Neler Yeni

Arkadaslar Display port kablosu ve HDMI arasında ne gibi farklar var ?

dr_mrh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
emrah
ben de 144 hz monitor var asus
su an model kodunu hatırlayamadım
hdmı 2.0 kablo ile bile 144 hz görüntü alamadım . hdmi kablo ile 60 hz görüntü veriyor
display port kablo ile 144 hz görüntü veriyor ama benim aldığım display port kablo dandik olduğu için kısa bir süre de sorun çıkardı
ben de mecburen içinden çıkan DVI D kablosunu kullanıyorum . omumla 144 hz görüntüyü veriyor ama ses aktarımı yok , ben de monitörün hoparlorunu arada kullanmak için display port /hdmi kablolarını denedim

blentpge

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
bülent
Şu anlık HDMI kablosu ile kullanabilirsiniz sorun olmayacaktır. Sonradan alırsınız, pahalı bir şey değil zaten.
aga 144 hz olmayınca yırtılmalar olmayacakmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de 144 hz monitor var Asus
su an model kodunu hatırlayamadım
hdmı 2.0 kablo ile bile 144 hz görüntü alamadım . hdmi kablo ile 60 hz görüntü veriyor
display port kablo ile 144 hz görüntü veriyor ama benim aldığım display port kablo dandik olduğu için kısa bir süre de sorun çıkardı
ben de mecburen içinden çıkan DVI D kablosunu kullanıyorum . omumla 144 hz görüntüyü veriyor ama ses aktarımı yok , ben de monitörün hoparlorunu arada kullanmak için display port /hdmi kablolarını denedim
aga asus vg249q modelinimi aldn

2060 süper alacaksan displayport kablosu da alabilirsin pahalı bir şey değil zaten
alıcam zaten aga onda skntı yokda dandikte almak istemşyorum varmı bildigin duzgun bir kablo

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,104
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
aga 144 hz olmayınca yırtılmalar olmayacakmı

aga Asus vg249q modelinimi aldn

alıcam zaten aga onda skntı yokda dandikte almak istemşyorum varmı bildigin duzgun bir kablo

Bu kabloyu alabilirsiniz.

blentpge

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
bülent
aga burda aynı gün kargo diyor inanayımmı

rea1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Rahmi Emre Altunyuva
@Gizemss in önerdiği kablo çok kaliteli alabilirsin.Bütçem daha az dersen başka modellere de bak ama uzun süre kullanımda başını ağrıtabilir.

dr_mrh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
emrah
şimdi baktım da ben deki model vg248qe
daha eski bir model , büyük ihtimalle içinden çıkan kablo ile sorunusuz kullanırsın 144 hz de
ama 144 hz de kullanmak için windows da bir iki ufak ayar gerekiyor. bir de yeni monitor alınca renk ayarlarını falan kendine göre düzenlemek gerekiyor. ben internetten en optimum ayarlara forumlardan bakmıştım :D

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,104
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.

blentpge

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
bülent
Ürünün satıcısının yorumları iyi. Bilmiyorum bence sipariş verdiğiniz günün ertesinde gelir.
https://www.gittigidiyor.com/bilgis...JhAo9HOJ-W0NordVVbXZ_XBFETq4zsUEaAneVEALw_wcB aga yoruyorum seni ksuura bakma bunada bakarmısın neden daha ucuz varmı farkları

şimdi baktım da ben deki model vg248qe
daha eski bir model , büyük ihtimalle içinden çıkan kablo ile sorunusuz kullanırsın 144 hz de
ama 144 hz de kullanmak için windows da bir iki ufak ayar gerekiyor. bir de yeni monitor alınca renk ayarlarını falan kendine göre düzenlemek gerekiyor. ben internetten en optimum ayarlara forumlardan bakmıştım :D
aga renkde skntı yokda sesde var. cok ince sesi geliyor

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,104
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
https://www.gittigidiyor.com/bilgis...JhAo9HOJ-W0NordVVbXZ_XBFETq4zsUEaAneVEALw_wcB aga yoruyorum seni ksuura bakma bunada bakarmısın neden daha ucuz varmı farkları
1590581042298.png

Benim önerdiğim 1.4, sizin söylediğiniz 1.2
Farkları bu şekilde ve alınabilir. 1.2 de gayet işinizi görür.

dr_mrh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
emrah
kalitesiz display port kablo alma . dark , inca gibi markalara yönelme . maalesef ben inca aldım görüntü yok.
baktığın kabloların en azından sertifikası var . ama 1.4 almak daha mantıklı

blentpge

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
bülent
kalitesiz display port kablo alma . dark , inca gibi markalara yönelme . maalesef ben inca aldım görüntü yok.
baktığın kabloların en azından sertifikası var . ama 1.4 almak daha mantıklı
aga monitörüm 1080 p gerek yok bence ya

Evet fark yok. 2k 165 Hz'e kadar destekliyor.
zaten bütçemi çok zorladım en iyisi 1.2 almak dimi. zaten 1080p monitör kullanıyorm

Top Bottom