Neler Yeni

IOS Artık iphone gereksiz mi?

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
evet bir de o var değer kaybı yaşamıyor ama kullanmak için alınan bir telefon değer kaybetse ne olacak bugün aldığın bir telefonu en az 5 sene kullanman lazım sonra değeri olmasa ne olur ki almışsın zaten alacağını
Ya satarken mantıklı oluyor ucuza yenisien geçiyorsun ama donanım olarak Android e bakınca gerçekten asırı geriden geliyor sanki

influencer değilsen boşuna şahsen ıraktan kaçak xiaomi ye 5k verip 2 sene kullanıp takasla güncellemek çok daha mantıklı veya apple alacaksanız bile yurtdışı almanızı tavsiye ederim
Fazlasıyla gezen ve tel bağımlısı olduğum için kamera ve batarya önemli ondan. Zaten yd almıştım sonrakine belki androide geçerim gibi donanımı cok güzel cünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung ile rekabet 2010'lu senelerdeki gibi kızışık olmadığı için artık hangi inovasyonu ekleseler satacak gözüyle bakıyorlar. Zaten ürün gamını 2 üründen 4 ürüne çıkarıp koymaları ayrı bir pazarlama kurnazlığı. Ben 15 ve 15 pro max'in aynı ürün gamında bile çıkmasına şaşırıyorum
Yani 15 üvey evlat gibi kaldı hadi 14promaxe verme ama o seneki cıkan 15 ve 15 plusa vermemk bilemiyorum. Coğu özellik zaten buluttan alınacak

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
burak
Ya satarken mantıklı oluyor ucuza yenisien geçiyorsun ama donanım olarak Android e bakınca gerçekten asırı geriden geliyor sanki

Fazlasıyla gezen ve tel bağımlısı olduğum için kamera ve batarya önemli ondan. Zaten yd almıştım sonrakine belki androide geçerim gibi donanımı cok güzel cünkü
sonrakini bilmem ama şu an 25k ya s23 ultra yd alabiliyorsun madem kamera ve pil önemli daha iyisi yok.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
ozan başaran
abi iphone alınmaz vallahi alınmaz güzel telefon üretiyorlar fakat aynı kalite samsung xiaomi telefonlar yarı fiyatına satılıyor. insanlar artık parasının karşılığını almayı değil de "telefonu masaya koyayımda yüzüstü koyayım da apple logosu gözüksün" kafasıyla alıyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,887
İsim
Emir Yusuf

Yani 15 üvey evlat gibi kaldı hadi 14promaxe verme ama o seneki cıkan 15 ve 15 plusa vermemk bilemiyorum. Coğu özellik zaten buluttan alınacak
Ben de bir 14 pro max kullanıcısıyım ve s6 edge'den buna geçtim :) Şunu söylemek isterim, zaten bir üst segment ios cihaza sahipseniz yeni duyurulan modelleri almak biraz ahmaklık gibi. Major bir yenilik için 2-3 senelik inovasyon toplamı ancak ihtiyaçları karşılıyor bence. Bu yüzden üst segment bir cihaza sahip birinin telefonunu minimum 3 sene kullanması gerekiyor hakkına değmesi için

abi iphone alınmaz vallahi alınmaz güzel telefon üretiyorlar fakat aynı kalite samsung xiaomi telefonlar yarı fiyatına satılıyor. insanlar artık parasının karşılığını almayı değil de "telefonu masaya koyayımda yüzüstü koyayım da apple logosu gözüksün" kafasıyla alıyorlar
Dostum işin yatırım boyutu da var. Bu insanlar sadece telefon olsun diye almıyor artık, paralarını harcayacak iyi bir yatırım aracı da aynı zamanda. Tüm esnaf ve sanayi tayfasına bakarsan ne demek istediğimi anlayabilirsin. Adam sanayide arabanın altına 15 pro max ile fener açıp yatıyor.

