Neler Yeni

Yardım Arkadaşlar internet altyapım ne durumda?

kyoshi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mustafa Gezen
9 senedir aynı binada yaşıyorum ve geldiğimden beri bugüne kadar ADSL bağlıydı. ADSL olduğunu biliyordum o yüzden zorlamadan TürkNet'e geçtim ve max 16mbps olan pakete geçtim (1.5 sene önce). Dün öylesine gezinirken bir altyapı testi yaptım ve adresinizde alacağınız max hız 75mbps ekranı ile karşılaştım. 1.5 sene önce burda 16 yazıyordu ve her hangi bir internet ile alakalı kazı çalışması olmadı. Tabii sene başı falan sokak başına Türk Telekom fiber çalışması yapıyordu ama sonuçta bizim bizim binaya yapılan bir kazı çalışması yoktu. Bugün de emin olmak için TürkTelekom'un altyapı sorgulamasını yaptım ve TürkTelekom FİBERNET paketini kullanabileceğimi söyledi. Milleni'den altyapı sorguladım alabileceğim max hız 81 mbps dedi. Bunun ardından TürkNet'ten VDSL pakete geçtim 35mbps'lik olana o olunca paket arttırıp 10TL fark ile 75mbps'liğe geçmeye düşünüyorum fakat eğer hakikaten altyapım şuan bu durumdaysa. Ben cidden şaşkınlık içerisindeyim. Beni aydınlatabilecek birisinden yardım bekliyorum, teşekkürler.
1587317459610.png

1587317500243.png

Death Mark

80+ Bronze
9 senedir aynı binada yaşıyorum ve geldiğimden beri bugüne kadar ADSL bağlıydı. ADSL olduğunu biliyordum o yüzden zorlamadan TürkNet'e geçtim ve max 16mbps olan pakete geçtim (1.5 sene önce). Dün öylesine gezinirken bir altyapı testi yaptım ve adresinizde alacağınız max hız 75mbps ekranı ile karşılaştım. 1.5 sene önce burda 16 yazıyordu ve her hangi bir internet ile alakalı kazı çalışması olmadı. Tabii sene başı falan sokak başına Türk Telekom fiber çalışması yapıyordu ama sonuçta bizim bizim binaya yapılan bir kazı çalışması yoktu. Bugün de emin olmak için TürkTelekom'un altyapı sorgulamasını yaptım ve TürkTelekom FİBERNET paketini kullanabileceğimi söyledi. Milleni'den altyapı sorguladım alabileceğim max hız 81 mbps dedi. Bunun ardından TürkNet'ten VDSL pakete geçtim 35mbps'lik olana o olunca paket arttırıp 10TL fark ile 75mbps'liğe geçmeye düşünüyorum fakat eğer hakikaten altyapım şuan bu durumdaysa. Ben cidden şaşkınlık içerisindeyim. Beni aydınlatabilecek birisinden yardım bekliyorum, teşekkürler.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Çağrı merkezini arayıp fiber hattı kullanıp kullanamayacağınızı sorar mısınız?

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Sitelerde verilen bilgiler genellikle doğru oluyor. Desteklediği kadar kullanabilirsiniz.

kyoshi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mustafa Gezen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çağrı merkezini arayıp fiber hattı kullanıp kullanamayacağınızı sorar mısınız?
TürkNet'in müşteri hizmetleri yok sanırım. TürkTelekom'u mu arayayım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sitelerde verilen bilgiler genellikle doğru oluyor. Desteklediği kadar kullanabilirsiniz.
Umarım doğrudur ya kaç senedir bekliyorum ve neden daha yeni haberim oluyor hiç bir fikrim yok.

kyoshi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mustafa Gezen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır var. Sayfalarında iletişim kısmında çağrı merkezi için numara var arayıp uygun tuşlamalar ile bot sizi uygun yetkili temsilciye yönlendirecek.
Bir sorayım teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır var. Sayfalarında iletişim kısmında çağrı merkezi için numara var arayıp uygun tuşlamalar ile bot sizi uygun yetkili temsilciye yönlendirecek.
Saati geçmiş bir de Pazar kapalıymış artık yarını beklicez :/

Son düzenleme:

MEVbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Musa Emre Varol
TürkNet fiber sağlamıyor size.Sadece YAPA altyapısına sağlıyor.Ama vdls kullanabilirsiniz.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
İbrahim Azaklı
Aynısı bende oldu her yer 15 veriyordu millenicom sorgulattım 75 alırsınız dedi 35lik paketi aldım 35 rahat geliyor tahahüt de yok.

MEVbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Musa Emre Varol
Aynısı bende oldu her yer 15 veriyordu millenicom sorgulattım 75 alırsınız dedi 35lik paketi aldım 35 rahat geliyor tahahüt de yok.
Millenicom'a geçerken modeminiz var mıydı? Eğer varsa modem için kiralama ucreti ödüyor musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
İbrahim Azaklı
Millenicom'a geçerken modeminiz var mıydı? Eğer varsa modem için kiralama ucreti ödüyor musunuz?
Modemim yoktu abimden aldım millenicoma geçerseniz kiralama yaparak 11 TL'ye faturaya ek alabilirsiniz yoksa letgodan falan 80-90 TL'ye türk telekom modemleri var vdsl adsl hangisiyse ona göre alabilirsiniz.

Top Bottom