Neler Yeni

Asrock 5600xt watman hatası nasıl çözülür?

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Tahir Altay
Kasayı daha dün kurdum sadece PES yükledim steamdan ama oyuna giriyorum daha maç yapmadan AMD hatası alıyorum. Adı watmanmış sanırım. Fotoğraftaki hata çıkıyor. Bunu nasıl çözerim bir önceki driverı yükledim aynı hala
1F399A35-8C60-40F5-AE2A-A1468FAF067C.jpeg

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,713
İsim
Hacı
Hangi sürümü kullanılanıyorsun?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Sinan Aba
Kasayı daha dün kurdum sadece PES yükledim steamdan ama oyuna giriyorum daha maç yapmadan AMD hatası alıyorum. Adı watmanmış sanırım. Fotoğraftaki hata çıkıyor. Bunu nasıl çözerim bir önceki driverı yükledim aynı halaAlıntıyı görüntüle
Sistem parçaları ne? ram markası, anakart, psu kaç watt ve markası ne?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Sinan Aba
Samsung 2400mhz 8gb ddr4 ram. Msı a320pro anakart. Cooler Master 500w psu
Dostum öncelikle bios güncel değilse güncelle ram'i çıkart ve diğer slota tak. Biostan xmp ayarlarına bak. Ekran kartı driver'ını ddu ile sil varsa chipset driver da sil ve ikisini tekrar yükle ve dene (Ekran kartı üstünde bios switch tuşu varsa değiştir)

Tekrar hata verirse amd driver da hata veren oyuna sağ tıkla kaldır de.
1702037892462.png

Sonra 3 nokta > bir oyun ekle ve oyunun konumunu aç ve exe'sini seç.
1702037941110.png

Tekrar dene.

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Tahir Altay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum öncelikle bios güncel değilse güncelle ram'i çıkart ve diğer slota tak. Biostan xmp ayarlarına bak. Ekran kartı driver'ını ddu ile sil varsa chipset driver da sil ve ikisini tekrar yükle ve dene (Ekran kartı üstünde bios switch tuşu varsa değiştir)

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Tekrar dene.
Olmuyor dediklerini yaptım

Senerr

80+ Bronze

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Tekrar dene.
Ahh ah AMD'de watman hatası için çözüm bitmez ama o kendi kendini sıfırlar yine verir Watman hatasını kral çok yorma kendini. Anlatılmaz yaşanır. :D
Şu 400 ile 5000 serisi arası AMD alan ve zamanı olmayan yandı benim gözümde. Kaliteli parça şart zaten kaliteli parça kullananlar yaşamaz kolay kolay.

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Tahir Altay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Tekrar dene.
Tam maça başla diyorum hata veriyor çöküyor. Oyuna başlamadan fan hızını 65e yükseltiyorum hata verince birden fanlar susuyor

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Sinan Aba
Olmuyor dediklerini yaptım

Bunu kullanmasan bile hevc yap.

1702038615297.png

Arkada msi afterburner filan açıksa kapat, (windows güncel değilse güncelle, oyun dosyasının bütünlüğünü doğrula.)

Windows driver update kapat
  • Başlat Menüsü: Buraya sağ tıklıyoruz ve şu sırada menülerde ilerliyoruz:
  • Sistem bilgileri,
  • Sistem Penceresi,
  • Gelişmiş Sistem Ayarları,
  • Donanım, Aygıt Yükleme Ayarları: Aygıt Yükleme Ayarları tuşuna tıklayın,
  • Açılan pencerede “Windows’un cihazlarınız için uygun olan üretici uygulamalarını ve simgelerini otomatik olarak indirmek ister misiniz?” Sorusunu “Hayır” olarak işaretleyip kaydedin.
pc restart at

Son olarak biostan xmp kapat ram'i frekansı düşük olsun. Oyuna girip dene olmadımı ekran hz'si düşür ve oyunu aç bunlardan biri sorunun çözecektir büyük ihtimalle

Adzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Kaan
Fan hızını ayarladığın adrenalin sekmesinde min/maks frekans saat hızı olacak oradaki maks. frekans kaç yazıyor?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben RX 580 nimdeki Problemleri Undervolt vs. yaparak gidermiş ve kartı daha stabil ve performanslı yapmıştım. Uğraşmak istersen rehber burda:

Top Bottom