Neler Yeni

Asansörler hakkında bilmedikleriniz ve merak ettikleriniz

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Asansörlere güven olmaz ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın. Kaza bir sensörün yanlış okumasına yada bozulmasına bakar tezi doğru mudur ? Asansörler ne kadar elektrik tüketir. Pano arızası için yaptırmak mı mantıklı komple değiştirmek mi ? Bizdeki asansör bazen basmadığın katlarda duruyor ? Bazen belediye otobüsüne bağlıyor her katta durup bir üst kata çıkıyor son kata kadar. İmkanı olsa çatıya bile çıkacak
Tez doğru değil, onlarca güvenlik sistemi var asansörde. Farklı katlarda durması bir sebepten dolayı olabilir. Pano üzerindeki kart arızalıysa kartın değişmesi daha mantıklı. Genellikle pano değişimleri 20-30 yıllık asansör panolarına yapılıyor.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tez doğru değil, onlarca güvenlik sistemi var asansörde. Farklı katlarda durması bir sebepten dolayı olabilir. Pano üzerindeki kart arızalıysa kartın değişmesi daha mantıklı. Genellikle pano değişimleri 20-30 yıllık asansör panolarına yapılıyor.
Ben şahit olmadım da dayımın oturduğu binada içinde yengem varken asansör dibi boylamış zemin kat hizasından. Kendisine bir şey olmamış.

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Ben şahit olmadım da dayımın oturduğu binada içinde yengem varken asansör dibi boylamış zemin kat hizasından. Kendisine bir şey olmamış.
Fren tutmaz, kat görmez, kaydırır vs. Bunlar çok normal. Hiçbir asansörün çakmaması lazım, sınırını geçince hareket kesen sınır kesiciler mevcut. Eğer çaktıysa zaten stoplar veya sınır kesiciler iptal edilmiştir.

Top Bottom