Neler Yeni

arkadaşım intel i5 10.nesil aldı

efesnmezz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Efe
çok bilmiyorum 10.nesilleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

fiyat farkı düşünülmesi gerek
amd fan boyluğu yapmaya gerek yok intel bana göre 10. nesilde amdyi geçti hem render hem oyun olarak 4 . nesılde ne olur bilmiyorum her şey fiyat değil demekki adamın intel i 5 10xxx almaya bütçesi varmış onu almış ve bence iyi yapmıs

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
f/p olarak baktığıma göre baya olmamış şahsen 3600x alırdım cenevar cenevar :D

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
İntel 10. nesil işlemciler gayet güzel. Hayrını görsün.

Alposki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,527
İsim
Alp Yalçın
AMD fan boyluğu yapmaya gerek yok Intel bana göre 10. nesilde amdyi geçti hem render hem oyun olarak 4 . nesılde ne olur bilmiyorum her şey fiyat değil demekki adamın Intel i 5 10xxx almaya bütçesi varmış onu almış ve bence iyi yapmıs
fan boy felan değilim 10.nesilde hangi işlemciyi karşılaştırdığına bağlı gidip ryzen 3 leri karşılaştırısın yada düşük r.5 leri tabi önde fiyat farkı düşünülürse o fiyata ryzen 5 3600x alınır

f/p olarak baktığıma göre baya olmamış şahsen 3600x alırdım cenevar cenevar :D
bende aynı düşüncedeyim

efesnmezz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Efe
fan boy felan değilim 10.nesilde hangi işlemciyi karşılaştırdığına bağlı gidip ryzen 3 leri karşılaştırısın yada düşük r.5 leri tabi önde fiyat farkı düşünülürse o fiyata ryzen 5 3600x alınır

bende aynı düşüncedeyim
3600x fiyat bakımından tabi daha iyi [ 3600x kullanıyorum] ama aynı segmentte değerlendirilirse i5 ile r 5 intel amdeden performans önünde

Alposki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,527
İsim
Alp Yalçın
3600x fiyat bakımından tabi daha iyi [ 3600x kullanıyorum] ama aynı segmentte değerlendirilirse i5 ile r 5 Intel amdeden performans önünde
acaba internetten fiyatlara bakar mısın söylediğim şey bu zaten intel 10.nesil fiyatlarına r.5 3600x gibi güçlü işlemcilerin olması

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
10.nesil İntel tabi güzeldir. Güzel demeyenlerin tek nedeni bana göre fiyatının yüksek olması.

Alposki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,527
İsim
Alp Yalçın
10.nesil İntel tabi güzeldir. Güzel demeyenlerin tek nedeni bana göre fiyatının yüksek olması.
aynen öyle performans olarak iyidir fakat fiyat farkı düşünülürse o fiyata daha iyi ryzenlerin olmasıda....

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Parası var ki almış, 10.nesiller gayet güzel biraz fazla güç çekiyor ve gereksiz pahalı ama sonuçta iyi. Bu kadar AMD diye bağırıp İntel görünce alma diyip üstüne atlamaya gerek yok hocam, sakin biraz.

PolatII

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Polat
AMD fan boyluğu yapmaya gerek yok Intel bana göre 10. nesilde amdyi geçti hem render hem oyun olarak 4 . nesılde ne olur bilmiyorum her şey fiyat değil demekki adamın Intel i 5 10xxx almaya bütçesi varmış onu almış ve bence iyi yapmıs
AMD fan boyu değilim ama i5 10. nesil almakatnsa R7 alırdım :)

Alposki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,527
İsim
Alp Yalçın
Parası var ki almış, 10.nesiller gayet güzel biraz fazla güç çekiyor ve gereksiz pahalı ama sonuçta iyi. Bu kadar AMD diye bağırıp İntel görünce alma diyip üstüne atlamaya gerek yok hocam, sakin biraz.
tamam şöyle diyim 7000 tl bütçen var intel i5 10.nesil mi alırdın yoksa ryzen 5 3600x mi aynı fiyat bandında ve hangisinin güçlü olduğu belli AMD diye bağırmıyorumbütçesini en iyi şekilde kullanması için yardım ediyorum fazla güç tüketmesi gibi eksileri olunca neden alsın ki hem pahalıda ama kötü bir işlemci değilmiş bunu öğrendim çok takip etmedeğimden bilmiyorum.

AMD fan boyu değilim ama i5 10. nesil almakatnsa R7 alırdım :)
katılıyorum bunun fanboylukla alakası yok daha güzel işlemciler varken neden alalım ki :)

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
tamam şöyle diyim 7000 TL bütçen var Intel i5 10.nesil mi alırdın yoksa ryzen 5 3600x mi aynı fiyat bandında ve hangisinin güçlü olduğu belli AMD diye bağırmıyorumbütçesini en iyi şekilde kullanması için yardım ediyorum fazla güç tüketmesi gibi eksileri olunca neden alsın ki hem pahalıda ama kötü bir işlemci değilmiş bunu öğrendim çok takip etmedeğimden bilmiyorum.

katılıyorum bunun fanboylukla alakası yok daha güzel işlemciler varken neden alalım ki :)
Ben 3600x alırdım ama gidip adam i5 10. nesil aldı diye ya niye aldın demezdim ve üstüne basa basa Intel alma demezdim sırf vatandaki eleman al dedi diye aldı diye de kızmazdım. Sonuçta gayet iyi bir işlemci fakat pahalı aldıysa hayırlı olsun. 3600x gibi aynı performans bir işlemciyi daha ucuza almak varken neden intel alayım ki? Ama arkadaşım aldı diye de kızmam.

Alposki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,527
İsim
Alp Yalçın
Ben 3600x alırdım ama gidip adam i5 10. nesil aldı diye ya niye aldın demezdim ve üstüne basa basa Intel alma demezdim sırf vatandaki eleman al dedi diye aldı diye de kızmazdım. Sonuçta gayet iyi bir işlemci fakat pahalı aldıysa hayırlı olsun. 3600x gibi aynı performans bir işlemciyi daha ucuza almak varken neden Intel alayım ki? Ama arkadaşım aldı diye de kızmam.
kızmadım ki kızdığımı nerden çıkarıyorsunuz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,859
Üyeler
149,635
Son üye
ege aydemir
Top Bottom