Neler Yeni

Askerlik Erteleme Hakkında

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
teşekkür ederim tam olarak nasıl yapılıyor hocam
E Devlette, askerlik durumunu sorgulayın. Orada tecil etme seçeneği vardır, eğer hakkınız varsa. Tecil seçeneğiniz yoksa askerlik şubeye gidip sorun. Belki yardımcı olabilirler. Fakat, teciliniz bitmeden sorun. Tecil bittikten sonra askerlik şubeye gitmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir çevirmede silah altına alınırsın para cezası ödersin.
Mesai saatleri içerisinde yakalanırsa silah altına alınır. Aksi durumda silah altına alınmaz, 3 gün sonra teslim olması şartıyla serbest bırakılır ve para cezası yazılır.

Kendisi teslim olursa, kaçak geçirdiği günler için günlük 32,18₺ para cezası, çevirmede yakalanırsa günlük 64,37₺ para cezası yazılır.

Erden419

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erdem
Arkadaşlar 2022 yılında bana mesaj geldi, eğer kaçak sayılmak istemiyorsan git askerliğini ertele diye. O zaman lise mezunuydum ve okul kaydım yoktu halende yok. 2025 haziran'da bitiyor bu süre bu yıl üniversite tercihi yapsam o süre uzar mı? Yoksa askere gitmek zorunda mıyım? İnternette iki defa tecil olmuyor deniliyor. Bilgisi olanlar, halihazırda mezun veya lisan okuyan kişiler bilgi verirse sevinirim.
brom benimde mezuna kaldım asker kaçağı olmamak için tecil yaptırdım normalde 2 seneye askere gidiyordum açıktan üniversite yazıldım direkt olarak 8 sene sonra gidiciem otomatikman direkt seni okuyorsun diye uzatıyor

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,561
İsim
Mertcan Uysal
Kendin geç teslim olursan ona göre bir miktar para cezası kesiliyor. Polis seni çevirmede falan yakalarsa yine genelde para cezası oluyor ama kendin teslim olmaya göre çok daha fazla cezası oluyor.
Herhangi bir çevirmede silah altına alınırsın para cezası ödersin.
1 yıl boyunca herhangi bir çevirmeye yakalanmazsan sıkıntı olmaz. Bakaya kalmazsın, bedelli hakkın ölmez. 1 yıldan sonrası bedelli hakkını kaybetmene sebep olabilir diye biliyorum. Ki, 2028'e kadar daha çok var. 2028'de 28 yaşına girmiş oluyorsan ve o tarihten önce lisans mezunu olursan 2 yıl daha erteletebilirsin askerliği.
2028'e kadar bedelli parası ne kadar olur ki kredi puan ve notlarımı düzeltsem kredi çeker bedelliye giderdim diye düşünüyordum ancak para toplayamama durumunda ne kadarlık bir para cezasına çarptırılırım bir de tecilimden önce yurtdışına gidersem askerlikten men olur muyum

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
2028'e kadar bedelli parası ne kadar olur ki kredi puan ve notlarımı düzeltsem kredi çeker bedelliye giderdim diye düşünüyordum ancak para toplayamama durumunda ne kadarlık bir para cezasına çarptırılırım bir de tecilimden önce yurtdışına gidersem askerlikten men olur muyum
2028'de ne olacağını kimse bilemez. Şu an 182 bin lira ücreti var. Memur maaşına göre artar bedelli parası. Her zaman, en düşük memur maaşının 6 aylık ücreti kadar olur.

Bir işe falan girersen kredi çekebilirsin diye düşünüyorum. Yurtdışına gidersen askerlikten men olmazsın fakat orada okuyorsan tecil ettirebilirsin.

2028'e daha çok var. O zamana kadar neyin ne olacağını bilemezsin. O tarihe kadar tecilliysen kafana taktığına değmez. Düşünüp kendini yıpratma.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,690
Üyeler
156,653
Son üye
luther16
Top Bottom