Neler Yeni

Araç trafik cezası ödeme hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,357
İsim
Berkay BABUCCU
Gir bankaya devlet ödemeleri trafik cezası ödeme,yazılan trafik cezasını ödeme MB 37848373 yaz orda yazar tutar.Ode de sana faizli veya indirimli halı gözüküyor.Sonra onaylıyorsun o kadar

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
uğur demirel
Ya evet tamam ama beyan ile hiç ceza ödediniz mi ?
Öderken ceza tutarı diyor şimdi ben normal tutarı girersem faiz bindiyse nasıl olacak ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

He ya pttden deneyecektim ama bakımdaymış :D
bakım normal orda kargo zaten en geterin başka yer yok :D

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Gir bankaya devlet ödemeleri trafik cezası ödeme,yazılan trafik cezasını ödeme MB 37848373 yaz orda yazar tutar.Ode de sana faizli veya indirimli halı gözüküyor.Sonra onaylıyorsun o kadar
Beyan ile ödeme şekline güvenemedim yarın pttye giderim

Hiuysll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Halil İbrahim Uysal
Beyan ile bir kere ödemiştim de çok oldu hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla tutanaktaki ceza tutarını yazıyorsun en son onaylarken düşüyor indirimi.

Dostum bende radar cezası yemiştim. 2 ay sonra cezayı kağıda dökmüşler sonra elime ulaştı. ceza görünmez evet beyan ile ödeyeceksin, öderken sana tebliğ tarihi soruyor zaten ve ptt den yatırırkende onlar tebliğ tarihini girecekler. yani aynı şeyi yapacaklar. ben 2 tane yediğimden diğeri gelmemişti onu sordum yatırmak istemedi. vergi dairesine gittim ordan ilkini yatırırken oradaki veznedara da sordum , oda tebliğ tarihi olmadan yatırmadı çünkü işlem yaparken tebliğ tarihini giriyolar. denemek için tebliğ tarihini erkene çektim , ceza arttı ama aynı güne çekincede %25i düşüyor. o yüzden tebliğ olmadanda yatırmıyorlar. ceza tebliğ edilince beyan ile yatırabilirsin.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Dostum bende radar cezası yemiştim. 2 ay sonra cezayı kağıda dökmüşler sonra elime ulaştı. ceza görünmez evet beyan ile ödeyeceksin, öderken sana tebliğ tarihi soruyor zaten ve ptt den yatırırkende onlar tebliğ tarihini girecekler. yani aynı şeyi yapacaklar. ben 2 tane yediğimden diğeri gelmemişti onu sordum yatırmak istemedi. vergi dairesine gittim ordan ilkini yatırırken oradaki veznedara da sordum , oda tebliğ tarihi olmadan yatırmadı çünkü işlem yaparken tebliğ tarihini giriyolar. denemek için tebliğ tarihini erkene çektim , ceza arttı ama aynı güne çekincede %25i düşüyor. o yüzden tebliğ olmadanda yatırmıyorlar. ceza tebliğ edilince beyan ile yatırabilirsin.
tebliğ tarihi 10.01 yazıyor bilgileri doğru girip yatırırsam olup olmadığına tam nasıl emin olabilirim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,496
İsim
Diyarhan
İndirimli olmaski onun belli bir süresi var ceza yediğini biliyosan girip bakman lazımdı kağıdı bilerek geç gönderiyorlar çaktın:)
Kağıt geldikten sonraki 2 haftada öderse %25-30 indirim oluyor.

tebliğ tarihi 10.01 yazıyor bilgileri doğru girip yatırırsam olup olmadığına tam nasıl emin olabilirim ?
şimdi cezayı yatıracaksın ama ceza e devletinde görünmeye devam edecek ,sende işgilleneceksin :) o yüzden bulunduğun şehirdeki vergi dairesine git ordan yatır elinde makbuz olsun ama o ceza orda görünmeye devam edecek bilgin olsun.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
şimdi cezayı yatıracaksın ama ceza e devletinde görünmeye devam edecek ,sende işgilleneceksin :) o yüzden bulunduğun şehirdeki vergi dairesine git ordan yatır elinde makbuz olsun ama o ceza orda görünmeye devam edecek bilgin olsun.
Yok onu biliyorum ama ödendiğine nasıl net emin olucam ödedikten sonra 2 yıl sonra arabayı muayene veya satarken karşımıza faizli çıkmasın ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
TOLGA BAYIR
Arkadaşlar bundan 2 3 ay önce trafik cezası yemiştim fakat kağıt daha dün elime geçti ve şuan gelir idaresi sitesinden ödemeye çalıştığım zaman trafik cezası borcu gözükmüyor sizce neden ?
İndirimli bir şekilde ödemek istiyorum bir an önce
Dostum ceza tarafına tebliğ edildiği tarihten yani kağıt eline geçtikten sonra 15 günün var çıkmıyorsa devletin kendi resmi sitesi interaktif veya gib den beyanlı ödeyebilirsin. Zaten ceza tutarı vs çıkacaktır. Banka kanallarına geç düşüyor bir çok kez böyle ödedim.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Dostum ceza tarafına tebliğ edildiği tarihten yani kağıt eline geçtikten sonra 15 günün var çıkmıyorsa devletin kendi resmi sitesi interaktif veya gib den beyanlı ödeyebilirsin. Zaten ceza tutarı vs çıkacaktır. Banka kanallarına geç düşüyor bir çok kez böyle ödedim.
Çıkmıyor gibde de çıkmıyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom