Neler Yeni

ASUS GTX 1050 Tİ OVERCLOCK

Akaziel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Gümrük
Selam dostlar benim Asus gtx1050 ti bir ekran kartım var Kısacası bundan ve overlock yapmak istiyorum msi afterburner üzerinden sizce en zararsız değerler nedir bana açıklarmısınız
resim_2023-05-25_030205306.png

Livaković

80+ Silver
Selam dostlar benim Asus gtx1050 ti bir ekran kartım var Kısacası bundan ve overlock yapmak istiyorum msi afterburner üzerinden sizce en zararsız değerler nedir bana açıklarmısınıey
1050 ti hala düşük ayarlarda çoğu oyunu açabilecek düzeyde overclockla yüksek ayarlarda oynayabilme düşüncen varsa unut onu kaldıki overclock yapayım derken ekran kartından olabilirsin

Akaziel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Gümrük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1050 ti hala düşük ayarlarda çoğu oyunu açabilecek düzeyde overclockla yüksek ayarlarda oynayabilme düşüncen varsa unut onu kaldıki overclock yapayım derken ekran kartından olabilirsin
bunu biliyorum amacım yüksek ayarlarda oynamak değil askine yeni çıkan oyunlara düşük ayarlarda olsa bile adapte olabilmesini istiyorum çok fazla ark seven bir insanım ve bu yıl ark 2 çıkması bekleniyor ve ekran kartımın onu kaldırmayacağından eminim fakat düşük ayarlarda 30 yerine 40 alabileceksem benim için kafi kafasındayım hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve ayriyetten öyle yüksek değerlerde istemiyorum +50 +100 civarlarında bir değerde sorun yoksa iyi olur benim için yt de bazı videolarda +500 de falan yaptıklarını gördüm bundan korkuyor ve birazda bilgisiz olduğumdan msi afterburner üzerinden +50 değerinde bir mhz artışı yapsam sorun olur mu bunu bilmek istiyorum.

Livaković

80+ Silver
bunu biliyorum amacım yüksek ayarlarda oynamak değil askine yeni çıkan oyunlara düşük ayarlarda olsa bile adapte olabilmesini istiyorum çok fazla ark seven bir insanım ve bu yıl ark 2 çıkması bekleniyor ve ekran kartımın onu kaldırmayacağından eminim fakat düşük ayarlarda 30 yerine 40 alabileceksem benim için kafi kafasındayım hocam
30 30 seni tatmin etmez kimseyi tatmin etmez dostum ekran kartını çok yorar ya parayı basıp sistem alacaksın yada yapacak bir şey yok kaldıki 13 bin liraya sistem alabiliyorsunuz 1 aylık asgari ücreet maaşı nereedeyse

Akaziel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Gümrük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 30 seni tatmin etmez kimseyi tatmin etmez dostum ekran kartını çok yorar ya parayı basıp sistem alacaksın yada yapacak bir şey yok kaldıki 13 bin liraya sistem alabiliyorsunuz 1 aylık asgari ücreet maaşı nereedeyse
ben halaha öğrenciyim hocam zaten aile ici ekonomi konusundada sıkıntılarımız bulunmakta. Evet 2 aylık asgari ücret maaşı ile güzel bir bilgisayar alına bilir fakat bu yaşımdayken benim için o dediğiniz imkansız

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,155
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Overclocktan dolayı ekran kartına bir cacık olmaz en fazla pc yeniden başlar başa dönersin. Şu hurafeleri yayanları ciddiye almayın. MSI Afterburnerdan foto atar mısın?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Yusuf
Selam dostlar benim Asus gtx1050 ti bir ekran kartım var Kısacası bundan ve overlock yapmak istiyorum msi afterburner üzerinden sizce en zararsız değerler nedir bana açıklarmısınızAlıntıyı görüntüle
tek fanlı model overclock %1-3 arası yer o da 3-4 fps farkeder boşuna kartını zorlarsın. attığın taş ürküttüğün kuşa değmez. 3 fpse yürüyeyim derken kartından olma.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,155
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
tek fanlı model overclock %1-3 arası yer o da 3-4 fps farkeder boşuna kartını zorlarsın. attığın taş ürküttüğün kuşa değmez. 3 fpse yürüyeyim derken kartından olma.
Kartından nası olacak :ROFLMAO:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,155
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ayarlardan şu şekil yapın
1684983305368.png

Core clock +150 verin ve en ağır oyuna girin. GPU yu süründüren oyunlardan birine. 5-6 dakka oynayın. Sonra oyunu Alt tab' a atıp +25 daha verin 175 olsun. Çökene kadar devam edin. Çöktükten sonra çöktüğü değerin 1 altına sabitleyebilirsiniz. Örnek olarak +225 yapınca çöktüyse +200 de bırakacaksınız. Sonra +200 ile 20 dakika oyun oynayın. Sıkıntı yok ise memory clock' a geçin. Orada +500 verin direkt. Sonra +100 arttırın sürekli. İşlem aynı. Çökene kadar devam. Lakin orada dikkat etmeniz gereken 1 etken daha var. Memory clock her zaman çökme yapmayabiliyor. Görüntüde bozulmada yapabiliyor. Bunu ise en iyi furmark ile test edersin. Core clock içinde furmark kullanmanı öneririm. 1366x768 x8 msaa en iyi ayar.

Akaziel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Gümrük
Ayarlardan şu şekil yapın
Alıntıyı görüntüle

Core clock +150 verin ve en ağır oyuna girin. GPU yu süründüren oyunlardan birine. 5-6 dakka oynayın. Sonra oyunu Alt tab' a atıp +25 daha verin 175 olsun. Çökene kadar devam edin. Çöktükten sonra çöktüğü değerin 1 altına sabitleyebilirsiniz. Örnek olarak +225 yapınca çöktüyse +200 de bırakacaksınız. Sonra +200 ile 20 dakika oyun oynayın. Sıkıntı yok ise memory clock' a geçin. Orada +500 verin direkt. Sonra +100 arttırın sürekli. İşlem aynı. Çökene kadar devam. Lakin orada dikkat etmeniz gereken 1 etken daha var. Memory clock her zaman çökme yapmayabiliyor. Görüntüde bozulmada yapabiliyor. Bunu ise en iyi furmark ile test edersin. Core clock içinde furmark kullanmanı öneririm. 1366x768 x8 msaa en iyi ayar.
teşekkürler yardımın için hocam çok saol dediklerini yaptım eksinden daha iyi şuanda(y)❤️

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,302
Üyeler
151,375
Son üye
Ahwt
Top Bottom