Neler Yeni

Aşırı Isınan İşlemci Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre GÜLTEKİN
Merhabalar dün i5-11400F işlemci aldım termal macununu sürüp fanı taktım. Boştayken hiçbir sorun yok lakin herhangi bir oyunda 90-95 hatta 99-100 dereceleri görüyor daha 10 dakika önce rdr2 oynarken 100 dereceyi gördü ve mavi ekran verdi bilgisayarım. Ben bunu nasıl soğutabilirim sıvı soğutma mı almam gerekiyor sistem bilgilerimi yazayım.
Anakart : Asus Prime H510M-A
İşlemci: i5-11400F
Kasa: Dark Guardian Mini
Ekran Kartı: Asus Phoenix OC GTX1650
İşlemci Fanım: İzoly Ufo

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Yunus
Evet düşündüğün gibi

ThE LoSt

80+ Silver
Merhabalar dün i5-11400F işlemci aldım termal macununu sürüp fanı taktım. Boştayken hiçbir sorun yok lakin herhangi bir oyunda 90-95 hatta 99-100 dereceleri görüyor daha 10 dakika önce rdr2 oynarken 100 dereceyi gördü ve mavi ekran verdi bilgisayarım. Ben bunu nasıl soğutabilirim sıvı soğutma mı almam gerekiyor sistem bilgilerimi yazayım.
Bu kadar ısınmaması lazım ama yaz sıcaklarını düşündüğümüzde '' izoly ufo'' adındaki ne idüğü belirsiz model stok soğutucu görevi dahi göremiyor belli ki bir an önce o üründen kurtulun akabinde alttaki modeli edinin

Endy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Endy Ulus
Instagram
endylus_9
Discord
endylus
kullandığın soğutucudan kaynaklı daha düzgün bir kule tipi bir soğutucu ile çok daha düşük değerler alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre GÜLTEKİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kadar ısınmaması lazım ama yaz sıcaklarını düşündüğümüzde '' izoly ufo'' adındaki ne idüğü belirsiz model stok soğutucu görevi dahi göremiyor belli ki bir an önce o üründen kurtulun akabinde alttaki modeli edinin
Anakartıma ve kasama büyük olmaz değil mi?

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Volkan
Anakarta yük binmesin istiyorsan sıvı soğutucu alman lazım. Bu aralar güzel indirimler vardı bakman lazım.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Karagöz
Diğer hocalarımız değinmemiş ama işlemcinin altındaki şeffaf sticker'ı çıkarttığını kontrol et ve daha kaliteli en azından 5W/mk değerinde bir macun kullan. Yeni alınan işlemcide 100 derece normal değil ki mavi ekran almasan işlemci kendini kısmasa aynı hz de daha da çıkacak. Bir şeyler yanlış

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre GÜLTEKİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer hocalarımız değinmemiş ama işlemcinin altındaki şeffaf sticker'ı çıkarttığını kontrol et ve daha kaliteli en azından 5W/mk değerinde bir macun kullan. Yeni alınan işlemcide 100 derece normal değil ki mavi ekran almasan işlemci kendini kısmasa aynı hz de daha da çıkacak. Bir şeyler yanlış
İşlemcinin altındaki şeffaf stickerdan kastınız nedir anlayamadım soğutmanın altında olmuyor muydu şeffaf sticker

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Karagöz
Evet yanlış yazmışım kusura bakmayın. 2. Teorim termal macun tamamen basmamış olabilir. X veya W şeklinde sürmenizi ve soğutma sisteminizi işlemci üstüne yerleştirdikten ve vidaları sıktıktan sonra vidaları söküp soğutma bloğunu kaldırıp macunun basıp basmadığını kontrol etmenizde fayda var her değişim sonrası. İyi günler

ThE LoSt

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,030
Üyeler
147,264
Son üye
yagizsz
Top Bottom