Neler Yeni

IOS Artık iphone gereksiz mi?

şahin doğan

80+ Platinum
Apple'da diğer markalardan eksik olarak gördüğüm tek şey hızlı şarj. Günümüzde telefonlar ile ilgili geliştirilmesi gereken 2 şey var biri batarya diğeri kamera. Apple 12 serisinden beri her yıl kamera geliştirmesini yeteri kadar yapıyor hatta Samsung'dan daha çok yapıyor.
Samsung S20 serisinden beri 1 kere sensör değiştirdi sadece hem düz seride hem Ultra'da. Apple 12 Pro Max, 13 Pro serisi, 14 Pro serisinde sensör değiştirdi ve şu an sensör boyutu Samsung'dan daha büyük. Bu sene de beklenen bir sensör büyütmesi var. Pil tarafında fiziksel olarak daha büyük pil koyamıyorlar bunun için teknolojiyi değiştirmeleri lazım o da pek mümkün değil veya masraflı bir yöntem şu an. Apple'da ödenen para yazlımın stabilitesi, daha az sorunlu olması ve 2. el değerine ödeniyor. Sadece İOS veya sadece Android kullanan biri farkı anlamaz. Android tarafında 3. part uygulamaların neredeyse hepsinde arayüz animasyonlarında sıkıntı var. Bunu 2 işletim sistemini deneyimleyince anlıyorsun.
Bir telefona 10 yıl güncelleme verip gelen sorunları 5-6 ay sonra çözerek iyi bir iş yapmış olmuyorsun. Bunu da en düzgün yapan Apple. Hem uzun süre destek veriyor hem de genel olarak oluşan ve büyük sorunları anında çözüyorlar.

Armi3067

80+ Bronze
Hayır 14 ile dinamik ada ve yeni aod sistemi geldi. Hiçbir telefonda tamamen acık ekran ve dinamik ada yol bunlar mükemmel inovasyon ama 4 yılda bir mi inovasyo yapacak? 14promax ile 15promax karsılasyırıdm arkadaşımla gece cekimleri hariç bire bir aynı fark yok resmen. Ondada kamera sensörü bir tık daha büyük diye ışık alıyor az daha net ve aydınlık o kdr
Tamamen açık ekran şuan neredeyse her telefonda var Android 13 ve üstünde.

şahin doğan

80+ Platinum

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,794
İsim
göksel yurtcan
Hayır 14 ile dinamik ada ve yeni aod sistemi geldi. Hiçbir telefonda tamamen acık ekran ve dinamik ada yol bunlar mükemmel inovasyon ama 4 yılda bir mi inovasyo yapacak? 14promax ile 15promax karsılasyırıdm arkadaşımla gece cekimleri hariç bire bir aynı fark yok resmen. Ondada kamera sensörü bir tık daha büyük diye ışık alıyor az daha net ve aydınlık o kdr
samsung'un aodsi kesinlikle appleden çok daha kullanışlı iphonlerdekine göre çok daha az pil kullanıyor ve sürelikli açık kalma modu çok çok uzun süredir var ben s9 kullanıyorum bende bile var daha önce s7/note5 kullanmıştım onlardada vardı

Armi3067

80+ Bronze
Tamamen açık ekran değil o. siyah ekran üzerine koyulan yazılar ve simgeler.
Realme GT2 kullanıyorum ve tamamen açık ekran. Duvar kağıdı, (saat, hava durumu ve tarih gösteren widget) ve birde gelen bildirimler gözüküyor daha ne olsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple'da diğer markalardan eksik olarak gördüğüm tek şey hızlı şarj. Günümüzde telefonlar ile ilgili geliştirilmesi gereken 2 şey var biri batarya diğeri kamera. Apple 12 serisinden beri her yıl kamera geliştirmesini yeteri kadar yapıyor hatta Samsung'dan daha çok yapıyor.
Samsung S20 serisinden beri 1 kere sensör değiştirdi sadece hem düz seride hem Ultra'da. Apple 12 Pro Max, 13 Pro serisi, 14 Pro serisinde sensör değiştirdi ve şu an sensör boyutu Samsung'dan daha büyük. Bu sene de beklenen bir sensör büyütmesi var. Pil tarafında fiziksel olarak daha büyük pil koyamıyorlar bunun için teknolojiyi değiştirmeleri lazım o da pek mümkün değil veya masraflı bir yöntem şu an. Apple'da ödenen para yazlımın stabilitesi, daha az sorunlu olması ve 2. el değerine ödeniyor. Sadece İOS veya sadece Android kullanan biri farkı anlamaz. Android tarafında 3. part uygulamaların neredeyse hepsinde arayüz animasyonlarında sıkıntı var. Bunu 2 işletim sistemini deneyimleyince anlıyorsun.
Bir telefona 10 yıl güncelleme verip gelen sorunları 5-6 ay sonra çözerek iyi bir iş yapmış olmuyorsun. Bunu da en düzgün yapan Apple. Hem uzun süre destek veriyor hem de genel olarak oluşan ve büyük sorunları anında çözüyorlar.
+1

