Neler Yeni

arkadaşlar sanırım ben başaramıyacağım

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Mehmet Eyüp Atan

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
once dusunme tarzını değiştirmekle basla kanka cok sakt düşünüyon

xTURANN

80+ Bronze
hocam meslek lisesinden mezun olanlar varken neden çırak sıkıntısı var
Şu yüzden çırak sıkıntısı var ;
Sanayi ya da x bir şey fark etmez, işçiyi normalden fazla çalıştırıyor, iş tanımında olmayan şeyleri yaptırıyor ve parasını ona göre vermiyor.

Mesela sanayidesin, günlüğün 750 TL, Yemeğin de dükkana ait. Birde üstüne yaparsa sigorta masrafın olacak.
Dükkan sahibi bunun yerine, günlük 400 TL'ye çalışmak isteyen ve sigorta dert etmeyen birini buluyor onu alıyor.

Böyle olmasa bile, çalışmak isteyen azaldı. Eski nesil uzun süre ( 10+ yıl ) çalıştığı için "iş" olayı onların kafasında bitmiş. Ağrı sızı düşünmüyorlar, geçinme derdinler. Fakat yeni nesil çok uzun süre çalışıp ağrı sızı çekmediği için zorlanmak istemiyor, gitmiyor sanayiye oraya buraya çalışmıyor.

Sıkıntı bu yüzden var.

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Ahmet

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Barış Okçu
Universite sınavının zeka ile alakası yok. Oturup babanemi çalıştırayım yine ilk 150k ya sokarım

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
Bunlar sınavdan önce düşünülecek şeyler değil. Sen şuan sadece en iyisini yapmaya odaklan. Sınavdan sonra bolca vaktin olacak.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Cihan Mert Karagöz
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
kötü üniversitede iyi bölüm yazmak yerine istediğin bölüme dikey geçiş yaptıran bir iki yıllık bölüm yaz. ilk senedende dikey geçiş yapabilirsin bitiripte dikey geçişte yapabilirsin sana kalmış. ilk sene güzel sonuç gelmezse 2 yıllığı bitirip sanayiye girebilirsin yine. 4 yıllık okuyup işsiz kalmandan daha iyi olur

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır demişti Mustafa Kemal kpss ye gir en kötü memur ol kolay zaten kpss tyt yapan adama ayt 40 yapan tyt 80 fln yapar zaten

Top Bottom