Neler Yeni

İ5 11400f işlemci için en iyi f/p kule tipi soğutucu önerisi

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
Kanka aman 3 fanlı alma egzoz fanını kapatıyor ekran kartının havasını atmıyor. Ben yaptım öyle bir hata sen yapma.
Kötü olmuş. İade etme şansınız varsa iade edip yenisini alın bence. Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

X125 i al geç @DerratiX dediği gibi 😀

İşlemcin 70 derece bile görmez o soğutucu ile, kasana büyük ihtimalle sorunsuz şekilde takılır, fiyatı da gayet uygun.

Bir de yanına iyi bir termal macun alırsanız daha da iyi olur tabi 😀
Aklımdaki şuan o. sadece tek çekincem takılacak alana büyük gelirse veya delikler uyuşmazsa, yardımcı aparatlar filan eksik gelirse geriye iade edebilir miyim bilmiyorum. Teknobiyotik hakkında şikayet var da birkaç yorum okudum o yüzden kararsızım.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kötü olmuş. İade etme şansınız varsa iade edip yenisini alın bence. Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklımdaki şuan o. sadece tek çekincem takılacak alana büyük gelirse veya delikler uyuşmazsa, yardımcı aparatlar filan eksik gelirse geriye iade edebilir miyim bilmiyorum. Teknobiyotik hakkında şikayet var da birkaç yorum okudum o yüzden kararsızım.
Uyumluluk konusunda bir sorun yaşamazsınız. Kasaya sığma konusunda kesin bir şey diyemem ama şunu diyebilirim o sığmazsa bu kule tipi soğutucuların hiçbiri sığmaz kasana 😅

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
Şikayetvar'daki yorumlara bakınca vallahi insan bir şey almaya korkuyor. Herkes farklı farklı konularda sıkıntı yaşamış. Kafadaki soru işaretleri çoğalıyor. Alacaksam bile sorun yaşarsam diye korkuyorum. Kimisine eksik malzeme göndermişler iade kabul etmemişler. Kimisine ürün bozuk gelmiş veya rbg özelliği sorunlu gelmiş iade etmek istemiş almamışlar. Kimisinin iadesini kabul etmişler ama kargo parasını siz vereceksiniz demişler. Vallahi ilginç bir durum.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Şikayetvar'daki yorumlara bakınca vallahi insan bir şey almaya korkuyor. Herkes farklı farklı konularda sıkıntı yaşamış. Kafadaki soru işaretleri çoğalıyor. Alacaksam bile sorun yaşarsam diye korkuyorum. Kimisine eksik malzeme göndermişler iade kabul etmemişler. Kimisine ürün bozuk gelmiş veya rbg özelliği sorunlu gelmiş iade etmek istemiş almamışlar. Kimisinin iadesini kabul etmişler ama kargo parasını siz vereceksiniz demişler. Vallahi ilginç bir durum.
Şikayetvara bakarsan hiçbir siteden ürün alamazsın diyim 😀

Ben teknobiyotikle sorun yaşamadım daha.

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
Şikayetvara bakarsan hiçbir siteden ürün alamazsın diyim 😀

Ben teknobiyotikle sorun yaşamadım daha.
Sikayetvar'a girip Teknobiyotik yorumlarını okusana bi neler yazmış adamlar. Özellikle yakın zamanda yazılanlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleSistem özellikleri:
İ5 11400f işlemci
asus prime h510m-e anakart
2xGskill 3200 mhz ram
rx6600 ekran kartı
Kioxia 500gb m2 ssd
gamebooster gb-g3309b kasa

Yeni almış olduğum bu özelliklerdeki sisteminde yüksek sıcaklık problemi yaşamaktayım. İşlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden işlemciye daha iyi bir soğutucu almaya karar verdim. Yalnız kafamda bazı soru işaretleri var. "Tek fanlı mı çift fanlı mı Kule tipi soğutucuyu tercih etmeliyim? Kule tipi soğutucuyu taktıktan sonra temperli cam düzgünce kapanır mı? Ramlere temas edip onlara zarar verir mi? Kasa fanlarıyla birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak hava akışını düzgün bir şekilde sağlar mı ?" Birisi bana bu konularda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Bu sistemle full hd ayarlarda rainbow six siege oynarken 90-100 derece aralığında bir sıcaklık alıyorum. Steam PUBG oynarken 85-95 derece aralığında bir sıcaklık alıyorum. Diğer oyunlarda 70-85 derece sıcaklık alıyorum. Sistem boştayken 40-50 civarı bir sıcaklık alıyorum.

Not 2: Bu sıcaklıkları ölçmek için kullandığım programlar şunlardır; Aida64, Msi Afterburner, Core Temp
Undervolt yapabilirsiniz hocam sıcaklık düşerse soğutucu masrafına girmenize de gerek kalmaz

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
Undervolt yapabilirsiniz hocam sıcaklık düşerse soğutucu masrafına girmenize de gerek kalmaz
Usta sistem yeni hiç o tarz işlere bulaşmak istemiyorum. Hani olmaz da olur bozulur bir yeri gerek yok bence. Yinede teşekkürler.

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
undervolt yoluyla performans kaybı yaşaması muhtemel düzgün bir kule tipi soğutma her türlü çözümü getirir intel core i5-11400F iyi bir soğutmayla çok üst performans verebilme kabiliyetinde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
undervolt yoluyla performans kaybı yaşaması muhtemel düzgün bir kule tipi soğutma her türlü çözümü getirir intel core i5-11400F iyi bir soğutmayla çok üst performans verebilme kabiliyetinde.
Underclock ile Undervolt aynı şey değil. Sadece Undervolt yapmak performans kaybı yaşatmaz.

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
@Crawl00 hocam herhangi bir işlemci soğutucu fan aldınız mı aldıysanız hangi modeli aldınız.Tamamen aynı kasa,anakart ve işlemciyi kullanıyorum.Bakarsan çok sevinirim.

Top Bottom