Neler Yeni

IOS Artık iphone gereksiz mi?

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
Merak edip iPhone 13 aldım, 6-7 ay kullanıp sıkılıp sattım.

Yurtdışı S23 Ultra kullanıyorum şuan, Allah nazarlardan saklasın ömrümde ilk defa bu kadar sorunsuz bir cihaz kullanıyorum.

IOS kullanırken bir sürü bug vardı, donmuyor kasmıyor diyenler de yalan söylüyor tamamen fanatiklik, örneğin oyun oynarken instagramdan bildirim geliyordu yatay ekrandan bildirimi açınca kamera açılıyordu ama siyah ekran oluyordu, bildirimden çıkmadan düzelmiyordu.
Bir sürü şey daha önce konu olarak kanıtlarla yazmıştım.
Bu kadar özelliksiz bir markaya sırf logosu ve ram optimizasyonu için fazla para vermek saçmalık.

S23 Ultra' da ve android cihazlarda taşınabilir hotspot var ve bunda bağlandığın WİFİ ağını dağıtabiliyorsun, Apple sadece mobil verini paylaşabiliyordu.

SamsungDEX sayesinde ofisteki monitörüme telefonu bağlayıp film dizi youtube takılabiliyorum, diğer türlü boş zamanımda patron görünce laf ediyordu, şuan çalışıyorum zannediyorlar :) ( İşimi yapıyorum ama bitirince de haliyle mola veriyorum )

Daha kullanmadığım bir sürü özelliği var, derya deniz.
Dediğim o androidde gerçekten cok özellik var. S23u hayırlı olsun bu arada :)

Ama ben kendi cihazında sizin dediğiniz sorunlarla karşılaşmadım. Sizin osda sorum olabilir herhalde ama evet yaatay cıkıs yaparken oyundan animasyon asırı alakasız bir sekilde cıkıyor oyundan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adam zaten yapıyor mesela altın yatırımını, borsadan da anlamıyor diyelim. Telefon altından fazla kazandırıyor anaparaya baktığında. Ben 14 pro max'i bedavaya aldım gibi bir şey mesela. 1 senede kendini amorti etti.
Evet suan telefona yatırmak mantıksız ama geçen yıl ve önceki yıl hiçte öyle değildi fakt suan kesinlikle en gereksiz şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,887
İsim
Emir Yusuf
iphonelerin değer kaybetmeme gibi güzel bir durumuda var applenin hakkını yememek lazım
Evet, piyasa değerini kaybetmeyen bir marka. Bu da ios bir cihaza yapılacak yatırımın ne kadar doğru bir şey olduğunun kanıtı oluyor. Risk 0

Ama ben kendi cihazında sizin dediğiniz sorunlarla karşılaşmadım. Sizin osda sorum olabilir herhalde ama evet yaatay cıkıs yaparken oyundan animasyon asırı alakasız bir sekilde cıkıyor oyundan

Evet suan telefona yatırmak mantıksız ama geçen yıl ve önceki yıl hiçte öyle değildi fakt suan kesinlikle en gereksiz şey
Ben de 1-1,5 sene önce gibi almıştım. Kriz dönemlerini iyi değerlendirmek gerek.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Samet Demirci

Fixlemişlerdir, kullandığım dönemde başka telefonlarda da denedim hepsinde aynıydı.

Sadece bu değil yani bir sürü saçma bug var, daha önce konusunu açmıştım. Mesela pil göstergesi, değişen parça göstergesi de saçma.
Sanki araba bu, benimki 82 iken mecbur sattım yoksa pil değiştirecektim değeri filan düşecekti.

Marka fanatiği değilim, Samsungun Exynosları dandik, Xiaomi Mi 14 Pro da çok güzel mesela.

