Neler Yeni

Arkadan itiş kullanmak zor mu ?

Burak1414

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Burak
Merhabalar yeni ehliyet aldım ve 2 araba seçeneğim var ancak biri arkadan itişli biri önden çekişli . Arkadan itişli arabalar için gaza dönüşlerde sert basınca falan kaydırır arkayı diyorlar ama doğru mu bilemiyorum ve ben daha yeni sürmeye başladığım için sıkıntı çıkarır mı sizce ? Otoban virajlarında vs arkadan itişli çok güvenli midir önden çekişe göre ?

Ceasar123

80+ Bronze
Önden çekiş 4 mevsim kullanıma uygundur.
Arkadan itiş ise kış mevsimi için uygun değil.
Onun dışında güzel bir ortamda, performanslı bir kullanımda arkadan itiş daha iyidir. Hem ağırlık dengesi yüzünden hem ivmelenmesi açısından.
Keyfinize kalmış.

Burak1414

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önden çekiş 4 mevsim kullanıma uygundur.
Arkadan itiş ise kış mevsimi için uygun değil.
Onun dışında güzel bir ortamda, performanslı bir kullanımda arkadan itiş daha iyidir. Hem ağırlık dengesi yüzünden hem ivmelenmesi açısından.
Keyfinize kalmış.
Hocam korkum spin vs atmak gaza otururduktan sonra hızlı frenlemede vs

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İyi akşamlar
Düzgün sürersen hiç bir arkadan itiş seni virajlarda atmaz. Arkadan itiş dolu makinelere binipte hiç yanlamamış insanlar tanıyorum.
Ayrıca kilitli diferansiyel çoğu yeni araçta yok. Geneli %25 oranla üretiliyor. Yani istesende virajda seni savurmaz. Tek lastik patinaj çeker o kadar. Esp , tcs kapatıp gaza asılırsan çoğu yeni araç arkayı atabilir.

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Efehan yer
Hocam o manada korkmanıza pek gerek yok öyle şeyler için arabanın güçlü olması lazım ve ayak ayarınızı kaçırıp yani kasten köklemeniz lazımdır kaydırmak için arabayı.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ani frenleme gerekmedikçe kullanılmaz dostum. Trafikte düzgün kullanırsan hem aracın sağlıklı frenlere sahip olur hem de sorun yaşamazsın. Çok acil durumlarda ani frenleme yapılır. Bundan korkmana gerek yok. Artık içinde olduğumuz avrupa standartlarında abs esp ebd gibi teknolojiler standart halde. Bu yüzden korkma.

Burak1414

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi akşamlar
Düzgün sürersen hiç bir arkadan itiş seni virajlarda atmaz. Arkadan itiş dolu makinelere binipte hiç yanlamamış insanlar tanıyorum.
Ayrıca kilitli diferansiyel çoğu yeni araçta yok. Geneli %25 oranla üretiliyor. Yani istesende virajda seni savurmaz. Tek lastik patinaj çeker o kadar. Esp , tcs kapatıp gaza asılırsan çoğu yeni araç arkayı atabilir.
Anladım hocam çok sağolun araç 2023 4.20i coupe de sürmeye yemiyo ama deneyeceğim o zaman çok sıkıntı yok gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam o manada korkmanıza pek gerek yok öyle şeyler için arabanın güçlü olması lazım ve ayak ayarınızı kaçırıp yani kasten köklemeniz lazımdır kaydırmak için arabayı.
Teşekkürler hocam

Ani frenleme gerekmedikçe kullanılmaz dostum. Trafikte düzgün kullanırsan hem aracın sağlıklı frenlere sahip olur hem de sorun yaşamazsın. Çok acil durumlarda ani frenleme yapılır. Bundan korkmana gerek yok. Artık içinde olduğumuz avrupa standartlarında abs esp ebd gibi teknolojiler standart halde. Bu yüzden korkma.
Teşekkürler hocam

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Anladım hocam çok sağolun araç 2023 4.20i coupe de sürmeye yemiyo ama deneyeceğim o zaman çok sıkıntı yok gibi

Teşekkürler hocam

Teşekkürler hocam
4 kasa 3 kasa kadar atik değil. Sedan olmasına rağmen 3 kasa daha kıvrak. 4 kasa da esp kapalıyken hemen arka bırakıyor diye duydum. Alınır mı diye sorarsan arabada pek güç yok. Esp dtc açık halde her yere her şekilde gidersin

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Semih Aydın
Çok ultra sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Olay adaptasyon + arabayı tanıma süreci kadar sonrasında zaten arabanın ne yapıp ne yapmayacağını anlarsın

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Sercan GÖKALP
Merhabalar yeni ehliyet aldım ve 2 araba seçeneğim var ancak biri arkadan itişli biri önden çekişli . Arkadan itişli arabalar için gaza dönüşlerde sert basınca falan kaydırır arkayı diyorlar ama doğru mu bilemiyorum ve ben daha yeni sürmeye başladığım için sıkıntı çıkarır mı sizce ? Otoban virajlarında vs arkadan itişli çok güvenli midir önden çekişe göre ?
Gaza az bas bütün sorunlar çözülür kardeşim. Gereksiz fazla basarsan da dünyevi bütün dertlerinden kurtulmuş olursun ama tabi dünyevi bir hayatın da kalmaz bilmem anlatabildim mi

BabaVoss7

80+ Silver
Gerçek hayatta gta5 gibi değil kral ya maalesef 🥲 öyle şeyleri kolay kolay yapmazsın emin ol. Mantıklı kullandığın sürece dedikleri gibi belli koşullar dışında farkını hissetmezsin bile

Burak1414

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Burak
4 kasa 3 kasa kadar atik değil. Sedan olmasına rağmen 3 kasa daha kıvrak. 4 kasa da esp kapalıyken hemen arka bırakıyor diye duydum. Alınır mı diye sorarsan arabada pek güç yok. Esp dtc açık halde her yere her şekilde gidersin
Çok sağolun hocam max 4.5milyona ne önerirsiniz ben 4.20i ya da cla45s arasında gidiyordum ama 4.20 de 170hp hakikaten biraz düşük

Çok ultra sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Olay adaptasyon + arabayı tanıma süreci kadar sonrasında zaten arabanın ne yapıp ne yapmayacağını anlarsın
Eyw hocam

Gaza az bas bütün sorunlar çözülür kardeşim. Gereksiz fazla basarsan da dünyevi bütün dertlerinden kurtulmuş olursun ama tabi dünyevi bir hayatın da kalmaz bilmem anlatabildim mi
Hocam gaza çok basacağım diye bir şey söylemedim 130 la giderken gibi bir hızdan bahsediyorum ben nereden öyle bir şey çıkardınız gerçekten merak ediyorum şuanda

OVERLORD.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Arda Kuruçay

Teşekkürler hocam

Teşekkürler hocam
Bizde 320d var senin isteğin dışında savurma falan olmuyor tamamen kullanımla alakalı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,907
Üyeler
153,626
Son üye
Ahmet.Y
Top Bottom