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
burak
Ben de bir 14 pro max kullanıcısıyım ve s6 edge'den buna geçtim :) Şunu söylemek isterim, zaten bir üst segment ios cihaza sahipseniz yeni duyurulan modelleri almak biraz ahmaklık gibi. Major bir yenilik için 2-3 senelik inovasyon toplamı ancak ihtiyaçları karşılıyor bence. Bu yüzden üst segment bir cihaza sahip birinin telefonunu minimum 3 sene kullanması gerekiyor hakkına değmesi için

Dostum işin yatırım boyutu da var. Bu insanlar sadece telefon olsun diye almıyor artık, paralarını harcayacak iyi bir yatırım aracı da aynı zamanda. Tüm esnaf ve sanayi tayfasına bakarsan ne demek istediğimi anlayabilirsin. Adam sanayide arabanın altına 15 pro max ile fener açıp yatıyor.
yatırımını altına dolara borsaya yapsan daha iyi değil mi :D zaten taksit yok hadi desen ki taksitle alıyorum o yüzden desen

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
100-150 dolar arası hep böyleydi zaten s24 ultra ile karıştırıyor olabilir misiniz
Server kayıt yaptırmam. 35k btkya bayram gerekir. Hem zaten bu telefonu 3 4 sene daha kullanacam.

Lükse gerek yok zaten bende 4 5 senede bir değişiyorum.

Yatırımda cok önemli bir etken mi bilemiyorum. Bana yetse gerisi umrumda değil batarya sağlığım 89 1 yıl 4 ay falan kullanıyorum

Emre1847

80+

Araba güzel çıksın diye alıyolar

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
14promax kullanıyorum ve açıkçası yıllardır iphone kullanıyorum Fakat geliştirme gerçekten yok gibi bir şey. Son 4 yılda sadece dinamik ada geldi

Ram fazla falan fasa fiso iphone 8 bile coğu uygulamayı açık bırakabiliyordu güncellemeden önce

Sanki ios kullanmak kölelik gibi. 14promax neden ai almayacak? 15 ve 15plus bilr almayacak.sadece 15 pro ve max. Resmen üvey evlatlık

En basit pil duraklama özelliği bile sadece 15 serisinde var 14 13 neden almadı sarj duraklatmayı? Her yıl aynı üvey evlatlık durumu artık bakmaya başladı.

Pil sağlığı zaten rezalet kullandığım her iphone ve apple watchta yerleri öpmek zorunda 1 yıl geçince

Yani pek gelişme getirilmiyor ve cok kısıtlıyor illada son model olmak zorunda yoksa copu özellik alamıyoruz saka gibi. Neden bu zamana kadar bu kadar apple fanı olmuşum bilmiyorum. Belki arayüz ve Ram olayından dolayı ama artık baydı yani 16promax sızıntılara bakıyorum yine pek gelişme yok bira daha ışık girsin sensöre o kadar.

Sabahtan beri kendimi sorguluyorum. Birde oppo x7 ultra ve vivo x100 ultraya baktım internetten gerçekten muazzam kameraları hızlı sarjları ve soğutma sistemi var. En basit ben instada gezinirken cihaz ısınıyor.

Fiyatına değdiğini düşünmüyorum artık pek fazla. Moralim asırı bozuldu 16 serisinden ümitliydim ondada pek değişen bir şey yok.

Sizce Android e geçilir mi? Pura 70 işlemcisi geride kalıyor ambargo yüzünden direkt listeden cıktı

Geriye adam akıllı sadece oneplus samsung

Diğer vivo x100 ultra ve x7 ultra türkiyede satılmaması cok üzücü gerçekten.

Androide zaten geçmem daha bu telefonu ne kadar süre daha kullanabilirim yazılım güncellemesi 2 senesini 3 senesimi kaldı? Bittikten sonra Bi androide geçis düşünüyorum ki artık gerçekten baydım.
güzel bi fikir açıkalamsı olmuş bana kalırsa haklısınız

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Samet Demirci
14promax kullanıyorum ve açıkçası yıllardır iphone kullanıyorum Fakat geliştirme gerçekten yok gibi bir şey. Son 4 yılda sadece dinamik ada geldi

Ram fazla falan fasa fiso iphone 8 bile coğu uygulamayı açık bırakabiliyordu güncellemeden önce

Sanki ios kullanmak kölelik gibi. 14promax neden ai almayacak? 15 ve 15plus bilr almayacak.sadece 15 pro ve max. Resmen üvey evlatlık

En basit pil duraklama özelliği bile sadece 15 serisinde var 14 13 neden almadı sarj duraklatmayı? Her yıl aynı üvey evlatlık durumu artık bakmaya başladı.

