Neler Yeni

Astrofizik Okumak İçin Ne Gerekli?

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Astrofizik okuyup astronot olmak istiyorum. Bu yıl sayısal bölümü seçmeyi düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda uzay ile ilgili ülkemizde yükselmeler olacağı için biraz daha tutarlıyım. Ama yine de bir Avrupa veya NASA'ya gitmeyi isterim. Bu konuda bilgisi olanlar beni bilgilendirebilir mi?

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Astrofizik okuyup astronot olmak istiyorum. Bu yıl sayısal bölümü seçmeyi düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda uzay ile ilgili ülkemizde yükselmeler olacağı için biraz daha tutarlıyım. Ama yine de bir Avrupa veya NASA'ya gitmeyi isterim. Bu konuda bilgisi olanlar beni bilgilendirebilir mi?
Aha ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer ülkelere gidememe gibi durumunda olabilir.Bu yüzden daha mantıklı meslek seçmelisin.2. meslek olarak okuyabilirsin astrofizik.Ama çok çalışıcam üniversite de başarılar elde edicem.Seçmelisin.Çalışman gerek astrofizik okuyacaksan.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Şuanlık türkiyede sadece sözde. Henüz bir icraat yapmadılar uzayla ilgili. O yüzden ABD'de okumanı tavsiye ederim. Öğrenci vizesi ya da başka yöntemlerle gidebilirsin. Paranın olması da lazım tabii geçinebilmen için.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Şuanlık türkiyede sadece sözde. Henüz bir icraat yapmadılar uzayla ilgili. O yüzden ABD'de okumanı tavsiye ederim. Öğrenci vizesi ya da başka yöntemlerle gidebilirsin. Paranın olması da lazım tabii geçinebilmen için.
İlla yabancı ülkede okumasına gerek yok.Çalışırsa kendi ülkesinde de olur.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
İlla yabancı ülkede okumasına gerek yok.Çalışırsa kendi ülkesinde de olur.
Nasa, Blue Origin gibi şirketlerin ABD'de okuyan birini Türkiye'de okuyan birine göre daha çok tercih edeceğini düşünüyorum.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Nasa, Blue Origin gibi şirketlerin ABD'de okuyan birini Türkiye'de okuyan birine göre daha çok tercih edeceğini düşünüyorum.
Derece yaparsa veya alanında başarı elde ederse bu kişiyle iletişim kurarlar zaten.Hem Nasa'nın sınavları oluyor diye biliyorum.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
ABD'nin ortalama bi üniversitesinden mezun olan bir kişiyi alma olasılıkları Türkiye'nin en iyi üniversitesinden mezun olan bir kişiyi alma olasılıklarından daha yüksek.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Yüksek lisansı amerikada yapar hem üniversite okumaktan daha az masraflı.

ABD'nin ortalama bi üniversitesinden mezun olan bir kişiyi alma olasılıkları Türkiye'nin en iyi üniversitesinden mezun olan bir kişiyi alma olasılıklarından daha yüksek.
Sen en iyi üniversiteyi kazanıp başarı elde etmezsen seni kim istesin? YKS'de derece yapanlara yabancı üniversiteler teklif verebiliyor.Üniversite de başarı ve derece elde ederse önüne fırsatlar çıkar.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Derece yaparsa veya alanında başarı elde ederse bu kişiyle iletişim kurarlar zaten.Hem Nasa'nın sınavları oluyor diye biliyorum.
İmkansız değil zaten ama olasılığı daha düşük. Geçtiğimiz aylarda Türkiyedeki bir 9. sınıf öğrencisinin bir asteroid hakkında hazırladığı kompozisyon Nasa'nın sayfasında yayınlandı.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Önemli olan çalışmak.Orada okuyan kişi başarısızdır ama burada okuyan kişi çok başarılıdır.Hangisi tercih edilir mantıklı düşünürsen.

İmkansız değil zaten ama olasılığı daha düşük. Geçtiğimiz aylarda Türkiyedeki bir 9. sınıf öğrencisinin bir asteroid hakkında hazırladığı kompozisyon Nasa'nın sayfasında yayınlandı.
Her şekilde bu kişi Astronot olabilmek için yüksek lisans yapmalı.Yüksek lisansı amerikada yapar ve seçtiği mesleğe göre stajını Nasa'da yapabilir.Yapılıyor mu bilmiyorum.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
YKS'de derece yapanlara yabancı üniversiteler teklif verebiliyor. Üniversite de başarı ve derece elde ederse önüne fırsatlar çıkar.
Evet öyle de olabilir. Ya da direkt ABD'de okumak için SAT sınavına falan girebilir.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Tayfun Yılmaz
Evet öyle de olabilir. Ya da direkt ABD'de okumak için SAT sınavına falan girebilir.
Zaman kaybı yapar.İlk önceliği kendi ülkesinin sınavı olmalı.Üniversite 1'deyken de ingilizcesini C1 civarı yapar ve SAT'ye girer.Tam burs kazanma şansı ve başarısı böyle daha da artar.

Zaman kaybı yapar.İlk önceliği kendi ülkesinin sınavı olmalı.Üniversite 1'deyken de ingilizcesini C1 civarı yapar ve SAT'ye girer.Tam burs kazanma şansı ve başarısı böyle daha da artar.
Eğer parası var ise zaten direk yabancı ülke de okuyabilir.Ama parası yok ise çok çalışmalı.

Top Bottom