Android her anlamda ARTIK IOS' dan daha iyi, RAM olayını boyut büyüterek çözmüşler kasmıyor-donmuyor.
OIS ve kamera tecrübesi APPLE' dan daha iyi, fiyat daha iyi, ekran daha iyi

Sevgilimle aynı videoyu çektik, o bana wpden atınca 480 p geliyor, ben ona atınca kalite bozulmuyor.
İnstaya atıyoruz bende daha kaliteli onda kalite bozuluyor.

kısacası eskisi gibi donan, kasan telefonlar yok.

eneskaya6

80+ Bronze
Turkiye de iphone almak biraz sınıfsal olduğu için alan kesim ya havasini atiyor ya da bazı özellik beklentisi içerisine giriyor günün sonunda " e ben buna bu kadar parayi niye verdim ariyom, internete giriyom, oyun oynuyorum en fazla he bide fotograf." Diye şikayet etmeye basliyor ufaktan. Ecosistemini kısayollarını vs kullanmiyorsanız iş insanı değilseniz ha iphone ha samsung vs neredeyse pek farki yok normal insan icin. Daha düne kadar iphone almak sınıfsal olduğu icin çok değeri vardi. Sen bi arkadas ortamina girdiginde iphone 14 pro ile girince 5 tane telefon hakkinda soru aliyorsan, samsung S24 ile gir telefonu degistirdigini farketmezler.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
618
İsim
icardi
Fixlemişlerdir, kullandığım dönemde başka telefonlarda da denedim hepsinde aynıydı.

Sadece bu değil yani bir sürü saçma bug var, daha önce konusunu açmıştım. Mesela pil göstergesi, değişen parça göstergesi de saçma.
Sanki araba bu, benimki 82 iken mecbur sattım yoksa pil değiştirecektim değeri filan düşecekti.

Marka fanatiği değilim, Samsungun Exynosları dandik, Xiaomi Mi 14 Pro da çok güzel mesela.

Android her anlamda ARTIK IOS' dan daha iyi, RAM olayını boyut büyüterek çözmüşler kasmıyor-donmuyor.

Sevgilimle aynı videoyu çektik, o bana wpden atınca 480 p geliyor, ben ona atınca kalite bozulmuyor.

Gidip ikinci el pili ölü telefon aldıysan zaten kasar donar. 3 senedir kullandığım telefonum pil sağlığı 84 hala. Bug da kaldı düşmüyor. Pil düşünce güçten de düşüyor telefon.

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
Gidip ikinci el pili ölü telefon aldıysan zaten kasar donar. 3 senedir kullandığım telefonum pil sağlığı 84 hala. Bug da kaldı düşmüyor. Pil düşünce güçten de düşüyor telefon.
Sorun orda 20 80 arası tutsan bile cok hızlı bitiyor

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
Pil teknolojisi değişmedikçe her telefonda olacak.
Zaten düşecek, bunu inkar etmiyorum. Fan olmana gerek yok, her markada düşer ama iPhone'da eskiden daha yavaş düşerdi, şimdi su gibi düşüyor.

Emre1847

80+

Bende hiç öyle şeyler olmadı 3 yıldır 11 kullanıyorum pil 98

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Hayriye
Diğer telefonlarda durum ne bilmiyorum ama bu durum beni çileden çıkardı ip11
IMG_2929.png

6s
IMG_2927.jpeg

IMG_2929.png

6s
IMG_2927.jpeg
Bu kadar kolay menüyü bile bozmuş amputeler ulan iki kelime yazı vardı dokunuş ne alaka oynatmak ne alaka sırf bu yüzden kesinlikle elimde imkan olursa bundan sonra ki telefonum iphone olmayacak kullanıcı dostu değil pahalı lüzumsuz çıldırdım gerçekten

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
Alıntıyı görüntüle
6s
Alıntıyı görüntüle

Bu kadar kolay menüyü bile bozmuş amputeler ulan iki kelime yazı vardı dokunuş ne alaka oynatmak ne alaka sırf bu yüzden kesinlikle elimde imkan olursa bundan sonra ki telefonum iphone olmayacak kullanıcı dostu değil pahalı lüzumsuz çıldırdım gerçekten
Öyle zil sesi değiştirmek niye paralı? Ve coğu seçenek yok beled yolu çok uzun sürüyor.
Bende hiç öyle şeyler olmadı 3 yıldır 11 kullanıyorum pil 98
Sahte pil olabilir imkanı yok

Top Bottom