin ödülün

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,252
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Korku ile olmaz baba baskısı varsa işin zor kendine güven ilk etapta boş arazide alıştırma yapın eğer otomatik araç varsa onu ilk olarak kullan bence direksiyona sağa sola dönüşlere vs alışman için iki tip araç var zaten manuel ve otomatik bence manuel ehliyet al sonra otomatik araba bende manüel ehliyet var kendime araba alırsam otomatik alıcam manuel de kullanıyorum gayet güzel ama İstanbul da çekilmiyor 😁

TahinPekmez

80+ Silver
stress yönetimi burada devreye giriyor işte, sinirli baba ve senin ne yapacağını bilmemen stresi tavan yapıyor ve güm. ilk basta ne yapacağını bil.ve odaklan.

r4NG3r

80+ Silver
Sürücü kursunda öğretiyorlar. Hatta trafik kurallarını da öğretiyorlar. Üstüne bir de ehliyet veriyorlar.

Arabayı bir yere vurma çok ta önemli değil. Vurduğun bir kişiy se ve ölür veya sakat kalırsa daha vahim bir durum olur.

Ehliyetsiz bir kişinin kullandığı bir araca kuş ta pislese, suçlu olan sürücü veya araç sahibi. Sigorta kapsamı dışında kalır. Her iki tarafın hasarı babana kalır. Faizler de yükseliyor, öde babam öde.
Şehir efsanesi.

Ehliyetsiz olması ayrı,kaza ayrı değerlendirilir.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Gaza gelip babamdan anahtarı istesem yollar iyi değil ya inş en kısa sürede sürersin
Teşekkürler

sürücü kursu diye bir kurum var. orada öğrenebilirsin. sana ufak da bi bilgi vereyim. eğer başarılı bitirirsen saha ehliyet diye bir şey veriyorlar o senin ödülün
Ahahshaha hocam bi yerde okuduğuma göre erkeklere doğuştan yükleniyormuş araba sürme skilli ama bende yok.

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,330
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
Teşekkürler

Ahahshaha hocam bi yerde okuduğuma göre erkeklere doğuştan yükleniyormuş araba sürme skilli ama bende yok.
öyle bir sey yok ya çoğunlukla erkek çocuklar küçük yaşta daha fazla bilgisayar oyunlarına odaklı olduğundan oyunlarla kendini geliştiriyorlar. sen kendini öyle görme, ehliyete yazıl orada öğreniyorsun zaten. sonrasında da en kötü araba kiralayıp boş yolda dur kalk yaparsın. ben öyle öyle öğrendim

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
öyle bir sey yok ya çoğunlukla erkek çocuklar küçük yaşta daha fazla bilgisayar oyunlarına odaklı olduğundan oyunlarla kendini geliştiriyorlar. sen kendini öyle görme, ehliyete yazıl orada öğreniyorsun zaten. sonrasında da en kötü araba kiralayıp boş yolda dur kalk yaparsın. ben öyle öyle öğrendim
Çok teşekkürler öyle yapacağım

HjRO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ekrem Fil
Beyler ben araba sürmeye çok korkuyorum hem babam sinirli biri olduğundan, hemde arabaya veya başkasına zarar veririm diye. Siz nasıl öğrendiniz anlatır mısınız? Kalkışları falan öğrendim az çok ama direk frene basıyorum çok korkunç geliyor. (g*y değilim)
ne tür arabayla öğrendiğinde önemli. ben mitsubishi l300 minivanla başladım gayet kolaydı mesela.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,659
Üyeler
155,607
Son üye
soulflys
Top Bottom