Neler Yeni

Arkadaşlar monitörümde ışık sızması var

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
Arkadaşlar monitörümde ışık sızması var bu gün ekranı temizleyim dedim ama yavaşça temizledim sonra siyahlarda baktım ışık sızması var önceden fark etmemiş olabilirim ama yine de acaba temizledim diye mi ışık sızması oldu çok az hafif şekilde bastırarak temizlemiş tim eğer bir sıkıntı olsa görüntü hiç gelmezdi yardımcı olabilir misiniz korkuyorum bir şey oldu diye monitörüm MSI G274QPF-QD

Livaković

80+ Silver
Arkadaşlar monitörümde ışık sızması var bu gün ekranı temizleyim dedim ama yavaşça temizledim sonra siyahlarda baktım ışık sızması var önceden fark etmemiş olabilirim ama yine de acaba temizledim diye mi ışık sızması oldu çok az hafif şekilde bastırarak temizlemiş tim eğer bir sıkıntı olsa görüntü hiç gelmezdi yardımcı olabilir misiniz korkuyorum bir şey oldu diye monitörüm MSI G274QPF-QD
Temizleme ışık sızması yaratmaz en fazla çizersin ışık sızması öncedende vardı muhtemelen siz fark etmediniz iyi forumlar.

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temizleme ışık sızması yaratmaz en fazla çizersin ışık sızması öncedende vardı muhtemelen siz fark etmediniz iyi forumlar.
Hocam ışık sızmasının olduğu yere çok azcik bastırınca gidiyor bende korkuyorum şimdi herhalde bozdum diye ama cidden hafif nemli bir gözlük camı silme bezi ile temizleme ile nasıl farketim anlayamadım ilk geldiği gün aydınlık ortamda test etmiştim o zaman fark edememiş olabilir sonra oyun oynarken bende ışık sızması yok demiştim arkadaşa o sıra baktım köşelere fark ettim

Livaković

80+ Silver
Hocam ışık sızmasının olduğu yere çok azcik bastırınca gidiyor bende korkuyorum şimdi herhalde bozdum diye ama cidden hafif nemli bir gözlük camı silme bezi ile temizleme ile nasıl farketim anlayamadım ilk geldiği gün aydınlık ortamda test etmiştim o zaman fark edememiş olabilir sonra oyun oynarken bende ışık sızması yok demistim arkadaşa o sıra baktım köşelere fark ettim
yeni olduğu için üzerine düşmeniz normal ama üzerine bastırrdığında azıcık gittiğine eminmisiniz panele bastırmanız paneli kökten bozabilir fotoğraf atabilirmisiniz?

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
yeni olduğu için üzerine düşmeniz normal ama üzerine bastırrdığında azıcık gittiğine eminmisiniz panele bastırmanız paneli kökten bozabilir fotoğraf atabilirmisiniz?
Hocam o kadar fazla değil ama yani

Ekler

• IMG20230925234841.jpg
    IMG20230925234841.jpg
    1.8 MB · Hit: 67

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,888
İsim
Mehmet
IPS panellerde ışık sızması normal, normal kullanımda sorun yaratmıyorsa sıkıntı yok. Günlük kullanımda fark edilebilir derecede kötü ise garantiye başvurabilirsin. Ayrıca temizleyerek kötü bir hâle getirebileceğini sanmıyorum, muhtemelen yeni fark ettin.

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
IPS panellerde ışık sızması normal, normal kullanımda sorun yaratmıyorsa sıkıntı yok. Günlük kullanımda fark edilebilir derecede kötü ise garantiye başvurabilirsin. Ayrıca temizleyerek kötü bir hâle getirebileceğini sanmıyorum, muhtemelen yeni fark ettin.
İlk aldığım gün ışık olan bir yerde test etmiştim birde o heyecan ile farkedememis olabilirim

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,888
İsim
Mehmet
İlk aldığım gün ışık olan bir yerde test etmiştim birde o heyecan ile farkedememis olabilirim
Zaten gün ışığında kolay kolay fark edilecek bir durum değil, normal bir sahnede de fark edilmez genelde ancak karanlık ortamda siyah ekrana bakarken fark ediliyordur tahminimce ki bu her ips panel için normal. IPS panel kullanacaksan her aldığın monitör böyle olacak, kiminde daha az kiminde daha çok. Panik yapma, sabah olunca tekrar bak, oyuna falan gir, 1-2 bölüm dizi izle. Muhtemelen hiç fark etmeyeceksin bile ama olur da bu esnada da gözle görülür bir ışık sızması varsa iade, değişim veya tamir talep edebilirsin.

Livaković

80+ Silver
Zaten gün ışığında kolay kolay fark edilecek bir durum değil, normal bir sahnede de fark edilmez genelde ancak karanlık ortamda siyah ekrana bakarken fark ediliyordur tahminimce ki bu her ips panel için normal. IPS panel kullanacaksan her aldığın monitör böyle olacak, kiminde daha az kiminde daha çok. Panik yapma, sabah olunca tekrar bak, oyuna falan gir, 1-2 bölüm dizi izle. Muhtemelen hiç fark etmeyeceksin bile ama olur da bu esnada da gözle görülür bir ışık sızması varsa iade, değişim veya tamir talep edebilirsin.
İşık sızmadan değişim verirler fakat her markanın her servisi aynı prosedürü uygulamıyor asus mesela eğer ilk 6 aydausa değişim veriyor şahsen bana verilmişti

Top Bottom