Neler Yeni

🔥İndirim ASUS B650M-A WİFİ NAYS İLE 4700TL 🔥🔥🔥

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Fırat divitci
Kardeşim b650 herhangi bir kart 4700 liraya bedava resmen merak etme bence gayet iyi
Kanka teknik özelliklerin bencesi olmaz.
1715546842354.png

1715546859370.png

impacto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Ekz
Güzel fırsat ama şimdi bunu alırsam işlemcide almak lazım 🥲

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Fırat divitci
İşlemciye direkt olarak 55A veriyor Asustaki gibi paylaşımlı değil bu önemli bir detay.
1715546899774.png

VRM'leri de doubler değil gene direkt hatlı.
1715546925488.png

Oradaki Asusun tek avantajı wifi ve bluetooth ama hem daha pahalı hem anakartların en önemli özelliği olan Voltaj Regülatör Modülleri (VRM) daha kalitesiz.

AlpA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Açıkel
İşlemciye direkt olarak 55A veriyor asustaki gibi paylaşımlı değil bu önemli bir detay.
Alıntıyı görüntüle

VRM'leri de doubler değil gene direkt hatlı.
Alıntıyı görüntüle
Oradaki asusun tek avantajı wifi ve bluetooth ama hem daha pahalı hem daha kaltiesiz.
reis nolur meailini yaz anlamıyorum bu kadar detaylı iyi mi yaptık kötü mü yaptık

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Fırat divitci
reis nolur meailini yaz anlamıyorum bu kadar detaylı iyi mi yaptık kötü mü yaptık
Kanka bluetooth ve wifi artısı var. İleride bu anakarta R7 ve üstü için olan X'li işlemcileri takamazsın. Yani sorun çıkarmaz sıkıntı yok da hani kampanya diye alınacak bir model değil. Daha ucuza daha geleceğe yönelik olanları var.

AlpA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Açıkel
Kanka bluetooth ve wifi artısı var. İleride bu anakarta R7 ve üstü için olan X'li işlemcileri takamazsın. Yani sorun çıkarmaz sıkıntı yok da hani kampanya diye alınacak bir model değil. Daha ucuza daha geleceğe yönelik olanları var.
mesela bunun yerine bu fiyat bantlarına ne alınabilir hocam ryzen 7 7500 f kullanmayı düşünüyorum

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Fırat divitci
Mesela şöyle anlatayım, bugün asusun 6.200tl'ye sattığı asus b650 plus modeli ( sizin aldığınız modelden daha iyi vrm'lere sahip).
7950X ile kullanıldığında yeterince elektrik sağlamayıp 112 derecede güç kısıyor. Tabi siz diyeceksiniz ki ben hiçbir zaman 16 çekirdekli 7950x veya türevi bir işlemci kullanmayacağım, doğru ancak şöyle de bir detay var. Sizin anakartınız 1. nesil yani zen 4 (7000 serisi) anakartı bunun üstüne zen 5 ( bu sene) ve zen 6 çıkacak. Bugün iyi bir anakart alırsanız zen 6 bir işlemci taktığınızda da böyle dertleriniz olmaz.
1715547173414.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

mesela bunun yerine bu fiyat bantlarına ne alınabilir hocam ryzen 7 7500 f kullanmayı düşünüyorum
Yukarıya bir tane biostar bıraktım ama dediğim gibi bluetooth ve wifi istiyosanız işinizi görür. F serisi ve isminde X bulunmayan işlemcileri kullanırken sorun çıkaracağını sanmam. Farkı zen 6 yani iki nesil sonra çıkar işlemcilerde görebilirsiniz.

AlpA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Açıkel
Mesela şöyle anlatayım, bugün asusun 6.200tl'ye sattığı asus b650 plus modeli ( sizin aldığınız modelden daha iyi vrm'lere sahip).
7950X ile kullanıldığında yeterince elektrik sağlamayıp 112 derecede güç kısıyor. Tabi siz diyeceksiniz ki ben hiçbir zaman 16 çekirdekli 7950x veya türevi bir işlemci kullanmayacağım, doğru ancak şöyle de bir detay var. Sizin anakartınız 1. nesil yani zen 4 (7000 serisi) anakartı bunun üstüne zen 5 ( bu sene) ve zen 6 çıkacak. Bugün iyi bir anakart alırsanız zen 6 bir işlemci taktığınızda da böyle dertleriniz olmaz.
Alıntıyı görüntüle

Yukarıya bir tane biostar bıraktım ama dediğim gibi bluetooth ve wifi istiyosanız işinizi görür. F serisi ve isminde X bulunmayan işlemcileri kullanırken sorun çıkaracağını sanmam. Farkı zen 6 yani iki nesil sonra çıkar işlemcilerde görebilirsiniz.
hocam anladım ama biraz yükseltiğimde güzel fiyat farkları ortaya çıkıyor 5k ve üstü çok vermek istemiyorum çünkü genllikle ortlama bi pc kullanıyorum ve max 6-7 ayda bir sistemi değiştirıyorum düşüyorum veya yükseltiyorum ama cok da ucamam bu saaten sonra kısa vadede sorun cıkartmasa yeter aslında

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Fırat divitci
Kanka bende rog strix var benim çok umrumda değil 😂 ama arkadaşın aldığı gayet iyi fiyat sen niye celallendin ki bukadar 😂
Parasıyla ne aldığını bilsin, seçeneklerini bilsin hocam. Para kolay kazanılmıyor, indirim olduğu için alıyor ancak aslında indirimlik bir durum olmadığını belirttim. Almamasını söylemedim, bluetotoh ve wifi istiyorsa alsın başka bir seçenekte de kendisine sunulan şeyleri söyledim. CPU vrm paylaşımlı bir b650 kart aslında a620'dir bunu bilerek sipariş versin.

hocam anladım ama biraz yükseltiğimde güzel fiyat farkları ortaya çıkıyor 5k ve üstü çok vermek istemiyorum çünkü genllikle ortlama bi pc kullanıyorum ve max 6-7 ayda bir sistemi değiştirıyorum düşüyorum veya yükseltiyorum ama cok da ucamam bu saaten sonra kısa vadede sorun cıkartmasa yeter aslında
Daha iyi, daha ucuz.

AlpA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Açıkel
Parasıyla ne aldığını bilsin, seçeneklerini bilsin hocam. Para kolay kazanılmıyor, indirim olduğu için alıyor ancak aslında indirimlik bir durum olmadığını belirttim. Almamasını söylemedim, bluetotoh ve wifi istiyorsa alsın başka bir seçenekte de kendisine sunulan şeyleri söyledim. CPU vrm paylaşımlı bir b650 kart aslında a620'dir bunu bilerek sipariş versin.

Daha iyi, daha ucuz.
hocam peki iptal edebilirim biostar b650 vram vs açısında daha mı iyi ? Evet wifi işime yarıyor ama kablolu kullanıyorum genellikle

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Sercan GÖKALP

Daha iyi, daha ucuz.
Kolay kazanılmıyor tabi canım ben de 6 ayda dizdim ama dişimden tırnağımdan arttırdım da dizdim o yüzden dizerken en kaliteli bileşenleri almaya çalıştım. 1 kere hazır sistem faciası yaşadığım için bir daha da gerçekten indirim yakalamadıkça f/p ürün almak istemiyorum çünkü okadar yordu ki beni f/p ürünler... Tamam performanslar arasında aşırı fark olmayabilir ama uzun ömürlülük ve malzeme kalitesi olarak ben içime sineni alma taraftarıyım çünkü bir daha uzun süre değiştirme niyetim yok 😂

Top Bottom