Neler Yeni

Yardım Asus B450m anakart ile PCE-AX58bt uyumsuz mu

Juragan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sercan ŞALLI
Merhabalar
Süperonline dan Wifi 6 modem gelince bende pc me wifi 6 ağ kartı almaya karar verdim, uzun araştırmalarım sonucu asus pce ax58bt modelinde karar kıldım ve aldım.
Ana kartım Asus TUF gaming B450m pro II
Ürünü anakartıma takıyorum çalışıyor, ama bilgisayarı kapattığımda yani güç kesildikten sonra tekrar pc yi açtığımda ürünü görmüyor, pc çalışır halde söküp takınca geri geliyor, çalışırken hiç bir sıkıntı yok, tam performans veriyor.
WİNDOWS u sıfırladım Bios en güncel versiyonda, bios ayarlarını default a çektim, ürünü ikinci ekran kartı yuvasına taktım ne yaptıysam bilgisayarı kapattıktan sonra yeniden aleti çalıştıramadım.
Dip not uyku modundan çıkınca veya direk yeniden başlat dan pc yi başlatınca sorun yok, tamamen kapattığımda pc yi tekrar açtığımda alet gözükmüyor.
Aygıt yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğimde silik bir şekilde görünüyor ama çalışmıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Merhabalar
Süperonline dan Wifi 6 modem gelince bende pc me wifi 6 ağ kartı almaya karar verdim, uzun araştırmalarım sonucu asus pce ax58bt modelinde karar kıldım ve aldım.
Ana kartım Asus TUF gaming B450m pro II
Ürünü anakartıma takıyorum çalışıyor, ama bilgisayarı kapattığımda yani güç kesildikten sonra tekrar pc yi açtığımda ürünü görmüyor, pc çalışır halde söküp takınca geri geliyor, çalışırken hiç bir sıkıntı yok, tam performans veriyor.
WİNDOWS u sıfırladım Bios en güncel versiyonda, bios ayarlarını default a çektim, ürünü ikinci ekran kartı yuvasına taktım ne yaptıysam bilgisayarı kapattıktan sonra yeniden aleti çalıştıramadım.
Dip not uyku modundan çıkınca veya direk yeniden başlat dan pc yi başlatınca sorun yok, tamamen kapattığımda pc yi tekrar açtığımda alet gözükmüyor.
Aygıt yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğimde silik bir şekilde görünüyor ama çalışmıyor
- Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçeneklerinden sol taraftaki Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı başlatı kapat hocam.
- Birde BIOS'ta F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Oradan Advenced sekmesine tıkla. Gelen seçeneklerde APM Configuration olacak. İçinde de ErP Ready olacak onu Enabled konuma getir.
Bu ikisini dene bakalım.

Juragan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sercan ŞALLI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgilendiğin için teşekkür ederim, ama yine olmadı.
Eski bilgisayarlar da, eski tip klavye mouse girişinden çalışanlar vardı ya, onlarda hep böyle yapardı, pc yi kapatıp açınca pc görmezdi, soketi çıkarıp takmak gerekirdi, çok insan yaşamıştır, ama bios dan bi ayar yapınca düzelirdi, sistem başlarken bu pci yuvasına ya yeterli yada hiç güç gitmiyor, eğer ana kartım arızalı değilse (ki değil) bios da bir ayarı var bunun mutlaka.
Ama dediğin ayar değil maalesef.
Aklına gelen başka bir şey varmı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
İlgilendiğin için teşekkür ederim, ama yine olmadı.
Eski bilgisayarlar da, eski tip klavye mouse girişinden çalışanlar vardı ya, onlarda hep böyle yapardı, pc yi kapatıp açınca pc görmezdi, soketi çıkarıp takmak gerekirdi, çok insan yaşamıştır, ama bios dan bi ayar yapınca düzelirdi, sistem başlarken bu pci yuvasına ya yeterli yada hiç güç gitmiyor, eğer ana kartım arızalı değilse (ki değil) bios da bir ayarı var bunun mutlaka.
Ama dediğin ayar değil maalesef.
Aklına gelen başka bir şey varmı
Aklıma başka çözüm gelmedi maalesef. Bir de istersen BIOS'tan Boot sekmesinden Fast Boot ayarını açıksa kapat. Kapalıysa açıp dene.

Juragan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sercan ŞALLI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu cihazın içindeki kartı m2 yuvasına takılmasını sağlayan adaptörler var onlardan alsam bi tane pci yerine m2 yuvasını kullansam sorunum çözülürmü sence

Ekler

• Screenshot_20230220_210521.jpg
    Screenshot_20230220_210521.jpg
    165.9 KB · Hit: 15
Top Bottom