Neler Yeni

Asansörler ile ilgili merak ettikleriniz

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,129
İsim
Ensar
@Asansörcü sen foruma ilk katıldığında da böyle bir konu açmış mıydın? Çünkü konu eski sandım ama yeni açılmış..

FarukEmreÇelik

80+ Bronze

Caelius

80+ Silver
Merhaba. Bu konumda asansörler ile ilgili merak ettiğiniz soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım. Aşağıya yazabilirsiniz.
asansore tam adim atarken bir sorun olup asansor birden asagi dogru inerse ne olur

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör

Abdullah1

80+ Bronze
Asansor halati kopmadan kendini assagi salarmi ?

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Olasiligi nedir
Eğer motor freni düzgün değilse zaten katlara vardığında kapı açılmasına rağmen hafif oynama olur. Eğer düzgünce bu olasılık yılları bulabilir motor freni gevşeyene kadar.

FarukEmreÇelik

80+ Bronze

Sh1n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Ersin A
Asansörü kaldırıp indiren makara ve halat sistemi, kızak ve ray kabini hizada tutar.
Anlamadınız sanırım "Halatsız" var mı? diye sordum. Diğerlerinin kullanıldığını biliyorum sadece halat olmadan kullanılan yeni sistem var mı diye sordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

15-20 yılda bir değişmesi önerilir.

Hidrolik ile çalışan halatsız asansörler var. Ancak halatlı olmasının sebebi, kabin aşağıya inerken arkadaki ağırlığın motor ile yukarı çıkması. Böyle olunca denge sağlanıyor, biri inerken biri çıkıyor.

Kalmak derken yaşamak mı?

Evet.

Katlanır dediğiniz nasıl bilmiyorum veya ben anlamadım. Eğer açtığınızda durursa kapatıp tekrar çalıştırabilirsiniz.
20 yıldır aynı binadayım halatı değiştirdiklerini ne duydum ne de gördüm asansörde her zaman çıkarken halatın ne zaman kopacağını düşünürüm her kullandığımda aha birazdan kopacak diye bir hisse kapılıyorum :D bunların denetlemesi yapılıyor mu?

Top Bottom