Neler Yeni

ASUS DSL N16 internet gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Celil Emre Danişmant
Merhaba, modemi değiştireyim dedim. İnternet servis sağlayıcımdan aldığım kullanıcı adı ve şifre bilgisini ilgili yere yazıp diğer gerekenleri de doğru şekilde yapmama rağmen internet bir türlü gelmedi. DSL ışığı yanıyor fakat internet ışığı hiç yanmadı. Var mı bu modem özelinde yapılması gereken bir ayar?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
VLAN değerini 35 yaptınız mı? Ek olarak o modemi yeni mi aldınız, yeni aldıysanız geçmiş olsun koca bir çöp.

Dediğim işlemden sonra yine yoksa Pazartesi Asus'u arayıp online destek isteyin var mı bilmiyorum fakat bir bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Celil Emre Danişmant
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VLAN değerini 35 yaptınız mı? Ek olarak o modemi yeni mi aldınız, yeni aldıysanız geçmiş olsun koca bir çöp.

Dediğim işlemden sonra yine yoksa Pazartesi Asus'u arayıp online destek isteyin var mı bilmiyorum fakat bir bakın.
Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim. Sorunu modemin 1.1.2.3_858-gb01e6a7 sürümlü yazılımını kurarak çözdüm. Şu anda herhangi bir bağlantı sıkıntısı olmadan stabil bir şekilde kullanılıyor. Modemi ikinci elde 190 Liraya aldım. Modemin çok iyi olmadığını biliyorum ama en azından arayüzünde bazı ayarlar yapılabiliyor.(SNR Margin değerini ayarlamak gibi) Bu yazılımı kurmayı da başka bir AC750 kullanıcısı bu yazılımla stabil bir şekilde kullandığını yazmış internette ondan görüp akıl ettim ve çok şükür tek seferde çözdüm.

Top Bottom