Neler Yeni

Armoury Crate Fan Ayarlarını Otomatik Yapma

Aykut D.

80+ Gold

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Yiğit

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Kağan UĞURLU
Asus mu tövbe yeminlen MSİ dan şaşmam bundan sonra.

Aykut D.

80+ Gold
Asus mu tövbe yeminlen MSİ dan şaşmam bundan sonra.
Ne alaka knk ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

o nedir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ben armoury crate e kaydolmadan kullanıyorum ondan olabilirmi otomatik ayarlama olmaması
Alakası yok kayıtla .
Şu ekranı at
1704459487215.png

Aykut D.

80+ Gold
Armoury crate sürümüyle mi alakalı acaba H510 anakart kullanıyorum ve Armoury güncel ancak fan expert muhabbeti bende de çıkmıyor. Yüklerken belki seçilme muhabbeti oluyorsa onunla alakalı olabilir. Vatanda toplandı bilgisayarım o dönemde. Fan hızlarımla alaklı şunu söyleyebilirim standart olarak seçtim bu ana ekrandan o şekilde duruyor daha da detaya girmeye gerek duymadım. Ekran kartım zaten düşük sıcaklıkta fanları dönmüyor. Bu arada güncellemeleri yaptıktan sonra hala aktif olarak kalıyor. Yazılımsal bir durum var bu uygulamada. Yüklendiği halde hala tikler seçilip tekrar yükleme yapabiliyorum. Hocam fan hızı bölmesindeki standart durumu seçip o şekilde bırakın bende fanların tamamı pwm özellikli. Cpu fan hızı arttıkça tüm fanlar ona eş olarak hızlanıp yavaşlıyor. Aşırı bir ses durumu da yok işlemciden kaynaklı tabi aşırı ısınmadığı için.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Yiğit
Armoury crate sürümüyle mi alakalı acaba H510 anakart kullanıyorum ve Armoury güncel ancak fan expert muhabbeti bende de çıkmıyor. Yüklerken belki seçilme muhabbeti oluyorsa onunla alakalı olabilir. Vatanda toplandı bilgisayarım o dönemde. Fan hızlarımla alaklı şunu söyleyebilirim standart olarak seçtim bu ana ekrandan o şekilde duruyor daha da detaya girmeye gerek duymadım. Ekran kartım zaten düşük sıcaklıkta fanları dönmüyor. Bu arada güncellemeleri yaptıktan sonra hala aktif olarak kalıyor. Yazılımsal bir durum var bu uygulamada. Yüklendiği halde hala tikler seçilip tekrar yükleme yapabiliyorum. Hocam fan hızı bölmesindeki standart durumu seçip o şekilde bırakın bende fanların tamamı pwm özellikli. Cpu fan hızı arttıkça tüm fanlar ona eş olarak hızlanıp yavaşlıyor. Aşırı bir ses durumu da yok işlemciden kaynaklı tabi aşırı ısınmadığı için.
hocam öylede bu uygulamayı yükledikten sonra fan hızı ara ara böyle hızlanıp yavaşlıyor

hocam öylede bu uygulamayı yükledikten sonra fan hızı ara ara böyle hızlanıp yavaşlıyor

Şundan kaynaklı otomatiğe çekmişsin aslında. İşlemcin ısınan bir işlemci olduğundan pwm olarak otomatik hızlanıp yavaşlıyor. Bu normal bir olay. İşlemci ısındığı anda fanların soğutmak için hızlanıp normal düzeye geldiğini anladığı an yavaşlıyor. Korkulacak bir durum yok.

Top Bottom