Neler Yeni

ASUS DSL AC51 Modemde İnternet sürekli kopuyor

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
Başlıktaki modeme sahibim. Böyle ara ara 1 dakike ile 3 dakika arası kopma olup geliyor. Yani ben 1 saat kullanyorsam modemi toplam en az 5-10dk tekrar bağlanmasını beklemek zorunda kalıyorum. Eski türktelekom zyxel modemde böyle bir sorun olmuyor ama gelen DSL kablosunu asusa takınca kopmalar meydana geliyor. Sorun nedir? Nasıl çözerim. İSS Türknet.
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 dakikada 17 crc almışım. Normal mi?

Son düzenleme:

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Asus'a yazın; Türknet kullanıyorum hangi firmwareyi yüklemeliyim stabilite bakımından.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus'a yazın; Türknet kullanıyorum hangi firmwareyi yüklemeliyim stabilite bakımından.
Şuan en son sürüm yüklü. DSL AyarlarındanDLA yı devre dışı bıraktım ve şuan her şey normal gibi pek bilgim yok bu konuda. Ama çok fazla crc hatası var gibi.
1718627841766.png

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
Zyxel modemi takıp hat değerlerini atarmısın birde.
Atıyorum hemen biraz bekleticem

Zyxel gibi modemin... Her yeniden başladığında kurulum gerektiriyor. Kurulum yaptıktan sonra arayüz kitleniyor. Kendine gelirse bakıcam inşallah değerlere

1718628736486.png

@eren28tr

Son düzenleme:

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
994
İsim
eren kılıçoğlu
Atıyorum hemen biraz bekleticem

Zyxel gibi modemin... Her yeniden başladığında kurulum gerektiriyor. Kurulum yaptıktan sonra arayüz kitleniyor. Kendine gelirse bakıcam inşallah değerlere

Alıntıyı görüntüle
@eren28tr
Hocam burda hat zayıflaman fazla hala kopma olmasının sebebi o muhtemelen iç tesisatını yenile.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
Hocam burda hat zayıflaman fazla hala kopma olmasının sebebi o muhtemelen iç tesisatını yenile.
Hocam şöyle izah edeyim köydeyim şuan ve gelen kablolar tahta direklerle geliyor zayıflama ondan dolayı oluyor. Türktelekomdan elemanlar geldiğinde sorun olmayacağını ama ara ara kopma olabileceğini söyledi. Benim sorunum ise şöyle; bu allahın belası zyxel modem kendi kendine kapanıyor ve her kapandığında tekrar kurulum yapmam gerekiyor. Bazen açılmıyor. Bundan ötürü modem almıştım ben. Öğrenci evinde kullanıyordum. Eve gelince dedim şunu takayım uğraşmayalım. Asus modemi taktım ilk 2 gün her şey gıcır. Sonra ne oluyorsa sürekli kopmalar sürekli oluyor. Dün konu açtıktan sonra 1 saatte 50 kere kopmuştur. Kopuyo 30 saniye içinde geri geliyo 5dk anca kullanıyorum bidaha kopuyor. Tesisatı değiştirmem için direkten gelen kablonun değişmesi lazım. Değiştirsem bile direğe gelen kabloyu görme. Babaannem daha genç kalır yani.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
994
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam şöyle izah edeyim köydeyim şuan ve gelen kablolar tahta direklerle geliyor zayıflama ondan dolayı oluyor. Türktelekomdan elemanlar geldiğinde sorun olmayacağını ama ara ara kopma olabileceğini söyledi. Benim sorunum ise şöyle; bu allahın belası zyxel modem kendi kendine kapanıyor ve her kapandığında tekrar kurulum yapmam gerekiyor. Bazen açılmıyor. Bundan ötürü modem almıştım ben. Öğrenci evinde kullanıyordum. Eve gelince dedim şunu takayım uğraşmayalım. Asus modemi taktım ilk 2 gün her şey gıcır. Sonra ne oluyorsa sürekli kopmalar sürekli oluyor. Dün konu açtıktan sonra 1 saatte 50 kere kopmuştur. Kopuyo 30 saniye içinde geri geliyo 5dk anca kullanıyorum bidaha kopuyor. Tesisatı değiştirmem için direkten gelen kablonun değişmesi lazım. Değiştirsem bile direğe gelen kabloyu görme. Babaannem daha genç kalır yani.
O Asus modemde kronik crc hatası var zaten crc basınca ilk internet yavaşlar sonra kopma olur.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
O Asus modemde kronik crc hatası var zaten crc basınca ilk internet yavaşlar sonra kopma olur.
Birkaç gün şöyle kullanayım. Sürümü 473'e düşürüp kullanıcam bide birkaç gün. Bakalım hangisi daha stabil.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
Edit: 3 saatte 2500crc hatası aldım. Sürümü 473'e düşürdüm bide böyle deneyelim

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Modem tolere edemiyor veya ds-lam uyumsuzluğu var gibi; siz hattınızı gözden geçirin, kablonuzu ve ek yerlerini. Değişen bir şey yoksa Zyxel kullanacaksınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,797
Üyeler
147,014
Son üye
wissy
Top Bottom