Neler Yeni

Asus 3060 Ti Dual Fan Sesi Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet şahingil
bu arada stok cpu soğutucunuz ses konusunda geri kalmıyor hatta katlama daha çok ses çıkarıyordur onuda söyliyim hatta ekran kartından dahada fazla ısınıyordur. o yüzden zaten direk sordum 5600de stok mu soğutucu var diye çünkü oyunda vınlama sesi ayyuka çıkıyor.
nasıl bir çözüm üretebilirim sizce bu soruna kule tipi fan mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
crazy
asus dual iyi bir kasa olsa dahi 2k rpm çalışıyor, fan curvesi agresif, kasanın yan kapağını açıp öyle test edebilir misiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet şahingil
bu arada stok cpu soğutucunuz ses konusunda geri kalmıyor hatta katlama daha çok ses çıkarıyordur onuda söyliyim hatta ekran kartından dahada fazla ısınıyordur. o yüzden zaten direk sordum 5600de stok mu soğutucu var diye çünkü oyunda vınlama sesi ayyuka çıkıyor.
nasıl bir çözüm üretebilirim sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

asus dual iyi bir kasa olsa dahi 2k rpm çalışıyor, fan curvesi agresif, kasanın yan kapağını açıp öyle test edebilir misiniz
yan kapağından kastınız camın olduğu bölümü mü açayım

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
nasıl bir çözüm üretebilirim sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

yan kapağından kastınız camın olduğu bölümü mü açayım
kuletipi cpu soğutucu alıp rahat etmek en ideal çözüm. bendede 3060ti 5600 sistem var. 5600e snowman t5 almıştım çıtı çıkmıyor ekran kartı modelim gigabyte 3060ti gamin oc 3 fanlı olan o da 63 derecelerde çalışıyor onda da pek ses gelmiyor. kuleltipi için alternatifler var 3-4 bakır ısı borulu çeşitli soğutuclar var rahat edersiniz hem ısı konusunda hemde ses konusunda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet şahingil
kuletipi cpu soğutucu alıp rahat etmek en ideal çözüm. bendede 3060ti 5600 sistem var. 5600e snowman t5 almıştım çıtı çıkmıyor ekran kartı modelim gigabyte 3060ti gamin oc 3 fanlı olan o da 63 derecelerde çalışıyor onda da pek ses gelmiyor. kuleltipi için alternatifler var 3-4 bakır ısı borulu çeşitli soğutuclar var rahat edersiniz hem ısı konusunda hemde ses konusunda.
Önerebileceğiniz bir kule tipi soğutma varmı birde sorun ekran kartında aslında işlemcide çok bir sorun yok

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Önerebileceğiniz bir kule tipi soğutma varmı birde sorun ekran kartında aslında işlemcide çok bir sorun yok
bunu anlamanın yolu basit aslında. ryzen master kurup default ayarlarda test yaptığınızda işlemciyi yüke bindirmiş ve işlemciden gelen sesi duymuş olacaksınız. ekran kartı içinde furmark testinde fan devir sesini dinleyebilirsiniz ayrı ayrı. kesinleşmiş olursunuz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,082
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom