Neler Yeni

Asansörler ile ilgili merak ettikleriniz

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf
15-20 yılda bir değişmesi önerilir.

Hidrolik ile çalışan halatsız asansörler var. Ancak halatlı olmasının sebebi, kabin aşağıya inerken arkadaki ağırlığın motor ile yukarı çıkması. Böyle olunca denge sağlanıyor, biri inerken biri çıkıyor.

Kalmak derken yaşamak mı?

Evet.

Katlanır dediğiniz nasıl bilmiyorum veya ben anlamadım. Eğer açtığınızda durursa kapatıp tekrar çalıştırabilirsiniz.
Hocam mahsur kalmak yani.

Katlanır dediğiniz nasıl bilmiyorum veya ben anlamadım. Eğer açtığınızda durursa kapatıp tekrar çalıştırabilirsiniz.
Bu tür kapılardan hocam;

katlanir-kabin-kapisi_f.jpg

Tek farkı bizimkinde kulp var

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Bu kapılar dışardan büyük bir şiddet olmadığı sürece kolay kolay açılmaz. Zaten eğer el ile anahtar olmadan açılabiliyorsa ya şönt vardır ya da kırıktır.
Hocam sürekli eksik bilgi veriyorum kusuruma bakmayın. Resimdeki kapı asansörün ana kapısını asansör harekat halindeyken asansör kapısına olası bir temastan koruyor ve dediğiniz gibi asansörün içinden hem tuşla hem de elle açılabiliyor.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,888
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Belediye bizim sitedeki asansörlere riskli diye etiket bastı, halbuki bakımlarını eksik etmiyoruz. Sadece biraz sesli ve titreşimli çalışıyor o kadar.
Neden böyle etiket basmış olabilirler?

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
bizim ev 6 katlı asansörde 7.kat tuşu var basarsam ne olur?
Yüksek ihtimal iptal edilmiştir.
Belediye bizim sitedeki asansörlere riskli diye etiket bastı, halbuki bakımlarını eksik etmiyoruz. Sadece biraz sesli ve titreşimli çalışıyor o kadar.
Neden böyle etiket basmış olabilirler?
Bakım ile etiketler alakasızdır. Etiketler, belediye tarafından görevlendirilen kurumun yıllık yaptığı kontroller ile verilir. Asansörlerin bütün her yeri kontrol edilir, ona göre eksikler bir kağıda yazılıp hem asansörcü firmaya hem de yöneticiye teslim edilir. Ancak eksikleri görmeden güvenilir olup olmadığını söyleyemem çünkü her şey tam olsa bile sadece bir alarm çalışmadığı için kırmızı etiket verebiliyorlar.
Hocam sürekli eksik bilgi veriyorum kusuruma bakmayın. Resimdeki kapı asansörün ana kapısını asansör harekat halindeyken asansör kapısına olası bir temastan koruyor ve dediğiniz gibi asansörün içinden hem tuşla hem de elle açılabiliyor.
Eğer asansör hareket halindeyse kapının açılmaması gerek.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Yüksek ihtimal iptal edilmiştir.

Bakım ile etiketler alakasızdır. Etiketler, belediye tarafından görevlendirilen kurumun yıllık yaptığı kontroller ile verilir. Asansörlerin bütün her yeri kontrol edilir, ona göre eksikler bir kağıda yazılıp hem asansörcü firmaya hem de yöneticiye teslim edilir. Ancak eksikleri görmeden güvenilir olup olmadığını söyleyemem çünkü her şey tam olsa bile sadece bir alarm çalışmadığı için kırmızı etiket verebiliyorlar.

Eğer asansör hareket halindeyse kapının açılmaması gerek.
ty

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Çok uzun bir dönem asansör çalışınca internetim gidiyordu. Baya DSL ışığım sönüyor, asansör durunca tekrardan yanıyordu. İnternette bu problemi yaşayan oldukça az kullanıcı ve kaynak var. Sayısız yöntem denedim, kaç tane elektrikçi çağırdım, kendi asansörcüme sordum hiç biri bir çözüm bulamadılar. Kendi kendine düzeldi fakat yine geleceğini düşünüyorum. Sizce sorun nedir?

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Çok uzun bir dönem asansör çalışınca internetim gidiyordu. Baya DSL ışığım sönüyor, asansör durunca tekrardan yanıyordu. İnternette bu problemi yaşayan oldukça az kullanıcı ve kaynak var. Sayısız yöntem denedim, kaç tane elektrikçi çağırdım, kendi asansörcüme sordum hiç biri bir çözüm bulamadılar. Kendi kendine düzeldi fakat yine geleceğini düşünüyorum. Sizce sorun nedir?
Asansörün hareketi sinyali kısıtlıyor olabilir. Eğer üst katlara yakınsanız panoda veri erişimini kısıtlıyor olabilir. Bu konuya tam bir açıklık veremem, verirsem de yalan olur. Ses titreşimleri belki bir ihtimal verileri kesiyor olabilir.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Asansörün hareketi sinyali kısıtlıyor olabilir. Eğer üst katlara yakınsanız panoda veri erişimini kısıtlıyor olabilir. Bu konuya tam bir açıklık veremem, verirsem de yalan olur. Ses titreşimleri belki bir ihtimal verileri kesiyor olabilir.
Evet en üst kattayım. Pano modemin tam üstünde.

Top Bottom