Pil sağlığı zaten rezalet kullandığım her iphone ve apple watchta yerleri öpmek zorunda 1 yıl geçince

Yani pek gelişme getirilmiyor ve cok kısıtlıyor illada son model olmak zorunda yoksa copu özellik alamıyoruz saka gibi. Neden bu zamana kadar bu kadar apple fanı olmuşum bilmiyorum. Belki arayüz ve Ram olayından dolayı ama artık baydı yani 16promax sızıntılara bakıyorum yine pek gelişme yok bira daha ışık girsin sensöre o kadar.

Sabahtan beri kendimi sorguluyorum. Birde oppo x7 ultra ve vivo x100 ultraya baktım internetten gerçekten muazzam kameraları hızlı sarjları ve soğutma sistemi var. En basit ben instada gezinirken cihaz ısınıyor.

Fiyatına değdiğini düşünmüyorum artık pek fazla. Moralim asırı bozuldu 16 serisinden ümitliydim ondada pek değişen bir şey yok.

Sizce Android e geçilir mi? Pura 70 işlemcisi geride kalıyor ambargo yüzünden direkt listeden cıktı

Geriye adam akıllı sadece oneplus samsung

Diğer vivo x100 ultra ve x7 ultra türkiyede satılmaması cok üzücü gerçekten.

Androide zaten geçmem daha bu telefonu ne kadar süre daha kullanabilirim yazılım güncellemesi 2 senesini 3 senesimi kaldı? Bittikten sonra Bi androide geçis düşünüyorum ki artık gerçekten baydım.
Merak edip iPhone 13 aldım, 6-7 ay kullanıp sıkılıp sattım.

Yurtdışı S23 Ultra kullanıyorum şuan, Allah nazarlardan saklasın ömrümde ilk defa bu kadar sorunsuz bir cihaz kullanıyorum.

IOS kullanırken bir sürü bug vardı, donmuyor kasmıyor diyenler de yalan söylüyor tamamen fanatiklik, örneğin oyun oynarken instagramdan bildirim geliyordu yatay ekrandan bildirimi açınca kamera açılıyordu ama siyah ekran oluyordu, bildirimden çıkmadan düzelmiyordu.
Bir sürü şey daha önce konu olarak kanıtlarla yazmıştım.
Bu kadar özelliksiz bir markaya sırf logosu ve ram optimizasyonu için fazla para vermek saçmalık.

S23 Ultra' da ve android cihazlarda taşınabilir hotspot var ve bunda bağlandığın WİFİ ağını dağıtabiliyorsun, Apple sadece mobil verini paylaşabiliyordu.

SamsungDEX sayesinde ofisteki monitörüme telefonu bağlayıp film dizi youtube takılabiliyorum, diğer türlü boş zamanımda patron görünce laf ediyordu, şuan çalışıyorum zannediyorlar :) ( İşimi yapıyorum ama bitirince de haliyle mola veriyorum )

Daha kullanmadığım bir sürü özelliği var, derya deniz.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
ozan başaran

iphonelerin değer kaybetmeme gibi güzel bir durumuda var applenin hakkını yememek lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,887
İsim
Emir Yusuf
yatırımını altına dolara borsaya yapsan daha iyi değil mi :D zaten taksit yok hadi desen ki taksitle alıyorum o yüzden desen
Adam zaten yapıyor mesela altın yatırımını, borsadan da anlamıyor diyelim. Telefon altından fazla kazandırıyor anaparaya baktığında. Ben 14 pro max'i bedavaya aldım gibi bir şey mesela. 1 senede kendini amorti etti.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,787
Üyeler
149,440
Son üye
adil_20
Top Bottom