Neler Yeni

Askerlik Erteleme Hakkında

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Teknoloji Sever
Arkadaşlar 2022 yılında bana mesaj geldi, eğer kaçak sayılmak istemiyorsan git askerliğini ertele diye. O zaman lise mezunuydum ve okul kaydım yoktu halende yok. 2025 haziran'da bitiyor bu süre bu yıl üniversite tercihi yapsam o süre uzar mı? Yoksa askere gitmek zorunda mıyım? İnternette iki defa tecil olmuyor deniliyor. Bilgisi olanlar, halihazırda mezun veya lisan okuyan kişiler bilgi verirse sevinirim.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
28 yaşını geçmediyse tecil olur diye biliyorum. Ola ki tecil olmadı, zaten bunca yıl sorunsuz devam etmişsin. Yine aynı şekilde mezun olana kadar devam edebilirsin herhalde. Ayrıca, E-Devlet üzerinden -hakkın varsa tecil işlemini de yapabiliyorsun.

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Arkadaşlar 2022 yılında bana mesaj geldi, eğer kaçak sayılmak istemiyorsan git askerliğini ertele diye. O zaman lise mezunuydum ve okul kaydım yoktu halende yok. 2025 haziran'da bitiyor bu süre bu yıl üniversite tercihi yapsam o süre uzar mı? Yoksa askere gitmek zorunda mıyım? İnternette iki defa tecil olmuyor deniliyor. Bilgisi olanlar, halihazırda mezun veya lisan okuyan kişiler bilgi verirse sevinirim.
ben 3. tecilimi yaptırdım 2026 ya kadar
ilkinde kendi tecil oldu lise mezunuyum diye 2. mesaj geldiğinde askerlik şubeye gittim ben üniversite sınavına hazırlanıyorum dershaneye gidiyorum vs dedim 2 sene daha ertelediler
sonrasında dümenden 2 senelik bir üni yazıp harç parasını yatırdım (üninin) oğrenci durumum aktif olduğunda kendisi tecil etti zaten

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
ben 3. tecilimi yaptırdım 2026 ya kadar
ilkinde kendi tecil oldu lise mezunuyum diye 2. mesaj geldiğinde askerlik şubeye gittim ben üniversite sınavına hazırlanıyorum dershaneye gidiyorum vs dedim 2 sene daha ertelediler
sonrasında dümenden 2 senelik bir üni yazıp harç parasını yatırdım (üninin) oğrenci durumum aktif olduğunda kendisi tecil etti zaten
Ben de 28 yaşına kadar bu yolla tecil etmiştim hocam. Sadece, bakaya durumuna kalınmışsa tecil sıkıntı olabiliyor diye biliyorum fakat emin değilim.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Semih Aydın
Bende şunu sorayım.
2 yıllık üni okudum daha fazla üni ile zaman kaybetmeyi istemiyorum zaten çalışıyorum.
Askerlik merkezine gidip 1-2 yıl uzattırma şansım var mı?
NOT: Yaş 22

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Bende şunu sorayım.
2 yıllık üni okudum daha fazla üni ile zaman kaybetmeyi istemiyorum zaten çalışıyorum.
Askerlik merkezine gidip 1-2 yıl uzattırma şansım var mı?
NOT: Yaş 22
Önlisans mezunu olduktan sonra 2 yıl uzatabilirsiniz. Ardından 4 yıllık bir bölüme kaydolursanız, öğrenci olduğunuz sürece 28 yaşına kadar askerliği uzatırsınız. Eğer ki 28 yaşına geldiğinizde lisans mezunu olursanız, 30 yaşına kadar erteletebilirsiniz. 30 yaşında ise, yüksek lisans okuyorsanız, 35 yaşına kadar uzatabilirsiniz. 35 yaşından sonraysa uzatma seçeneği yok, askere gidersiniz.

Dipnot: 28 yaşına girdiğinizde lisans mezunu değilseniz, öğrenci olsanız bile askerliği tecil edemezsiniz.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
Önlisans mezunu olduktan sonra 2 yıl uzatabilirsiniz. Ardından 4 yıllık bir bölüme kaydolursanız, öğrenci olduğunuz sürece 28 yaşına kadar askerliği uzatırsınız. Eğer ki 28 yaşına geldiğinizde lisans mezunu olursanız, 30 yaşına kadar erteletebilirsiniz. 30 yaşında ise, yüksek lisans okuyorsanız, 35 yaşına kadar uzatabilirsiniz. 35 yaşından sonraysa uzatma seçeneği yok, askere gidersiniz.

Dipnot: 28 yaşına girdiğinizde lisans mezunu değilseniz, öğrenci olsanız bile askerliği tecil edemezsiniz.
Hocam benim arkadaş üniversite okumadı ben 2 yıllık okudum bitti şuan 2mizinde süreleri aynı yazıyor benim okula kayıt olmadan uzatma şansım var mı

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
2028'de tecilim bitiyor teslim olmazsam ne olur?

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Hocam benim arkadaş üniversite okumadı ben 2 yıllık okudum bitti şuan 2mizinde süreleri aynı yazıyor benim okula kayıt olmadan uzatma şansım var mı
Lise mezunları, mezuniyetin ardından 3 yıl uzatabiliyor askerliğini. 21 yaşında askeralma işlemi gerçekleştiriyor artık. 21 yaşından sonra 3 yıl tecil yaptırdığı için seninle aynı sürede görülüyor olabilir.

Önlisans mezunları ise, 28 yaşından küçüklerse 2 yıl tecil ettirebiliyorlar. E-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz, askerlik şubeden de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 yıl boyunca herhangi bir çevirmeye yakalanmazsan sıkıntı olmaz. Bakaya kalmazsın, bedelli hakkın ölmez. 1 yıldan sonrası bedelli hakkını kaybetmene sebep olabilir diye biliyorum. Ki, 2028'e kadar daha çok var. 2028'de 28 yaşına girmiş oluyorsan ve o tarihten önce lisans mezunu olursan 2 yıl daha erteletebilirsin askerliği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben rapor aldım gitmiyom
3 yıl takibi var. Gerçekten hasta değilseniz, bilinçli olarak kilo alma veya kilo kaybı ile askerlikten kaçmaya değmez bence.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kendin geç teslim olursan ona göre bir miktar para cezası kesiliyor. Polis seni çevirmede falan yakalarsa yine genelde para cezası oluyor ama kendin teslim olmaya göre çok daha fazla cezası oluyor.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
Önlisans mezunları ise, 28 yaşından küçüklerse 2 yıl tecil ettirebiliyorlar. E-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz, askerlik şubeden de.
teşekkür ederim tam olarak nasıl yapılıyor hocam

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,583
Üyeler
141,316