Neler Yeni

Askerlik ile ilgili yardım

ViolinTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Serdar
Beyler askerlikten anlayan falan var mı ya İlk önce tecil yapıp bozdum kaç kere ondan sonra zaten en sonda buraya attı. Şimdi bu askerlik durum belgesin de ise böyle yazıyor. Şimdi bu durum belgesinin verdiği gün geldiği zaman. Ne olacak vs bilgim yok. Bilenler var ise yardımcı olabilirler mi ?
Ve kalmayı düşünüyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi acaba ?

Livaković

80+ Silver
Beyler askerlikten anlayan falan var mı ya İlk önce tecil yapıp bozdum kaç kere ondan sonra zaten en sonda buraya attı. Şimdi bu askerlik durum belgesin de ise böyle yazıyor. Şimdi bu durum belgesinin verdiği gün geldiği zaman. Ne olacak vs bilgim yok. Bilenler var ise yardımcı olabilirler mi ?

ağustosun 10nuna kadar teslim olman gerekiyor sanırım

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Yoklama kaçağı veya bakaya kalanlar tecil ettiremiyor diye biliyordum. 🤔 Ameliyat veya kilo ile ilgili mi bu tecil?

O tarihten sonra gelen celp döneminde başvuru işlemlerini yapmazsan yoklama kaçağı olursun, yoklama işlemlerini yaptıktan sonra gitmezsen bakaya kalırsın.

Tabii en doğrusunu askerlik şubeden öğrenirsin, sistem hep değişiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ağustosun 10nuna kadar teslim olman gerekiyor sanırım
Teslim olması için değil o tarih. Sevk başlangıç ve bitiş bununla ilgili. Örneğin; sevk baslangic 10 Ağustos, 2 gün yol izni verirse(mesafeye bağlı) 13 Ağustosta sevk bitişi olur. En geç 13 Ağustosta teslim olmazsa hakkında işlem yapılır artık askerliği mi uzar, soruşturmaya mı tabi olur orasını yetkililer bilir. Sevk başlangıç tarihinden itibaren teslim olabiliyorsun tabii o kadar gün kadar fazla askerlik yaparsın. 😁

Son düzenleme:

ViolinTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Serdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yoklama kaçağı veya bakaya kalanlar tecil ettiremiyor diye biliyordum. 🤔 Ameliyat veya kilo ile ilgili mi bu tecil?

O tarihten sonra gelen celp döneminde başvuru işlemlerini yapmazsan yoklama kaçağı olursun, yoklama işlemlerini yaptıktan sonra gitmezsen bakaya kalırsın.

Tabii en doğrusunu askerlik şubeden öğrenirsin, sistem hep değişiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teslim olması için değil o tarih. Sevk başlangıç ve bitiş bununla ilgili. Örneğin; sevk baslangic 10 Ağustos, 2 gün yol izni verirse(mesafeye bağlı) 13 Ağustosta sevk bitişi olur. En geç 13 Ağustosta teslim olmazsa hakkında işlem yapılır artık askerliği mi uzar, soruşturmaya mı tabi olur orasını yetkililer bilir. Sevk başlangıç tarihinden itibaren teslim olabiliyorsun tabii o kadar gün kadar fazla askerlik yaparsın. 😁
Hocam okuldan dolayı tecil yapmıştım ben kaç sene ne alaka yoklama kaçağı veya baka :D

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam okuldan dolayı tecil yapmıştım ben kaç sene ne alaka yoklama kaçağı veya baka :D
Hizmet şekli, eğitim birliği gibi bilgilerin olmaması gerekir.
Orada yazan bilgiye göre burdur komando çıkmış, 2022 de girmiş olman gerekirdi. Yoksa hiç bir öğrenci tecili varken gideceği celbi ve birliği göremez.

Keşke o dönemde burdura gitseydin orada zaman geçirecek imkan ve kantin daha iyiymiş. O alayın bağlı olduğu tugaydaydım, burdurdan gelenler özlüyordu orayı. 😁

Normalde bu ekranda sadece tecil tarihini görürdün, sınıflandırma bilgileri açılmazdı.Ortada küçük bir uyarı gibi tecilin yazardı o kadar.