şahin doğan

80+ Platinum
Realme GT2 kullanıyorum ve tamamen açık ekran. Duvar kağıdı, (saat, hava durumu ve tarih gösteren widget) ve birde gelen bildirimler gözüküyor daha ne olsun?
İlk kez duyuyorum. Örnek atabilir misin? Widget'lar vs değil duvar kağıdı için.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
.
Evet gereksiz, boykot ürün zaten ben evdekini satıp Vestel aldım

Armi3067

80+ Bronze
İlk kez duyuyorum. Örnek atabilir misin? Widget'lar vs değil duvar kağıdı için.
Hocam bahsettiğim konu bu buna ek olarak bildirimleri extended kullanıyorum önce tam gözüküyorlar sonra ekrandaki gibi küçük simgeye dönüyor ve ekranın sağ, sol kenarlarında düz bir renkli ışık simali çizgi ekliyorum duvar kağıdından kastım üste istediğin her şeyi koyabilmeniz direk olarak tüm ekrana koyulmuyor sadece başka farkı yok diye biliyorum iphoneunki ile.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Samet Demirci
Gidip ikinci el pili ölü telefon aldıysan zaten kasar donar. 3 senedir kullandığım telefonum pil sağlığı 84 hala. Bug da kaldı düşmüyor. Pil düşünce güçten de düşüyor teltelefon
Ben aldığımda şarjı 93' dü ve sorunsuzdu, dediğim şeyin şarjla ilgisi yok. Şarjını şikayet etmiyorum,
Bir sürü saçma sapan bugı vardı bir sürü, örneğin bilgisayara video atıyosun iTunes' dan atsan bile bazı videolar bozuluyordu.
Mis gibi videolarım çöp oldu iPhone sayesinde.
Bende hiç öyle şeyler olmadı 3 yıldır 11 kullanıyorum pil 98
3 yılda imkansız

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Zyra xone
Ben aldığımda şarjı 93' dü ve sorunsuzdu, dediğim şeyin şarjla ilgisi yok. Şarjını şikayet etmiyorum,
Bir sürü saçma sapan bugı vardı bir sürü, örneğin bilgisayara video atıyosun iTunes' dan atsan bile bazı videolar bozuluyordu.

3 yılda imkansız
3 yılda net. Düşmüştür benim ark ilk cıktıgı zmn ip 7 almıştı 2024 hala 100 gösteriyo

Yok paralı ama yazdığımı okusan. ücretsiz yolu var ama uzun diyorum :)

Tamamen açık ekran şuan neredeyse her telefonda var Android 13 ve üstünde.
O farklı aod bu s24u gibi ltpo amoledli wpli yazdıklarımda mı sorun var acaba? S23 u ile s24u aod aynı değil

3 yılda imkansız
Ekleme yapmak istiyorum bendeki 512 GB model ve doldu. Pcye aktaramıyprum saka gibi hevc olduğu için. Tamam hevc ile izleme yine hallediliyor ama Windows pc den aktarma yapamıyorum her yolu denedim nette ve ytde apple sitesindeki yazıyı Bike ama atmıyor dosyaları ek makine falan aldım yine olmuyor Mac falan mı gerekiyor illada? Depolamam hala dolu adam akıllı foto cekmeye korkar oldum.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
948,717
Üyeler
149,430
Son üye