Tecil bittikten sonra yoklamaya tabi olursun o yılın son celp dönemi bittiğinde hala yoklama yaptırmamışsan yoklama kaçağı, yoklama yaptırıp askere gitmezsen bakaya kalmış olursun diye biliyorum. Bunu askerlik şubesine gidip daha net öğrenebilirsin.

Son düzenleme:

ViolinTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Serdar
Hizmet şekli, eğitim birliği gibi bilgilerin olmaması gerekir.
Orada yazan bilgiye göre burdur komando çıkmış, 2022 de girmiş olman gerekirdi. Yoksa hiç bir öğrenci tecili varken gideceği celbi ve birliği göremez.

Keşke o dönemde burdura gitseydin orada zaman geçirecek imkan ve kantin daha iyiymiş. O alayın bağlı olduğu tugaydaydım, burdurdan gelenler özlüyordu orayı. 😁

Normalde bu ekranda sadece tecil tarihini görürdün, sınıflandırma bilgileri açılmazdı.Ortada küçük bir uyarı gibi tecilin yazardı o kadar.

Tecil bittikten sonra yoklamaya tabi olursun o yılın son celp dönemi bittiğinde hala yoklama yaptırmamışsan yoklama kaçağı, yoklama yaptırıp askere gitmezsen bakaya kalmış olursun diye biliyorum. Bunu askerlik şubesine gidip daha net öğrenebilirsin.
Hocam olayı yanlış anlamışsınız. Ben ilk tecil vermeden önce erzincan merkez havan ve topçu çıkmıştı sonra tecil verdim sonra bozdum. Bozunca da bu ekran da yazılanlar çıktı zaten

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam olayı yanlış anlamışsınız. Ben ilk tecil vermeden önce erzincan merkez havan ve topçu çıkmıştı sonra tecil verdim sonra bozdum. Bozunca da bu ekran da yazılanlar çıktı zaten
Heh işte bu olayı sormuştum en başta.
2. Ye bozduğunda yoklama yaptın mı? İlginç geldi senin bu ekran.
Kendi bilgilerimi kontrol edeyim derken sistemin değiştiğini farkettim. 😅😁 Ama mantığının değiştiğinide zannetmem. Bizde yoklama başvurusu yapılır, sınıflandırma açıklanır sonrasında sevk tarihi açıklanırdı. Sevk bitiş tarihindede teslim olurduk.

ViolinTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Serdar
Heh işte bu olayı sormuştum en başta.
2. Ye bozduğunda yoklama yaptın mı? İlginç geldi senin bu ekran.
Kendi bilgilerimi kontrol edeyim derken sistemin değiştiğini farkettim. 😅😁 Ama mantığının değiştiğinide zannetmem. Bizde yoklama başvurusu yapılır, sınıflandırma açıklanır sonrasında sevk tarihi açıklanırdı. Sevk bitiş tarihindede teslim olurduk.
Yok hocam yoklama falan olmadı direk bu çıktı zaten bayram bitsin şubeye gidicem :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Adem Arslan
Burdur komando ise usta birligi kibris hayirli olsun bizim tertipler 600 kisiydi 570 kibris atti surekli kibris atiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Adem Arslan
O belli olmuyor kıbrısta sinifin degisebilir insallah da degisir komandolar surekli haftanin belli gunleri intikale cikiyor kibrista iletisim cok pahali 200 dakka 300 liraydi ve yurt dışi oldugu icin karsi tarafin seni aramasi da baya maliyetli oluyor androide karsi nedense cok sıkılar ama bir meslek sahibiyseniz rahat edersiniz ama burdur cok guzel otel gibi insallah orda kalirsiniz
Hocam peki kıbrıs nasıl bir yer ? Ve usta da da mı komando olarak yapacağım ?

TRAras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bill

Bana ulaş benim de burdur merkez ağustos 13'ünde teslim olacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,949
Üyeler
141,367
Son üye